Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

30. srpna 2022

Na co se koukat v září? HBO Max, Netflix ani Prime Video vás nenechají ve štychu

Ten tam je klid slunných prázdnin. Začátek školního roku může být pěkně hektický. HBO Max, Netflix i Prime Video s tím ale naštěstí počítali a přichystali si pro vás spoustu filmových možností, u kterých si oddechnete. Vydáte se na fantastický výlet se seriály jako Pán prstenů: Prsteny moci či Rod draka, nebo vsadíte na komedii?

Pán prstenů: Prsteny moci na Prime Video

Stýská se vám po Tolkienově Středozemi? Pak vás tahle novinka určitě nadchne. Pán prstenů: Prsteny moci má dobře nakročeno na to získat titul nejepičtějšího seriálu roku. Rozpočet 1. série překonal neuvěřitelných 465 milionů dolarů. Za tak štědrým rozpočtem stojí především skutečnost, že majitel Amazonu a jeden z nejbohatších lidí na světě Jeff Bezos je velkým fanouškem Pána prstenů, takže se určitě máme na co těšit.

Příběh nevychází z žádných konkrétních Tolkienových knih, pouze z dodatků ke knižnímu Pánovi prstenů a Hobitovi, nikoliv z děje zmíněných v ultimativní kronice zvané Silmarilion. Přesto respektuje hlavní události známé všem Tolkienovcům, tvůrci nesměli nijak měnit dějové události z dostupných Tolkienových knih, což je určitě dobrou zprávou pro všechny fanoušky knižních předloh. Samotný děj seriálu Pán prstenů: Prsteny moci se odehrává několik tisíciletí před událostmi Hobita a pozdější trilogie Pán prstenů, a také tento seriál zůstal u filmařských lokací věrný Novému Zélandu. Děj nás zanese do Druhého věku Středozemě, ve kterém se zrodily mocné síly a elfský kovář Celebrimbor pod Sauronovým dohledem ukoval prsteny moci. Tehdejší hrdinové tak čelí dlouho obávanému návratu zla a Sauron se poprvé dostává k absolutní moci.

Pán prstenů: Prsteny moci startuje svou premiéru na Prime Video 2. září.

Netflix vás vezme do říše snů

S fantasy seriály se poslední dobou roztrhl pytel a ani Netflix nezůstává pozadu. Sandman Neila Gaimana vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy. Přenese vás do světa Snění, ve kterém Pán snů Sandman, nebo také Morfeus (kterého ztvárnil Tom Sturridge), umí zhmotnit naše nejhorší noční můry a představy. Především se ale stará o to, aby zůstala zachována harmonie a správný chod světa Snění. Co se ale stane, když Sen padne do stoletého zajetí? Sandmanovi se nakonec podaří uprchnout a vydá se do nápravy následků, které způsobila jeho nepřítomnost.

Až budete mít fantasy dost, dejte si nohy nahoru u odpočinkové komedie Čas na sebe s Kevinem Hartem a Markem Wahlbergem. Oddaný otec má poprvé po letech čas pro sebe a rozhodne se ho strávit se svým starým kamarádem. To ještě netuší, že místo poklidného víkendu ho čeká pořádně dobrodružná party…

HBO Max oživilo Elvise

Ještě jste se neodhodlali do kina? Nevadí. Elvis totiž míří na HBO Max! Životopisný snímek o „Králi Rock 'n' Rollu“ přináší Baz Luhrmann, který stojí za megalomanskými filmy jako Moulin Rouge! nebo Velký Gatsby. Snímek Elvis rozhodně nezůstává pozadu a vzkřísí veškeré šílenství, slávu, pozlátko, kroucení pánví i overaly, které k Elvisi Presleymu (toho ve filmu ztvárnil Austin Butler) neodmyslitelně patří.

Vedle zlomových bodů Elvisova života se připravte především na emoční horskou dráhu plnou dojmů. Středem filmu je komplikovaný vztah s Elvisovým manažerem (Tom Hanks), který byl nařčen z toho, že se na slavném umělci přiživoval. Hanks si pro svou roli musel oholit hlavu a před každým natáčením strávil 5 hodin v maskérně. Ve filmu samozřejmě nechybí ani osudová Priscilla Presleyová (Olivia DeJongeová) a známé melodie Elvisových písní, které davy hýbou dodnes.

Vedle Elvise má HBO Max další horké želízko v ohni – a to doslova. Rozjelo totiž dlouho očekávaný prequel ke Hře o trůny: seriál Rod draka. Jeho první dva díly vyšly na streamovací platformě HBO Max už v srpnu. Ten premiérový během prvních 48 hodin od vydání pokořil rekordy sledovanosti a stal se nejsledovanější premiérou na HBO.

Rod draka vychází z knižní předlohy George R. R. Martina, konkrétně z titulu Oheň a Krev. Děj se odehrává 200 let před událostmi proslulého seriálu Hra o trůny a sleduje rod Targaryenů, respektive jeho konec, který vede k občanské válce známé jako Tanec draků. Dokáže seriál dostát očekáváním a standardu, který nastavila Hra o trůny? Přesvědčte se sami na HBO Max.

 

Netflix i Prime Video si můžete jednoduše přikoupit ke své Vodafone TV. Místo více různých plateb si je ale můžete spojit v jediné Vodafone Vyúčtování a platit je najednou z jediného místa. HBO Max získáte zdarma k TV tarifu Komplet. K ostatním televizním tarifům Klasik a Komfort si přikoupíte balíček HBO s televizními kanály HBO i streamovací službou HBO Max za 199 Kč měsíčně.

Foto a video: Netflix, HBO, Amazon