Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

OSKAR ROZŠÍŘIL NABÍDKU SLUŽEB O SMS E-MAIL A SMS CHAT

17. dubna 2001

Dnešním dnem Oskar rozšiřuje svou nabídku služeb na bázi SMS o SMS E-mail a SMS CHAT. Obě služby jsou k dispozici zákazníkům předplacených i tarifních programů. SMS E-mail je služba, díky níž se mobilní telefon stává i e-mailovým terminálem. Umožňuje odesílat textové zprávy z mobilního telefonu na internetové e-mailové adresy. Zároveň lze e-mailové zprávy z Internetu přijímat ve formě SMS na mobilní telefon.

Dnešním dnem Oskar rozšiřuje svou nabídku služeb na bázi SMS o SMS E-mail a SMS CHAT. Obě služby jsou k dispozici zákazníkům předplacených i tarifních programů.

SMS E-mail je služba, díky níž se mobilní telefon stává i e-mailovým terminálem. Umožňuje odesílat textové zprávy z mobilního telefonu na internetové e-mailové adresy. Zároveň lze e-mailové zprávy z Internetu přijímat ve formě SMS na mobilní telefon. Firemní zákazníci používají SMS E-mail především pro přijímání a odesílání nejdůležitějších e-mailů v případě, že nechtějí čekat, až se dostanou ke svému počítači.

Pro odeslání SMS zpráv na E-mail postačí zaregistrovat uživatelské jméno (min. 4, max. 32 znaků) napsáním SMS ve tvaru „EMAILZAP uživatelské jméno“ (např. EMAILZAP petr) a odeslat na číslo 2255, které Oskar službě SMS E-mail vyhradil. Po obdržení potvrzení o úspěšné registraci je možné začít službu SMS E-mail okamžitě používat. Mobilní e-mailová adresa je: petr@mujoskar.cz. Praktickou výhodou Oskarova SMS E-mailu je možnost rozdělit přijatou e-mailovou zprávu do dvou SMS o celkové délce až 320 znaků (2 x 160). Příjemce zprávy tak získá úplnější informaci o obsahu sdělení.

Oskar nabízí dvě jazykové sady příkazů pro ovládání SMS E-mailu, českou a anglickou. Služba je tak snadněji ovladatelná i pro cizince. Přijaté SMS informující o e-mailech jsou u Oskara zdarma. Až do konce dubna nabízí Oskar navíc svým zákazníkům možnost vyzkoušet SMS E-mail za zvýhodněné ceny.

Cena SMS odeslané na e-mail

Cena do  30. dubna 2001

Cena od 1. května 2001

kč včetně DPH kč včetně DPH
Volám málo
Volám často
Volám stále
1.00 1.05 2.00 2.10
Dohoda s Oskarem 0.50 0.53 2.00 2.10
Oskarta 2.00 2.10 3.00 3.15

Slyším Vás (špička/mimo špičku)

0.50 - 0.35 0.53 - 0.37 4.00 4.20

DPH činí 5%

 

SMS CHAT umožňuje prostřednictvím krátkých textových zpráv téměř odkudkoliv z České republiky komunikovat s řadou lidí současně o nejrůznějších zajímavých tématech. Příspěvek odeslaný jedním účastníkem je automaticky doručen všem ostatním. Diskuse probíhá v reálném čase, jakmile odešlete příspěvek, mohou si jej přečíst ostatní.

Pro používání SMS CHATu postačí zaregistrovat svou vlastní přezdívku a poté vstoupit do některé z chatovacích místností. Např. „.CHAT PETR“ a následně „.VSTUP ZABAVA“. Každou textovku, kterou po vstupu do místnosti napíšete a odešlete na zvláštní číslo 3366, si budou moci přečíst všichni, kdo jsou v dané místnosti právě přihlášeni.

Oskar nabízí dvojí způsob ovládání SMS CHATu - buď může zákazník použít snadno zapamatovatelné příkazy, jako je např. “.VSTUP“, nebo zkratkové příkazy jako např. “>“, které značně usnadní a zrychlí ovládání. (Po zadání příkazu spolu s názvem místnosti a odeslání na 3366 vstoupíte do zvolené místnosti. Tj.“.VSTUP ZABAVA“ nebo “> ZABAVA“)

Oskarův CHAT nabízí následující tematicky zaměřené místnosti - ZABAVA, SEZNAMKA, POLITIKA, SPORT a TECHNIKA a privátní místnosti.

Uživatelům, kteří se chtějí zapojit do CHATování, doporučujeme před vlastním přihlášením použít příkaz „.MISTNOSTI“ nebo jeho zkrácenou verzi „%“. Po jeho odeslání budete informováni příchozí SMSkou o seznamu místností i o počtu přihlášených účastníků. Obdobně jako u jiných Oskarových služeb, byl při vývoji SMS CHAT kladen hlavní důraz na uživatelskou vstřícnost a snadnou ovladatelnost. Proto byl v souladu s výsledky zkušebních provozů nastaven maximální počet účastníků v jedné místnosti na 20 osob. Při tomto počtu je možno diskusi plynule sledovat, aniž by uživatelé byli zahlceni neaktuálními zprávami zpožděnými kvůli neomezenému množství aktivních uživatelů.

Pokud uživatel přihlášený v místnosti neodešle žádnou SMS po dobu 15 minut, bude automaticky odhlášen. Tím je zajištěno, že v místnostech diskutují lidé, kteří jsou aktivní, a pokud již o další CHATování zájem neprojevují, uvolní místo dalším zájemcům. Uživatel se může odhlásit také sám příkazem „.VYSTUP“. Oskar bude průběžně upravovat a rozšiřovat strukturu SMS CHATU podle zájmu uživatelů.

Přijaté zprávy jsou v rámci Oskarova SMS CHATU zdarma, zákazník tak platí pouze za odeslané, nikoliv přijaté SMS. Tato koncepce Oskarova CHATu představuje férový přístup k zákazníkovi, kdy vlastní aktivitou vyjadřuje zájem o používání služby a není jen pasívním a platícím příjemcem. V první fázi uvedení této služby na trh, tedy až do konce dubna, nabízí Oskar navíc svým zákazníkům možnost vyzkoušet SMS CHAT za zvýhodněné ceny.

Cena SMS odeslané do CHATu

Cena do 30. dubna 2001

Cena od 1. května 2001

kč včetně DPH kč včetně DPH
Volám málo
Volám často
Volám stále
1.00 1.05 2.50 2.63
Dohoda s Oskarem 0.50 0.53 2.50 2.63
Oskarta 2.00 2.10 3.50 3.68

Slyším Vás (špička/mimo špičku)

0.50 - 0.35 0.53 - 0.37 5.00 5.25

DPH činí 5%

Služby SMS je možno využívat na kterémkoliv typu mobilního telefonu, není potřeba žádat o jejich aktivaci, neboť vycházejí z principu zasílání SMS.