Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

OSKAR NABÍZÍ NOVOU KARTU SIM Plus SE SLUŽBOU M-BANKA

09. září 2002

Oskarova M-Banka dokáže spravovat účty až u deseti různých bank najednou Banky mohou jednotlivé služby aktivovat na dálku prostřednictvím SMS, a to s mnohem větší variabilitou než u starších GSM bankingů v ČR. Oskar uvádí novou SIM Plus – kartu s největší pamětí na českém trhu o velikosti 64 KB Od 9. září nabízí Oskar novou SIM kartu SIM Plus, která je rozšířena o bankovní aplikaci M-Banka a řadu dalších služeb. S M-Bankou získají zákazníci mobilní přístup ke svému účtu – a to za pomoci nejmodernějšího systému, který obslouží až 10 různých bank na jediné kartě. Navíc umí i aktivovat nové funkce na dálku pomocí speciální SMSky zasílané bankou, takže zákazníkům odpadá nutnost opakovaně navštěvovat pobočky bank.

 • Oskarova M-Banka dokáže spravovat účty až u deseti různých bank najednou
 • Banky mohou jednotlivé služby aktivovat na dálku prostřednictvím SMS, a to s mnohem větší variabilitou než u starších GSM bankingů v ČR.
 • Oskar uvádí novou SIM Plus – kartu s největší pamětí na českém trhu o velikosti 64 KB

  Od 9. září nabízí Oskar novou SIM kartu SIM Plus, která je rozšířena o bankovní aplikaci M-Banka a řadu dalších služeb. S M-Bankou získají zákazníci mobilní přístup ke svému účtu – a to za pomoci nejmodernějšího systému, který obslouží až 10 různých bank na jediné kartě. Navíc umí i aktivovat nové funkce na dálku pomocí speciální SMSky zasílané bankou, takže zákazníkům odpadá nutnost opakovaně navštěvovat pobočky bank.

  „Oskarova nová SIM plus přichází s nejširší nabídkou kvalitních mobilních finančních služeb na českém trhu. Díky ní se mobil mění v multifunkční nástroj, který šetří čas i peníze,“ prohlásil Mario Mele, viceprezident pro plánování a rozvoj služeb společnosti Český Mobil. „Oskar dnes opět potvrzuje, že nalézá nová řešení, která činí život jeho zákazníků každý den o něco snazší,“ dodává Mele.

  První bankovní domy, s nimiž je možné Oskarovu službu M-Banka používat, jsou GE Capital Bank, a.s., a eBanka, a.s. Zákazníci těchto bank mohou s Oskarovou kartou SIM Plus kdykoli a kdekoli zjišťovat zůstatek na svém účtu a jeho historii, podávat platební příkazy, zakládat termínované vklady a využívat i řadu dalších služeb podle aktuální nabídky daného peněžního ústavu. Počet partnerských bank se přitom bude dále rozšiřovat.

  Oskarova M-Banka používá veškeré existující technologie, aby zaručila maximální bezpečnost. Komunikace mezi zákazníkem a bankou je šifrovaná, veškeré transakce včetně čtení příchozích zpráv jsou chráněny osobním MPIN kódem. Proto Oskar představuje dnešním dnem i novou generaci SIM karty – SIM Plus s největší pamětí na českém trhu (64KB). Nová SIM Plus podporuje pokročilý SIM toolkit a nejmodernější šifrovací technologie.

  M-Banka není jediná služba, kterou nová SIM Plus karta zákazníkům přináší. Karta ve skutečnosti rozšiřuje telefon o zcela nové menu Oskar se třemi hlavními položkami – M-Banka, M-Platba a Info & Zábava. M-Platba vychází z již dříve představené služby Platby z mobilu a umožňuje pohodlné a rychlé dobíjení Oskarty či platbu za Oskarovy služby. Info & Zábava představuje balíček pěti služeb na bázi SIM Toolkitu. S jejich pomocí mohou zákazníci dostávat formou SMS například aktuální zpravodajství, sportovní výsledky, jízdní řády, program kin a řadu dalších praktických informací.

  Kartu SIM Plus s M-Bankou mohou získat stávající i noví zákazníci, uživatelé tarifů, stejně jako majitelé Oskaret. Zažádat o ni lze v Internetové samoobsluze na www.oskarmobil.cz, u operátora na lince *77, či na prodejnách. Noví zákazníci si ji mohou objednat rovněž na bezplatném čísle OskarKontaktu (0)800 77 77 77. Poplatek za aktivaci SIM Plus služeb činí 300 Kč, původní číslo přitom zákazníkovi zůstává zachováno.

  „Oskarova M-Banka umožňuje uživatelům veškerý komfort přímých bankovních služeb, kromě nejčastějších transakcí je v ní u eBanky implementován i Elektronický klíč, který otevírá bezpečnou cestu ke správě osobních i firemních financí přes internet,“ říká Pavel Hrubý, výkonný ředitel marketingu a rozvoje eBanky.

  „GE Capital Bank jako leader GSM bankovnictví na českém trhu nemůže chybět při spuštění GSM bankingu v síti Oskar. Tento okamžik přivítají klienti GE Capital Bank i Oskara. Přínos v podobě pohodlí, úspory času a jednoduchosti, které zákazníkům díky této službě nabízíme, je skutečně velký," říká Monika Königová,“ produktová manažerka GE Capital Bank.

  Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. V červnu 2002 již s Oskarem volalo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

  Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).