Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

1. prosince 2023

Generální ředitelkou Vodafonu v České republice bude od ledna Violeta Luca

Přes 20 let zkušeností z vedoucích pozic v oblasti prodeje, marketingu a strategie v různých společnostech má Violeta Luca, která nově povede Vodafone v Česku. Do funkce přichází z pozice generální ředitelky společnosti Microsoft Česko a Slovensko.

Dosavadní generální ředitel Vodafonu Czech Republic Petr Dvořák letos povýšil v rámci skupiny Vodafone Group a na jeho místo od ledna 2024 nastoupí Violeta Luca (43). Ta aktuálně vede společnost Microsoft Česká republika a Slovensko. Předtím působila jako generální ředitelka Microsoftu v Rumunsku. 

Violeta Luca řídila transformační projekty v oblasti maloobchodu, bankovnictví, e-commerce nebo zdravotnictví a telekomunikací a má přes 20 let zkušeností z vedoucích pozic. Dlouhodobě se věnuje rozvoji digitálních dovedností, inovacím a podpoře začínajících podniků, přičemž aktivně mentoruje a posiluje postavení žen v profesní a manažerské kariéře. 

Oceněná jako TOP CEO i nejlepší zahraniční manažerka

Získala řadu ocenění, mimo jiné 20 nejvlivnějších žen českého Fintechu podle časopisu Forbes a TOP CEO 2023. V soutěži Manažer roku 2022 zvítězila v kategorii Zahraniční manažer. Společnost Microsoft pod jejím vedením také několikrát získala ocenění Nejlepší zaměstnavatel, a to jak v České republice, tak v Rumunsku.

Violeta Luca působila jako členka představenstva v AmCham (Americká obchodní komora) v Rumunsku, na Slovensku a v České republice (tady v současné době zastává druhé funkční období). Před nástupem do společnosti Microsoft zastávala několik vedoucích pozic ve společnostech jako Metro Cash & Carry, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool a AIG. Vystudovala Akademii ekonomických studií v rumunské Bukurešti.

„Je mi ctí, že jsem byla jmenována generální ředitelkou Vodafonu v České republice. Těším se na spolupráci s talentovanými týmy, se kterými chci vytvářet hodnotu pro všechny stakeholdery Vodafonu. Jsem si jistá, že společně můžeme hodně dokázat a změnit a je k tomu potřeba disciplinovaná realizace našich plánů, orientace na zákazníka a inovace ve velkém měřítku,“ říká Violeta Luca.

„Za poslední tři roky jsem poznala, jaký potenciál Česko má, a oblíbila si zdejší lidi. V nové funkci tak mám velkou příležitost dále přispívat k rozvoji české ekonomiky a společnosti jako celku. Chci poskytovat nejlepší služby zákazníkům a zároveň, spolu s partnery, dosahovat udržitelného růstu,“ dodává.

Zobrazit další související témata