Vodafone logo pro tisk nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

Tisková zpráva

 

Objevte Shakespeara s mobilem v ruce

22. dubna 2016

Vodafone představí digitální knihovnu Williama Shakespeara ve formě nástěnné tapety. Unikátní projekt realizovaný ve spolupráci s Britskou knihovnou (The British Library) na počest 400. výročí smrti anglického dramatika a výročí Světového dne knihy (23. dubna 2016) zpřístupní široké veřejnosti 14 nejstarších a nejvzácnějších her včetně Hamleta nebo Romea a Julie. Digitální knihovna se díky daru od Nadace Vodafone objeví v květnu i v prostorách British Council v Praze, kde bude k dispozici studentům angličtiny a návštěvníkům minimálně do konce letošního roku.

Nadace Vodafone dnes v přízemí centrály Vodafonu v Praze ve Stodůlkách odhalí první tapetu digitální knihovny v České republice. Originální knihovna, jejímž cílem je veřejnosti představit díla nejslavnějšího světového dramatika v digitální podobě, vznikla ve skupině Vodafone ve spolupráci s Britskou knihovnou ke 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara. První vydání 14 divadelních her britského klasika v originále si bude moci každý zdarma stáhnout přes QR kódy, stačí mít chytrý telefon nebo tablet s aplikací na čtení QR kódů a dobré LTE pokrytí. Díky spolupráci Nadace Vodafone a British Council digitální knihovna v dalších týdnech poputuje i do českých škol, knihoven a na veřejné oslavy. V desítkách českých vzdělávacích institucí a knihoven pak zůstane natrvalo.

Iniciativa navazuje na závazek společnosti Vodafone využívat technologie také pro rozvoj společnosti a zlepšení života znevýhodněných skupin a komunit. I tomu se už deset let věnuje Nadace Vodafone v ČR. „Podporujeme projekty, které usilují o zlepšení přístupu k mobilním telekomunikacím a jejich tvůrčímu využití v oblasti kultury a vzdělání. Našimi programy Laboratoř a Technologie pro společnost prošla například aplikace Včelka na trénink čtení pro dyslektiky,“ upřesňuje Adriana Dergam ze správní rady Nadace Vodafone.

 „Velice vítáme spolupráci s Nadací Vodafone. Nápad zprostředkovat originál Shakespearova díla vytvořením QR knihoven nás nadchnul,“ potvrzuje Justin Spence, ředitel British Council v České republice. „Je to perfektní propojení s naší činností a naším globálním projektem oslav letošního Shakespearovského výročí Shakespeare Lives. Mimo tradičních přístupů, jako jsou živé divadlo, tanec, film, přednášky, výukové materiály atd., nadšeně využíváme také nové technologie: každý se k našim oslavám může připojit zasláním svého video příspěvku, když ho označí #shakespearelives.“

Video a fotografie k projektu Digitální knihovna Shakespeara od Vodafone jsou ke stažení zde.

Odkazy na jednotlivá díla jsou zde: