Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

18. srpna 2022

Digitální transformace už i u vás ve firmě

Odhadovaná doba čtení 4 minuty

Digitalizace a digitální transformace proměňuje moderní podobu podnikání a podnikatelům, kteří se jí nebojí, pomáhá překonávat nové výzvy. Ve světě a především v neustále se vyvíjejícím digitálním prostředí je schopnost udržet krok s dobou otázkou konkurenceschopnosti.

Digitální transformace je symbolem 21. století

Digitální transformace neznamená jen rozvoj e-shopů a online marketingu. Naopak, tento velký technologický převrat zahrnuje integraci celé řady digitálních technologií firmami i malými podnikateli. Integrace digitálních technologií firmami zahrnuje například:

  • automatizace systémů,
  • zjednodušení výroby,
  • zdokonalení plánování,
  • spojení s kolegy i dodavateli,
  • zabezpečení interních dokumentů a dat.

Zatímco pro některé podnikatele je digitalizace nástrojem, kterým dosáhnou větší efektivity práce či snížení nákladů, pro jiné může být klíčovou strategií, která jim pomůže ustát náročnou situaci a přizpůsobit se novým nárokům trhu.

V praxi se tak setkáváme se stále vyvinutějšími chytrými továrnami, chytrou budovou, robotizací, automatizací a řadou dalších nástrojů, které zefektivňují každodenní činnosti a vedou nás k digitální budoucnosti.

TIP

Chcete zjistit v čem spočívá digitální transformace a jak ji využít v podnikání? Studujte kurz Začněte podnikat digitálně a efektivně ve Vodafone Digiakademii, exkluzivním programu pro zákazníky Vodafone Business!

Digitalizace pomohla 71 % podnikatelů ustát pandemii

Nemusíte se hned vrhat do velkým a komplexních IoT řešení, digitalizaci ve svém podnikání můžete nastartovat pomalu a pozvolna. Jedním z kroků, které vám pomohou být efektivnější, je mít kontrolu nad svou produktivitou a nebát se moderních programů a aplikací, které v mnoha ohledech usnadňují každodenní práci a komunikaci.

71 % malých a středních podniků tvrdí, že jejich podnikání přežilo pandemii díky digitalizaci. Právě investice do procesů digitální transformace způsobily, že je nadcházející situace nezaskočily. Podnikatelé jsou na ně připraveni a mají nástroje, jako je Microsoft 365 a další, které jim umožňují efektivně pracovat odkudkoli.

Důležitou součástí digitálního podnikání je také cloud, který je v digitální době pro podnikatele téměř nezbytný. Jedná se totiž o řešení, které poskytuje služby, programy či jednoduše úložiště na serverech poskytovatele, ke kterým podnikatelé přistupují na dálku. Nemusíte tak platit za vlastní drahá technologická řešení a přesto můžete používat nástroje, které dosud byly dostupné jen velkým firmám.

Data v datacentrech jsou navíc v mnohem větším bezpečí než v běžné firmě, jsou šifrována a pravidelně se zálohují, abyste rychle rozběhli své podnikání i v případě přírodních a dalších katastrof. Obrovskou výhodu mají i pro sezónní byznysy, které potřebují uzpůsobovat využití technologických řešení dle aktuální poptávky a momentálních potřeb.

Z řady statistik a výzkumů jsme zjistili, že firmy, které více investují do digitální transformace, změny svých interních procesů či zabezpečení dat, jsou daleko efektivnější, mají lepší produktivitu a snáze zapojují své zaměstnance. Především jsou ale dnes daleko úspěšnější,“ říká Lukáš Okál, Marketing Manager Microsoftu pro Českou republiku a Slovensko.

Říkáte si, že to zní skvěle, ale obáváte se, kolik vás digitalizace bude stát? Podnikatelé dnes mohou čerpat dotace z balíčku Evropské Unie na podporu podnikatelů v rámci NPO (Národního plánu obnovy), které jim pomohou řešit dopady pandemie a podpořit je v otázkách udržitelnosti a digitální transformace. Více o NPO si poslechněte v 1. části kurzu Digitální podnikání ve Vodafone Digiakademii, nebo si přečtěte našeho průvodce balíčkem na podporu oživení EU pro malé a střední firmy.

