Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Pokrytí GSM sítě Oskar přesahuje požadavky ČTÚ

24. srpna 2000

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) na základě podrobných šetření dnes potvrdil, že GSM síť Oskar pokryla k 30. červnu 88,01 procent obyvatel. Oskar tak o 6 procent překonal závazek plynoucí z Pověření ke zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě. ČTÚ rovněž potvrdil, že ke stejnému datu bylo pokryto 99,6 procent komunikací E50 a E55 a 99,12 procent všech komunikací typu E. “Oskar ve spolupráci se společnostmi Ericsson a Siemens, které se podílejí na výstavbě síťě, splnil všechny stávající požadavky ČTÚ na pokrytí.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) na základě podrobných šetření dnes potvrdil, že GSM síť Oskar pokryla k 30. červnu 88,01 procent obyvatel. Oskar tak o 6 procent překonal závazek plynoucí z Pověření ke zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě. ČTÚ rovněž potvrdil, že ke stejnému datu bylo pokryto 99,6 procent komunikací E50 a E55 a 99,12 procent všech komunikací typu E.

“Oskar ve spolupráci se společnostmi Ericsson a Siemens, které se podílejí na výstavbě síťě, splnil všechny stávající požadavky ČTÚ na pokrytí. Do konce letošního roku budeme pokračovat v plnění všech dalších závazků”, uvedl Jon Eddy, viceprezident pro technický rozvoj společnosti Český mobil.

Po získání licence na provozování mobilní sítě GSM 1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal nejmladším mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz byl zahájen 1. března 2000 pod obchodním jménem Oskar. K 2. srpnu 2000 bylo v síti Oskar aktivováno 100 000 uživatelů.

Hlavním akcionářem Českého Mobilu je kanadská firma Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 2,9 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou na seznamu torontské burzy vedeny pod znakem "TIW" a na burze Nasdaq pod znakem "TIWI".

TIW buduje panevropskou specializovanou digitální mobilní radiotelekomunikační síť (ESMR) prostřednictvím své dceřinné společnosti Dolphin Telecom. Společnost Dolphin nabízí analogové služby SMR ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii, Španělsku a Portugalsku. Ve Velké Británii nabízí rovněž služby ESMR.

TIW je rovněž strategickým partnerem páté největší brazilské telekomunikační skupiny působící ve čtyřech regionech. V rámci svých aktivit ve střední a východní Evropě je společnost TIW předním poskytovatelem mobilních služeb v Rumunsku a po obdržení licence v říjnu roku 1999 začala provozovat mobilní síť GSM 900/1800 i v České republice.