Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Chytré odečty energií

Díky vzdáleným odečtům máte výdaje pod kontrolou.

Dálkové odečty měřičů bez návštěvy odběrného místa

Průběžný přehled o spotřebě a kontrola výdajů za energie

Online monitoring sítě s detekcí závad pro distributory

Příběh

Energie je dnes zcela nezbytná, ale výdaje za ni stále rostou. Při tom si život bez elektřiny, plynu, tepla nebo vody dovedeme jen těžko představit. Proto je hledání možných úspor ve spotřebě nejen ekonomickou, ale i ekologickou prioritou.

Pro distributory energií je velmi finančně i logisticky náročné zajistit u všech odběratelů manuální odečty. Některé měřiče jsou navíc umístěny na těžko přístupných místech, což představuje zvýšené riziko pro operující techniky.

Máme jednoduché řešení

IoT (internet věcí) a koncept „smart metering“ umožní dálkové odečty z vodoměrů, plynoměrů, elektroměrů a dalších měřičů. Velkou výhodu technologie NB-IoT (NarrowBand) je vysoká propustnost signálu,  a to i přes několik zdí nebo hluboko pod zem nebo vodu. Umístění měřících zařízení proto nemá žádné omezení. Navíc jsou téměř bezúdržbová, protože jejich baterie vydrží i několik let.

Kromě dálkového odečtu umí měřící zařízení např. i vypnout a zapnout spotřebitele nebo detekovat neoprávněné odběry nebo zásahy do měřidel. To všechno na dálku, bez potřeby osobní návštěvy odběrného místa.

Domácnosti získají průběžný přehled o své spotřebě a mohou tak snadno kontrolovat výdaje za energie.

Pro výrobce a distributory je, kromě jednoduchých odečtů, hlavní výhodou také online monitoring sítě. Nově získají i komplexní informace o případných závadách a mohou tak efektivněji předcházet poruchám nebo je rychleji řešit.