Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone získal tři zlatá a jedno bronzové ocenění v soutěži TOP Odpovědná firma 2016

27. října 2016

Zlatý certifikát Diverzita 2016, zlato za projekt roku Diverzita LBGT, zlatý certifikát TOP Odpovědná firma a bronz za odpovědný reporting. To jsou ocenění, která Vodafone získal v letošním 13. ročníku soutěže Top Odpovědná firma, pořádaného platformou pro odpovědné podnikání Byznys pro společnost.

Hned dvě prvenství – zlatý certifikát DIVERZITA 2016, cena společnosti GSK a zlato pro projekt roku Diverzita LBGT, získal Vodafone za svůj příkladný přístup, kterým podporuje diverzitu (rozmanitost) pracovních týmů z hlediska věku, pohlaví, barvy pleti, sexuální orientace či identity, vyznání anebo vzhledu.  

 


Podařilo se nám otevřít i tak citlivé téma jako je LGBT a jen díky tomu, mohou benefity, které jsou samozřejmé pro heterosexuální zaměstnance, využívat i kolegové s lesbickou či gay orientací. Mají tak například nárok na volný den na registrované partnerství a 5 dnů volna při narození dítěte pro partnerku maminky. Na míru šité benefity pro LGBT zaměstnance poskytuji dle průzkumů jen 10% firem a my jsme hrdí na fakt, že jsme inspirací pro ostatní,“ říká Jana Vychroňová, manažerka personálního oddělení Vodafone Czech Republic.

Zlatý certifikát získal Vodafone i v kategorii TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA 2016, cena veřejnosti vydavatelství Economia, která je hlavní cenou pro

odpovědné velké firmy, které udržitelným, systematickým a inovativním způsobem rozvíjejí své podnikání a angažují se ve všech hlavních oblastech CSR.

Za komplexní, transparentní a efektivní měření a komunikaci svých aktivit v oblasti odpovědného a udržitelného podnikání získal Vodafone bronzový certifikát ODPOVĚDNÝ REPORTING 2016. 

Hlavním cílem a posláním soutěže TOP Odpovědná firma je dlouhodobý koncepční rozvoj CSR témat v České republice, propagace jejich významu a pozitivních dopadů na život naší společnosti. V letošním 13. ročníku byly hodnoceny strategie a projekty realizované v letech 2015/2016. Hodnocení provedla odborná komise složená ze zástupců/kyň komerčního a neziskového sektoru, státní správy, expertů a významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji odpovědného podnikání v ČR.