Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Vánoční přání na poslední chvíli

22. prosince 2006

Všichni, kteří nestihli poslat klasické vánoční pohlednice, můžou ještě pořád využít možnost “mobilního přání”, které podle průzkumu Vodafone Zoom letos pošle téměř ľ populace. Podle jmenovaného průzkumu tak mobilní formu vánočního přání využije až o 13% lidí než o loňských svátcích. Na klasickou vánoční pohlednici se pomalu zapomíná. Podle průzkumu Vodafone Zoom respondenti na mobilním přání nejvíce oceňují rychlost, jakou mohou přání napsat a doručit adresátovi a cenovou výhodnost mobilního přání. Neméně zajímavá je pro ně prostorová i časová flexibilita, tj.

Všichni, kteří nestihli poslat klasické vánoční pohlednice, můžou ještě pořád využít možnost “mobilního přání”, které podle průzkumu Vodafone Zoom letos pošle téměř ľ populace. Podle jmenovaného průzkumu tak mobilní formu vánočního přání využije až o 13% lidí než o loňských svátcích. Na klasickou vánoční pohlednici se pomalu zapomíná.

Podle průzkumu Vodafone Zoom respondenti na mobilním přání nejvíce oceňují rychlost, jakou mohou přání napsat a doručit adresátovi a cenovou výhodnost mobilního přání. Neméně zajímavá je pro ně prostorová i časová flexibilita, tj. mohou poslat přání do celého světa, a to i na poslední chvíli.

Existuje několik způsobů, které můžou uživatelé mobilních telefonů využít:

SMS zpráva

Je možné poslat univerzální zprávu – uživatel si vytvoří jednu univerzální SMS zprávu, kterou odešle na několik telefonních čísel, nebo zprávu „šitou na míru“, kde se přání pro jednotlivé adresáty personalizuje.

Podle průzkumu Vodafone Zoom vytváří 11% respondentů univerzální formát SMS zprávy, který posílá všem, 12% dotázaných alespoň změní jméno. Až 43% posílá každému trochu jiný text a téměř čtvrtina (23%) vytváří naprostý originál mobilního přání.

MMS zpráva

Multimediální zprávu s obrázkem, textem, popřípadě i melodií můžeme poslat přímo z galerie mobilního telefonu, z externích zdrojů, případně poslat vlastnoručně pořízenou fotografii s věnováním.

Mobilní portál Vodafone live! nabízí v rámci „Vánočního speciálu“ speciální podsekci „Pohlednice“, kde si jeho uživatelé můžou stáhnout hezkou vánoční pohlednici pro své blízké a kamarády.

Nejvíc zpráv se pošle právě na Štědrý den kolem poledne, ale intenzivní textování trvá až do 19.00 (do Štědrovečerní večeře). Na Silvestra si lidé začínají přát ve zvýšené míře v 16.00, nejintenzivnější je to mezi 23.00 a 1.00.

Průzkum Vodafone Zoom potvrdil, že ze zákazníků všech tří českých operátorů jsou to právě zákazníci Vodafonu, kteří o svátcích posílají nejvíce mobilních vánočních přání.