Většina limitů je v naší hlavě, a ponořením se do digitalizace tomu není jinak. Základ úspěchu spočívá právě v našich myšlenkách a v pozitivnímu přístupu. Ať už se tedy vrhnete do digitalizace, dotací pro podnikatele či čehokoli dalšího, je důležité jít do toho s tím správným nasazením. Aby se vám s podobnými výzvami pracovalo lépe a efektivněji, pusťte se do nich podle návodu ve videokurzu pod vedením Jakuba Pollaka, manažera tréninkového týmu Vodafone.

Jak na digitalizaci? Nabijte své know-how s Digiakademií

Rádi byste posunuli i svou firmu, chcete rozšířit možnosti svého podnikání, ale netušíte, kde začít? Zjistěte více o tom, v čem spočívá digitální transformace, jak probíhá v praxi, ale i například kde získat prostředky, které vám celý proces digitalizace usnadní. Právě tyto odpovědi vám přinese videokurz Vodafone Digiakademie „Začněte podnikat digitálně a efektivně“, který najdete v části Digitální podnikání.

Hned v první části se o digitalizaci rozpovídá Lukáš Okál, Marketing Manager Microsoftu pro Českou republiku a Slovensko, kterého bude v rozhovoru zpovídat Lenka Heřmánková, marketingová ředitelka Vodafone Business. Provedou vás základní definicí digitální transformace, proberou její 4 základní pilíře a v 6 krocích vám podrobně nastíní, jak takový proces probíhá a jak k němu přistupovat třeba i ve vaší firmě.

Jakub Pollak, manažer tréninkového týmu Vodafone, vám pak konkrétněji pomůže připravit se na změnu a vypořádat se s ní v každodenním podnikání. Každá nečekaná událost totiž nějakým způsobem ovlivňuje naše chování, a tím i výsledek dané situace. Poradí, jak ji vyřešit s chladnou hlavou, proč je v tomto kontextu důležité „dobíjet baterky“ a jak dát odpočinout svému tělu i myšlenkám, abyste v práci opět byli plni energie.

Tomáš Suran, chatbot specialista a digitální ninja pro Vodafone, vám poradí, jak zvýšíte pracovní produktivitu s aplikacemi z kancelářského balíčku Microsoft 365. Detailně probere práci s MS Outlook, Microsoft Teams, OneDrive a Microsoft Bookings.

K digitálnímu podnikání samozřejmě patří i zmíněný cloud a cloudová řešení. Touto problematikou, základním využitím a demystifikací nejčastějších mýtů o cloudových řešeních vás provede Kryštof Zbytovský, Business Development Manager pro cloudové služby Vodafone Business.

 Pokud si nebudete jisti, zda jste všemu skutečně porozuměli, určitě si nezapomeňte po dokončení videokurzu projít také kvízové otázky. Ty totiž otestují vaše nově nabité znalosti a případně odhalí, které oblasti videokurzů Vodafone Digiakademie byste měli věnovat větší pozornost.

Vedle digitalizace a dalších digitálních dovedností tu najdete i další sérii videokurzů úvodu do marketingu, které vám pomohou nastartovat vaše online podnikání. Pro zákazníky Vodafone Business je Vodafone Digiakademie zdarma, tak neváhejte a zjistěte, co všechno dnes můžete udělat pro své podnikání.

Chcete zjistit v čem spočívá digitální transformace?

Studujte kurz Začněte podnikat digitálně a efektivně ve Vodafone Digiakademii, exkluzivním programu pro firemní zákazníky Vodafonu, který obsahuje:

  • Zjistěte, v čem spočívá kouzlo digitální transformace
  • Nastartujte změny ve své firmě
  • Digitální produktivita
  • Co to je cloud a jak ho využijete v podnikání?

Registrovat do kurzu