Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Vodafone TV

Bavte se a učte se s naši digitální televizí.

23. prosince 2020

Nejlepší vánoční filmy, při kterých budete zářit štěstím jako vánoční stromeček

Vánoční svátky přímo vybízejí k relaxu s vánočními pohádkami a zachumlání pod deku s cukrovím (a možná svařákem) na dosah. Přemýšlíte, které filmy vás nejlépe naladí na tu pravou vánoční atmosféru? Mrkněte na náš výběr pěti nej.

Všechny tyto filmy najdete zdarma až do konce ledna ve videotéce Vodafone TV pro všechny televizní tarify.

Anděl Páně a Anděl Páně 2

Ústřední dvojici, kterou netvoří nikdo jiný než nešikovný anděl Petronel (Ivan Trojan) a poťouchlý čert Uriáš (Jiří Dvořák), si brzy zamilujete. Uriáš často využívá toho, že Petronel je naivní popleta, a baví se na jeho účet. To se mu ale nikdy nevyplatí, a tak se vydávají mezi obyčejné smrtelníky. V prvním díle napravují hříšníky, v druhém hledají zatoulané jablko Poznání. Uriáš s Petronelem museli otestovat mnoho jablíček než našli to pravé. Za dobu natáčení Anděla Páně 2 se tak spotřebovalo neskutečných 750 kilogramů jablek.

Co jste možná nevěděli: Anděl Páně u diváků slavil obrovský úspěch. V roce 2006 měl první díl sledovanost skoro 3 miliony diváků. Anděl Páně 2 tuto hranici pokořil o Vánocích 2017 a stal se tak nejsledovanější pohádkou za posledních 15 let. Mimochodem, nejdražší filmovou dekorací druhého dílu prý byly kulisy náměstí s tržištěm a obchody na hradě v Ledči nad Sázavou a jejich výroba trvala tři měsíce.

Když draka bolí hlava

Že už znáte všechny vánoční klasiky i pozpátku a poohlížíte se po nových dílech? Pak vás možná zaujme pohádka Když draka bolí hlava z roku 2018, ve které si zahrál i Karel Gott. Film vznikl v rámci oslav 100 let od vzniku Československa. Proto má také dráček Čmoudík, který pomáhá v místní kovárně, dvě hlavy – jedna mluví česky, druhá slovensky. Drak Čmoudík v pohádce vypráví dávné příběhy a pokud vás zajímá, k čemu je dobrý nemytý dračí zub, jak draci slaví Vánoce a kdy je bolí hlava, určitě si ji nenechte ujít.

Co jste možná nevěděli: Film vychází z knižní předlohy Petra Šišky a na filmovém festivalu Kinoduel v Minsku v roce 2019 za něj Karel Gott získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Ten k filmu také nazpíval titulní Když draka bolí hlava se svou dcerou Charlottou.

Princezna ze mlejna 2

V Princezně ze mlejna 2 z roku 2000 se nám vrací oblíbená „Éliška“ v pohádce od Zdeňka Trošky. Šťastnému Jindřichovi s Eliškou se narodí dcerka. Závistivý knížepán si ale pořád myslí na Elišku, a tak pomocí lsti pošle Jindřicha na vojnu bojovat s Turky. Natáčení se zúčastnil téměř celý štáb, který natáčel první Princeznu ze mlejna v roce 1994, jen místo Lucie Bílé uvidíte v roli čarodějnice Moniku Absolonovou.

Co jste možná nevěděli: Princezna ze mlejna 2 získala Českého lva za divácky nejúspěšnější film a oblíbili si ji i v zahraničí, například v Singapuru a v Hongkongu. Někteří herci si při natáčení ale užili své. Jakub Zindulka se velmi obtížně zbavoval zelené vodnické barvy, Monika Absolonová měla problém vyndat si falešné zuby a Yvetta Blanarovičová musela kvůli své roli čerta chodit na natáčení s velkým předstihem. Namaskovat ji totiž trvalo přes dvě a půl hodiny. Jako neposedný čert pak musela být neustále v pohybu a během natáčení shodila 6 kilo.

Tři bratři

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa s jasným úkolem: najít a přivést si domů nevěsty. Cesta za nalezením té pravé ale není jednoduchá, a tak všechny čeká pěkné dobrodružství. Během putování navíc vstupují do starých známých pohádek, takže si opět připomeneme, jak to vlastně bylo s Karkulkou, 12 měsíčky nebo Šípkovou Růženkou. O příběh i písničky se postarali Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.

