Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone TV

Bavte se a učte se s naší digitální televizí.

20. července 2021

Filmy s LGBTQ tématikou ve Vodafone Videotéce

Vodafone je i letos generálním partnerem festivalu Prague Pride. Věříme totiž, že každý člověk bez rozdílu má právo na férové a rovnocenné zacházení, kde ho nikdo nebude soudit na základě identity. Diverzita pro nás není jen slovo na papíře, ale skutečnost, bez které se v budoucnosti neobejdeme. Oslavte s námi Prague Pride i přes televizní obrazovku a nahlédněte do světa LGTBQ, který vám přiblíží desítky filmů v naší Videotéce. Stačí si jen vybrat.

Venkovský učitel

Venkovský učitel přináší dramatický příběh o hledání lásky a zapeklitého, ne zcela klasického milostného trojúhelníku. Učitel (Pavel Liška) utíká z prostředí města a opouští svou práci na lukrativním gymnáziu, které mění za vesnickou školu. Místo nového začátku, vnitřního klidu a jednoduchého vesnického života na něj ale čeká mnoho nových emocí. A učitel se brzy zamiluje do svého žáka, jehož matka miluje právě učitele…

Film Venkovský učitel získal ocenění Českého lva za hlavní herecký výkon Zuzany Bydžovské a scénář Bohdana Slámy, který film také režíroval.

Zaujal vás tento film? Pak se vám možná budou líbit také filmy Plážoví povaleči, Matthias a Maxime nebo Dívka.

Portrét dívky v plamenech

S Portrétem dívky v plamenech se podíváte na odlehlý bretaňský ostrov ve druhé polovině 18. století. Malířka Marianne přijíždí do šlechtického sídla, aby dělala společnici šlechtičně Héloïse. Nicméně, jejím pravým úkolem je tajně namalovat portrét Héloïse pro jejího nastávajícího manžela.

Historické drama zdárně vypráví o umění, francouzské šlechtě a tehdejších poměrech. Především je ale o ženách, jejich postavení ve společnosti a intimním poutě, které se mezi nimi přetvoří v opravdové sblížení napříč osudu.

Co jste možná nevěděli: Obrazy Marianne pro film vytvořila malířka Hélène Delmairová, která na nich pracovala až 16 hodin denně. Po premiéře filmu se obrazy přesunuly do pařížské galerie Joseph, kde si je dnes můžete prohlédnout. Mimochodem, povolání malířky režisérka Céline Sciammová přisoudila hlavní postavě záměrně – chtěla tak poukázat na utlačování žen v tomto období a skutečnost, že pokud chtěly svá díla vystavovat, musely tak činit jménem jiného mužského malíře.

Podobné filmy: Komorná, Vita a Virginia, Misandrie

Léto 85

S tímhle francouzským filmem se hladce přenesete na pobřeží Normandie do léta 1985. Ačkoli si u Léta 85 možná vzpomenete na úspěšný film Dej mi své jméno, děj filmu vychází z románu Tanec na mém hrobě od Aidana Chamberse, který režiséra Françoise Ozona inspiroval už před více než 30 lety.

Léto 85 vás vrhne do atmosféry divokých osmdesátek, prvních lásek a milostných letních vzplanutí za rytmů hudby The Cure nebo Roda Stewarta. Film vás ale nenechá vydechnout a vedle milostného vztahu dvou dospívajících chlapců plného intenzivních zážitků vás zamotá i do policejního vyšetřování.

Zkuste také: Dokud se tančí, NeonBoy

McQueen

McQueen přináší příběh života, kariéry a umění Alexandra McQueena, obyčejného chlapce z dělnické části Londýna, který vyrostl v globální módní hvězdu a jednoho z nejkontroverznějších návrhářů. Tento dokumentární film provází řada archivních snímků a rozhovorů s Alexandrovými nejbližšími přáteli a rodinou a přináší pohled na osud muže, který uhranul módní svět krásnými, odvážnými a originálními modely.

McQueen ale není jen o módě. Vedle jeho kariérní cesty film nahlíží i do niterního světa McQueenovi zmučené kreativní duše, rozebírá jeho osobní traumata i vnitřní démony, se kterými v životě bojoval, a další myšlenky a pohnutky, které ovlivnily jeho tvorbu, včetně objevování vlastní sexuality. Snímek McQueen získal ocenění GALECA – dokument roku s LGBTQ tématikou.

Podobné filmy, které vás zaujmou: King of Comics, I love you Phillip Morris, Thelma

Lola

Lola je dospívající transgender dívka, kolem které se celé belgicko-francouzské drama točí. Zatímco matka svou dceru vždy podporovala a spořila, aby Lola mohla podstoupit vytouženou operaci, konzervativní otec se jí zřekl. Smrt matky je ale oba svede opět dohromady a v průběhu roadmovie tak Lola otevírá nejen palčivé diskuze mezi dcerou a otcem, ale i otázky o přijetí transgenderu.

Lolu ve filmu ztvárnila začínající herečka Mya Bollaers, která je sama trans ženou. Za svůj výkon v Lole získala cenu Magritte, byla nominována na řadu dalších ocenění a i samotný film získal řadu uznání filmových kritiků.

Zkuste také: Greta, Polibek od Beatrice, Fantastická žena

 

Tyto a řadu dalších filmů s LGBTQ tématikou najdete ve své Vodafone Videotéce ve speciální tématické sekci Queer. Videotéku v tarifech Komplet a Komfort máte zdarma, k tarifu Klasik ji máte za 99 Kč měsíčně.

Vypínáme analogové vysílání exUPC televize v Brně

Od 13. července vypínáme z technických důvodů analogové vysílání exUPC televize a FM rádií v lokalitě Brno a okolí. Původní nabídka 10 televizních a 10 rozhlasových stanic je již několik let nahrazena digitální službou 40 televizních programů a rádií Českého rozhlasu.

Vyberte si TV tarif

TV Klasik

Oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

80 Kč měsíčně

 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

232 Kč měsíčně

 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

531 Kč měsíčně

 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

TV Klasik

Vaše oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

229 Kč měsíčně

Koupit

 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

429 Kč měsíčně

Koupit

 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

829 Kč měsíčně

Koupit

 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

Ke správnému fungování služby Vodafone TV je nutný set-top box. Cena jeho pronájmu činí 70 Kč měsíčně, prémiového 120 Kč měsíčně. Tuto částku je třeba přičíst k ceně TV tarifu.

Televize plná vychytávek

Jak rychlý internet potřebuji pro Vodafone TV?

Jak získat zvýhodněnou cenu Vodafone TV?

Jaká je cena za set-top box?

Jak Vodafone TV zapojím a potřebuji set-top box?

Kde najdu další podrobné informace?

Jaké jsou možnosti členství pro Netflix?

Už jen jeden krok

Odešlete nám svůj výběr a nechte na sebe kontakt. Zavoláme vám a objednávku společně dokončíme.

Zítra se ozvemeKliknutím na „Objednat“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
Více o ochraně soukromí