Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

OSKAR V ČESKÉM VYDÁNÍ GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ

02. července 2004

Oskarova komunikační kampaň na pokrytí zaznamenala nečekaný rekord. Přibližně 100 000 pražských řidičů denně, kteří překročí každý den Nuselský most, si v tomto týdnu nemohlo nevšimnout okrajů mostu, které pokryl červený igelit. Celkem 3 021 m2 červené bublinkové fólie, která od pondělí 28. června do čtvrteční půlnoci zahalila Nuselský most, bude zapsáno do českého vydání Guinnessovy knihy rekordů jako doposud největší reklamní plocha v České republice. „V rámci naší komunikační kampaně zaměřené na zlepšení vnímání pokrytí České republiky naším signálem jsme hledali výrazný objekt, který bychom mohli zabalit.

Oskarova komunikační kampaň na pokrytí zaznamenala nečekaný rekord. Přibližně 100 000 pražských řidičů denně, kteří překročí každý den Nuselský most, si v tomto týdnu nemohlo nevšimnout okrajů mostu, které pokryl červený igelit. Celkem 3 021 m2 červené bublinkové fólie, která od pondělí 28. června do čtvrteční půlnoci zahalila Nuselský most, bude zapsáno do českého vydání Guinnessovy knihy rekordů jako doposud největší reklamní plocha v České republice.

„V rámci naší komunikační kampaně zaměřené na zlepšení vnímání pokrytí České republiky naším signálem jsme hledali výrazný objekt, který bychom mohli zabalit. Nuselský most je bezesporu nepřehlédnutelnou pražskou dominantou. Dosažení českého rekordu nebylo cílené, ale příjemně nás překvapilo,“ říká Petr Šindler, tiskový mluvčí Oskara.

Český rekord včera potvrdil komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova, která provádí zápisy do Guinnessovy knihy rekordů v České republice a na Slovensku.

Zajímavosti ke kampani:

Celková plocha pokrytí: 3 021 m2
Délka zábradlí: 487,4 m
Výška zábradlí: 3,1 m
Montáž reklamy: 12 hodin celkem 35 lidí
Demontáž reklamy: 12 hodin celkem 24 lidí
Bezpečnost: Po dobu trvání kampaně byla na mostě přítomna nepřetržitě bezpečností služba.
Způsob zabalení: Most byl zabalen ve dvou vrstvách plastu, mezi nimiž byla umístěna drátěnka, ke které byla fólie připevněna svorkami.

Základní informace o Nuselském mostu:

Nuselský most překlenul Nuselské údolí v roce 1973 a stal se důležitou spojnicí mezi Pankrácem a Vinohrady. Most je celkem 485m dlouhý, 26,5 metru široký a jeho průměrná výška nad údolím je 42,5 metru. Poprvé od svého uvedení do provozu byl most využit pro reklamu v takovémto rozsahu.