 Co jste možná nevěděli: Kromě Růženky si všichni herci nazpívali své postavy sami. Podoba vlka byla navrhnuta podle psa režiséra Jana Svěráka a původně měla být zpracována digitálně. Náklady ale byly tak vysoké, že se nakonec vyrobil velký kostým vlka a digitálně se mu upravily pouze oči.

Císařův pekař – Pekařův císař

Historická veselohra vypráví (smyšlený) příběh o Rudolfovi II. (Jan Werich), který se zajímá o umění, krásné ženy a alchymii více než o vladaření, a pekaři Matějovi, který Rudolfovi jako by z oka vypadl. A tak se pekař Matěj shodou okolností a náhod dostává na místo vladaře a postupně nastoluje na dvoře pořádek. Zajímavé je, že dodnes oblíbený Císařův pekař – Pekařův císař byl původně určen na prodej do zahraničí a měl být mnohem delší. Na veřejnost se ale nakonec dostala jeho zkrácená verze.

Co jste možná nevěděli: Pro natáčení byla zapůjčena originální umělecká díla z hradních sbírek. Nakonec i přesto, že film získal několik ocenění, ho tehdejší ministr kultury Zdeněk Nejedlý na dva roky zakázal a zákaz hraní si vysloužil i Jan Werich, ačkoli za něj dostal státní cenu. Z natáčení se dochovala rekvizita golema a několik šatů, které jsou zapsány jako součást kulturního dědictví. Dodnes jsou uloženy ve Studiu Barrandov a patří k jeho nejcennějším a nejstarším exemplářům.

Foto: Česká televize

Hledáte inspiraci na další pohádky? Podívejte se na náš výběr slavných českých pohádek jako Tři oříšky pro Popelku nebo S čerty nejsou žerty, které jen ve Vodafone TV najdete nově ve 4K kvalitě.

24 zajímavostí o James Bondovi, které jste možná nevěděli

Na HBO GO, které si nyní mohou všichni zákazníci Vodafone TV vyzkoušet zdarma, najdete nově komplet kolekci filmů s James Bondem alias agentem 007. V hlavní sérii jich je celkem 24, příští rok do kin přijde zatím poslední s pořadovým číslem 25 a názvem Není čas zemřít. Než se tak stane, můžete si dát opakování všech předchozích filmů a všímat si následujících perliček.

Vyberte si TV tarif

TV Klasik

Oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

150 Kč měsíčně

 • HBO GO logo Měsíc
  Na vyzkoušení
 • Vánoční videotéka plná pohádek
 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

302 Kč měsíčně

 • HBO GO logo Měsíc
  Na vyzkoušení
 • Vánoční videotéka plná pohádek
 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

601 Kč měsíčně

 • HBO GO logo Součástí
  ceny TV tarifu
 • Vánoční videotéka plná pohádek
 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

TV Klasik

Vaše oblíbené české programy doplněné o praktické video funkce.

299 Kč měsíčně

Koupit

 • HBO GO logo Měsíc
  Na vyzkoušení
 • Vánoční videotéka plná pohádek
 • 40+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání

TV Komfort

Pestrá kolekce programů různých žánrů, z toho více než polovina v HD kvalitě.

499 Kč měsíčně

Koupit

 • HBO GO logo Měsíc
  Na vyzkoušení
 • Vánoční videotéka plná pohádek
 • 70+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
Doporučujeme

TV Komplet

Nabídka všech programů, včetně prémiových, za skvělou cenu.

899 Kč měsíčně

Koupit

 • HBO GO logo Součástí
  ceny TV tarifu
 • Vánoční videotéka plná pohádek
 • 100+ programů v HD kvalitě
 • Zpětné přehrávání
 • Videotéka v ceně
 • HBO a HBO GO v ceně

V ceně je již započítáno 70 Kč za pronájem set-top boxu.

Televize plná vychytávek

Jak rychlý internet potřebuji pro Vodafone TV?

Jak získat zvýhodněnou cenu Vodafone TV?

Jaká je cena za set-top box?

Jak Vodafone TV zapojím a potřebuji set-top box?

Kde najdu další podrobné informace?

Už jen jeden krok

Odešlete nám svůj výběr a nechte na sebe kontakt. Zavoláme vám a objednávku společně dokončíme.

Zítra se ozvemeKliknutím na „Objednat“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
Více o ochraně soukromí