Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

6. března 2023

Podnikání, které obstojí v rychlosti moderního světa

Odhadovaná doba čtení 3 minuty

V době, kdy se vše neustále zrychluje, může být těžké udržet tempo s neustále se proměňujícím okolním světem. Ať už se jedná o aktuální trendy, dostupnost, schopnost rychle a včas řešit vzniklé situace, či správně odhadnout nové podmínky a hrozby, váš úspěch často závisí na tom, jak rychle se dokážete adaptovat a reagovat na ně.

Technologická budoucnost má 5G

Zhruba každých 10 let dochází k posunu mobilních sítí a technologií, díky kterým se můžete během pár sekund spojit s osobou třeba na druhém konci světa. Nejnovější generací je mobilní síť 5G.

Zatímco 4G nám umožnila streamování filmů v přenosných zařízeních či videohovory z mobilu, 5G se posunula ještě dál. Podnikatelům umožňuje ovládat velké toky dat extrémně rychle, a proto právě na 5G síti stojí řada nejnovějších projektů, včetně velkých technologických pokroků v oblastech umělé inteligence, robotiky a dalších.

5G síť je:

  • Rychlejší – v budoucnu by rychlost 5G sítě měla dosáhnout až 10 Gbps,
  • spolehlivější,
  • má větší kapacitu,
  • nižší latenci sítě, díky které je i bezpečnější.

Právě to jsou klíčové vlastnosti, které oceníte nejen při digitální transformaci v mnoha oblastech podnikání. Ulehčí vám i každodenní procesy a zrychlí jejich běžné fungování.

5G síť pomáhá rozvíjet také další moderní řešení a pohání vývoj nových technologií. Jako jsou IoT a jiná technologická zařízení, která běží na 5G síti. Pro firmy jsou skvělou investicí, jelikož zvyšují efektivitu práce a pohodlí doma i na pracovišti, např. v rámci chytré budovy, a přináší transformaci dopravního či logistického průmyslu a dalších průmyslových odvětví.

Rychlost a spolehlivost 5G sítě se odráží i ve vývoji komplexnějších zdravotnických zařízení a otevírá cestu k udržitelné budoucnosti díky novým projektům, které se s pomocí nejmodernějších technologií snaží o snížení emisí skleníkových plynů či spotřeby energie.

I firemní síť může být chytrá a spolehlivá

Jedním ze základních stavebních kamenů každé firmy je spolehlivá firemní síť. Vedle 5G sítí proto technologickým světem rezonuje také SD-WAN. Tato tzv. softwarově definovaná WAN síť je jednoduše chytrá firemní síť, kterou řídí software.

Zatímco u tradičních řešení musíte dělat veškeré změny v konkrétním modemu – postupně a složitě, SD-WAN využívá centrální řízení, tzv. Orchestrátor, který je umístěný v Cloudu. Díky tomu máte nejen stabilní připojení, které vás podrží i při výpadcích internetu, ale především absolutní kontrolu nad sítí a perfektní přehled nad všemi pobočkami a místy v reálném čase.

Díky tomu, že se SD-WAN dá řídit i spravovat z jedné platformy, je kontrola opravdu snadná. Jakékoli změny vyřešíte najednou. Navíc má SD-WAN integrovanou řadu bezpečnostních prvků, které spolehlivě chrání firemní data, takže je spolehlivý a bezpečný.

Nastartujte své podnikání s Digiakademií

Nechcete hrát druhé housle a toužíte po rozšíření možností svého podnikání, ale netušíte, kde začít? Videokurzy Vodafone Digiakademie vás provedou praktickými kurzy a příklady řešení, které vaši firmu posunou a pomohou být konkurenceschopnější. V Digiakademii na vás čeká:

  • Aleš Bernášek, Strategist Vodafonu, který vám odryje otázky o páté generaci mobilních sítí (5G). Projde s vámi základní funkcionality 5G sítě, jako je Network slicing, Multi-access edge computing či Massive MIMO. A rozpovídá se i o frekvenčním spektru a dalších praktických příkladech.
  • Martin Lesage, Product Manager pro SD-WAN Vodafone Business, vám v 5. díle videokurzů Vodafone Digiakademie poví více o SD-WAN technologii i o tom, co všechno může udělat pro vaše podnikání. Zjistíte, v čem se liší od běžné sítě, jak které sítě fungují a které aspekty mohou mít vliv na vaši firmu.
  • Robert Pešta, produktový manažer pro služby pevného připojení ve Vodafonu, vám přiblíží, jak funguje pevná síť Vodafonu. Ujasníte si základní termíny, zjistíte, jaké nejčastější problémy řeší zákazníci Vodafonu, na jaká specifika se vyplatí být připraveni, a dozvíte se, jak zlepšit kvalitu svého vlastního připojení.

Vedle praktických kurzů, které řeší digitální podnikání, tu najdete i další sérii videokurzů o online marketingu, které vám pomohou nastartovat vaše online podnikání a naučit se pracovat se svými zákazníky v online prostředí. A to nejlepší? Pro zákazníky Vodafone Business je Vodafone Digiakademie zdarma. Tak se do nich pusťte!

Modernizujte své podnikání a držte krok s moderním světem

Studujte kurz Zrychlete vaše podnikání ve Vodafone Digiakademii, exkluzivním programu pro firemní zákazníky Vodafonu, který obsahuje:

  • Výhody 5G sítě
  • Co je to chytrá síť SD-WAN
  • Jak využít služby pevné sítě na maximum

Registrovat do kurzu