Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

PROGRAM OSKAVALÍR ROZDĚLÍ V KAŽDÉM Z PĚTI POSTIŽENÝCH KRAJŮ 777 TISÍC KORUN

30. srpna 2002

Projekt na pomoc postiženým povodněmi ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni bude směřovat na rekonstrukci a obnovu základních a středních škol Školy povodněmi nejvíce postižených krajů mohou samy určit, jak budou prostředky použity – přímo, adresně a bez zbytečných mezičlánků Český mobilní operátor Oskar se rozhodl z vlastních prostředků věnovat 3,885 miliónu korun, aby zmírnil strádání lidí po katastrofálních povodních. „Program Oskavalír chce svým dílem přispět k řešení nejakutnějších problémů středních a základních škol v Jihočeském, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém kraji a Praze, tedy v oblastech, jež byly živlem postiženy nejvíce,“ řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka.

 • Projekt na pomoc postiženým povodněmi ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni bude směřovat na rekonstrukci a obnovu základních a středních škol
 • Školy povodněmi nejvíce postižených krajů mohou samy určit, jak budou prostředky použity – přímo, adresně a bez zbytečných mezičlánků

  Český mobilní operátor Oskar se rozhodl z vlastních prostředků věnovat 3,885 miliónu korun, aby zmírnil strádání lidí po katastrofálních povodních. „Program Oskavalír chce svým dílem přispět k řešení nejakutnějších problémů středních a základních škol v Jihočeském, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém kraji a Praze, tedy v oblastech, jež byly živlem postiženy nejvíce,“ řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka. „V každém z pěti zmíněných krajů bude Oskavalír rozdělovat 777 tisíc korun v hotovosti,“ dodala Stephens.

  O podporu z nadačního programu mohou žádat základní a střední školy všech typů. Zohledněny budou projekty doložitelně směřující k záchraně, renovaci či úplné náhradě movitého i nemovitého majetku poškozeného povodní. Může se tak jednat například o rekonstrukci specializovaných učeben, školních hřišť a podobně. „Člověk v tísni – společnost při České televizi se již aktivně podílela i na organizaci pomoci obětem záplav v roce 1997. Našim úkolem je především zajistit spravedlivé rozdělení prostředků tak, aby se školy v postižených krajích mohly co nejrychleji vrátit zpět do života ,“ uvedl Tomáš Pojar, ředitel společnosti.

  Zažádat o Oskarovu pomoc je velmi jednoduché. Stačí se do 15.září registrovat a vyplnit formulář na adrese www.oskavalir.cz, popř. jej zaslat na adresu Člověk v tísni, Kavčí Hory, 140 70, Praha 4. Vyhodnocení a oznámení rozdělení prostředků bude oznámeno do 25.září.

  Nadační program Oskavalír ovšem není jediná cesta, jak Oskar pomáhá lidem postiženým záplavami. Oskar již dříve věnoval mobilní telefony obcím Kly a Zálezlice u Neratovic, které byly doslova odříznuty od světa. Doručil také mobily a SIM karty organizacím ČČK, Člověk v tísni a Adra a krizovým štábům v Praze 7 a 8. Oskar rovněž umožnil bezplatné volání na krizové povodňové linky.

  Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. V červnu 2002 již s Oskarem volalo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

  Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).