Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone TV

Bavte se a učte se s naší digitální televizí.

3. prosince 2021

Vánoční klasiky a moderní pohádky, které se postarají o sváteční náladu

Už je to tu zas! Vůně vánočního cukroví, melodie koled, zdobení vánočního stromečku a pohoda u vánočních pohádek. Česko je pohádková velmoc, takže budete mít v průběhu svátků skutečně z čeho vybírat.

Svádíte doma neustálý boj o to, na co se budete dívat? Nevadí, s Vodafone TV videotékou si můžete pustit české vánoční klasiky, kdy budete chtít a nemusíte se vázat na televizní program.  Projděte si náš seznam s tipy na české pohádky a vánoční filmy, které najdete v naší nabídce a můžete se už nyní naladit ná vánoční náladu.

Abyste v tom neměli guláš, vezmeme si to hezky chronologicky od těch nejstarších klasik až po neokoukané televizní novinky. Kterým letos dáte přednost vy?

Klasiky nejen našich babiček

Tyhle pohádky už v televizi běží nějaký ten pátek a dnes jsou neodmyslitelnou součástí sváteční pohody před obrazovkou. Lámete si hlavu, který film by ocenila skutečně celá rodina? Nažeňte na gauč všechny od nejmenších capartů až po prarodiče a pusťte jim některou z lety prověřených pohádek:

 • Byl jednou jeden král (1954)
 • Císařův pekař – Pekařův císař (1951)
 • Pyšná princezna (1952)
 • Obušku, z pytle ven! (1955)
 • Princezna se zlatou hvězdou (1959)
 • Hrátky s čertem (1956)Věděli jste, že:
Milena Dvorská, představitelka Marušky v pohádce Byl jednou jeden král, se k roli dostala zcela náhodou. Jako mladá studentka si původně šla k Janu Werichovi pouze pro autogram. Ten si ale vyžádal její adresu a když jí ztratil, obrátil naruby celý Prostějov, než Milenu znovu našel a pozval na casting, který jí změnil život. Milena se o obsazení do role Marušky dozvěděla přímo na Štědrý den. Zdravotnickou školu pak pověsila na hřebík a vydala se na dráhu herectví.

Pohádky, bez kterých by to nebyly Vánoce

Asi nejvýraznější pohádkou, bez které si jen málokdo dokáže představit Vánoce, jsou Tři oříšky pro Popelku z roku 1973. Ta se těší oblibě nejen u nás, ale i ve světě – nejvíce fanoušků za hranicemi má v Německu a Norsku. Norové si ji dokonce oblíbili natolik, že nyní, téměř k padesátiletému výročí, Popelce chystají moderní remake.  V sedmdesátých a osmdesátých letech ale vznikla řada dalších nezapomenutelných pohádek:

 • S čerty nejsou žerty (1984)
 • Třetí princ (1982)
 • Tři veteráni (1983)
 • Princ a večernice (1978)
 • Jak se budí princezny (1978)
 • Šíleně smutná princezna (1968)
 • Dívka na koštěti (1971)
 • Honza málem králem (1977)

Některé výše zmíněné a další oblíbené pohádky si teď pustíte ve 4K. V novém kvalitním provedení si možná všimnete i některých detailů, které vám do teď unikaly, i když jste už takovou Popelku viděli třeba třicetkrát. Přečtěte si, které vánoční klasiky běží ve 4K.


Věděli jste, že: Při natáčení pohádky Tři veteráni si musela herečka Vida Skalská-Neuwirthová (princezna Bosana) přivstat dřív než všichni ostatní. Minimálně hodinu totiž maskérům trvalo, než zamaskovali dvoumetrovou hadici, kterou použili k prodloužení princeznina nosu.

Kouzelné české pohádky z devadesátek

Pohádky, které pravděpodobně budou nostalgickou záležitostí pro všechny, kdo vyrůstali v období devadesátek:

 • Nesmrtelná teta (1993)
 • Kouzelný měšec (1996)
 • Pták Ohnivák (1997)
 • Jezerní královna (1998)Asi nejnákladnější pohádkou z tohoto období byla Nesmrtelná teta Zdeňka Zelenky s rozpočtem 45 milionů korun. Další tři vánoční filmy natočil režisér Václav Vorlíček, který stojí také za Třemi oříšky pro Popelku. Jeho pohádka Kouzelný měšec získala ocenění za nejlepší zahraniční film na MFF v Santa Claritě v Kalifornii a v roce 1996 se stala 3. nejnavštěvovanějším českým filmem.

