Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Přepni, přetoč, vypni! Nový set-top box k Vodafone TV lze ovládat hlasem v češtině. Přibyly i další funkce

29. března 2021

Služba Vodafone TV, která právě slaví první narozeniny, se nově rozšiřuje o nabídku prémiového set-top boxu. Ten se může pochlubit funkcí hlasového ovládání, a tak k přepnutí na jiný televizní kanál stačí říct česky třeba jen „Přepni na ČT 1“. Box se také obejde bez kabelu, protože ho lze k internetu pohodlně připojit přes Wi-Fi. Vodafone TV nabízí přes 130 kanálů, vlastní videotéku a mnoho dalšího obsahu díky partnerství se službami Netflix nebo HBO. Skupina Vodafone je dnes druhým největším poskytovatelem placené televize v Evropě a dál upevňuje své postavení jako nejlepší zábavní platforma pro české rodiny.

Přesně před rokem, v březnu 2020, odstartovala v České republice služba Vodafone TV. V létě do její nabídky jako jediný operátor v zemi Vodafone zařadil partnerskou službu Netflix, na podzim přibyly první filmy v nejvyšším rozlišení 4K.

„Velice nás těší, že naši televizi k dnešnímu dni využívají desetitisíce zákazníků a jejich počet roste i díky právě probíhající kampani se společností Netflix, kdy zákazník ke své nové Vodafone TV získává službu Netflix na tři měsíce zdarma,“ říká Milan Raška, ředitel oddělení rozvoje televizní a internetové služby společnosti Vodafone.


Nové funkce díky prémiovému set-top boxu

K prvním narozeninám dostává Vodafone TV prémiový set-top box, který doplňuje dosavadní standardní zařízení. Nový box pracuje s dálkovým ovladačem, který využívá technologii Bluetooth. Ovladač tak nepotřebuje přímý dohled na set-top box, ten může být uložený třeba v šuplíku nebo za televizní obrazovkou.

Stisknutím tlačítka na dálkovém ovládání se aktivuje další a výrazná novinka: hlasové ovládání Vodafone TV. Stačí pak už jen vyslovit pokyny jako třeba „Zastavit, Hlasitěji, Zesílit, Předchozí kanál“ nebo „Přehraj od začátku, Přepni na ČT1, Přetoč o 5 minut vpřed“.


Řekněte jméno herce, filmy s ním televize ukáže sama

„S prémiovým set-top boxem bude také snazší vyhledávání konkrétních pořadů nebo filmů. Vyhledávat bude možné nejen podle názvu filmů či seriálů, ale také například podle jména oblíbených herců. Stačí prostě říct jméno a box zobrazí všechny filmy, ve kterých herec hraje. Hlasové ovládání budeme neustále vylepšovat i na základě toho, jaké příkazy budou zákazníci boxu zadávat. Box také velmi dobře reaguje na dětský hlas, takže i malí členové domácnosti si mohou pomocí hlasu spustit svoji oblíbenou pohádku,“ popisuje Milan Raška.

K novému set-top boxu není nutné natáhnout kabel od modemu, protože zařízení lze k internetu připojit bezdrátově přes Wi-fi.

Zákazníci za pronájem základního set-top boxu platí 70 korun měsíčně, u prémiového půjde o120 korun měsíčně. Na výběr tak nově mají ze dvou variant. Programová nabídka se přitom neliší podle set-top boxu, ale podle zvoleného programového balíčku. Na výběr jsou 3: Klasik (přes 55 TV stanic), Komfort (přes 110 stanic) a Komplet (přes 130 stanic). V kombinované nabídce, to znamená při pořízení pevného internetu od Vodafonu, zákazník zaplatí podle balíčku 150, 302 nebo 601 korun měsíčně včetně pronájmu základního set-top boxu, s prémiovým boxem pak o 50 korun měsíčně více.

Jak hlasové ovládání funguje, shrnuje krátké video. Další informace nabízí webová stránka www.vodafone.cz/televize.