Moderní vánoční pohádky

Vánoční pohádky se nepřestaly točit ani po roce 2000. Naopak! Velký úspěch slavil například Anděl Páně (2005). Diváci se ho nemohli nabažit, a tak po dlouhé pauze vyšel v roce 2016 Anděl Páně 2. Film měl velký význam nejen pro vánoční pohodu u televize, ale i pro režiséra Jiřího Stracha. Ten se totiž během natáčení seznámil se svou budoucí manželkou Magdalenou Stupkovou. Určitě se mrkněte také na:

 • Čertí brko (2018)
 • Peklo s princeznou (2009)
 • Nejkrásnější hádanka (2008)
 • Tři bratři (2014)
 • Řachanda (2016)
 • Když draka bolí hlava (2018)
 • Čertova nevěsta (2011)
 • Čertoviny (2017)
 • Přání k mání (2017)Tip:
Přečtěte si zajímavosti o nejlepších vánočních filmech, při kterých budete mít úsměv od ucha k uchu i bez svařáku v ruce.

Nejnovější vánoční pecky

Máte pocit, že už jste všechno viděli a chtělo by to něco nového? Svěží vítr mezi vaše vánoční pohádky vnesou:

 • Hodinářův učeň
 • Princezna zakletá v čase
 • Zakleté pírko

Nejnovější z nich je Princezna zakletá v čase režiséra Petra Kubíka. Její vznik nebyl pro filmový štáb žádný med – během natáčení bylo několik lidí zasaženo letícími šípy, a to včetně kameramana Pavla Koppa. Vše ale nakonec dobře dopadlo a příští rok bychom se měli dočkat pohádkového pokračování.

 

Už máte vybráno? Nebojte se zdlouhavého hledání a reklam. Nalaďte se na vánoční pohodu s Vodafone Videotékou, ve které najdete všechny vánoční pohádky pěkně pohromadě. Po celé svátky vás bude zásobovat tím nejlepším z vánoční nabídky a ve štychu vás nenechá ani po zbytek roku. Radost vám bude dělat jen za 99 korun měsíčně pokud máte TV tarif Klasik. K tarifům Komfort a Komplet už ji máte zahrnutou v ceně.

Vánoční akce: Ježíšek letos přichází o něco dříve. Vodafone TV teď můžete získat na 3 měsíce zdarma.

Foto, video: Česká televize, NFA, Bontonfilm, AQS

Vypínáme analogové vysílání exUPC televize

Na přelomu listopadu a prosince vypínáme z technických důvodů analogové vysílání exUPC televize a FM rádií v lokalitách Plzeň, Rokycany, Ostrava a okolí. Původní nabídka 10 televizních a 10 rozhlasových stanic je již několik let nahrazena digitální službou 40 televizních programů a rádií Českého rozhlasu.

Vyberte si TV tarif

TV Klasik

Oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

80 Kč ZDARMA První 3 měsíce
+ měsíčně pronájem zařízení od 70 Kč

Doporučujeme

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

232 Kč ZDARMA První 3 měsíce
+ měsíčně pronájem zařízení od 70 Kč

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

  531 Kč Měsíčně
+ měsíčně pronájem zařízení od 70 Kč

TV Klasik

Oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

229 Kč ZDARMA První 3 měsíce
+ měsíčně pronájem zařízení od 70 Kč

Koupit

Doporučujeme

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

429 Kč ZDARMA První 3 měsíce
+ měsíčně pronájem zařízení od 70 Kč

Koupit

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

  829 Kč Měsíčně
+ měsíčně pronájem zařízení od 70 Kč

Koupit

Ke správnému fungování služby Vodafone TV potřebujete set-top box. Pronájem toho našeho vyjde na 70 Kč měsíčně, prémiový stojí 120 Kč měsíčně. Částku vám přičteme k ceně TV tarifu.

Televize plná vychytávek

Jak rychlý internet potřebuji pro Vodafone TV?

Jak získat zvýhodněnou cenu Vodafone TV?

Jaká je cena za set-top box?

Jak Vodafone TV zapojím a potřebuji set-top box?

Kde najdu další podrobné informace?

Jaké jsou možnosti členství pro Netflix?

Už jen jeden krok

Odešlete nám svůj výběr a nechte na sebe kontakt. Zavoláme vám a objednávku společně dokončíme.

Zítra se ozvemeKliknutím na „Objednat“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
Více o ochraně soukromí