Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Chytré parkování

Neztrácejte čas hledáním parkovacího místa.

Inteligentní využití parkovacích ploch

Rezervace a platba online pro řidiče

Vysoký stupeň zabezpečení sítě Nb-IoT

Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace

Příběh

Auta všude, kam se podíváte. Většina měst v dnešní době bojuje s přívalem rostoucího počtu automobilů. S tím samozřejmě souvisí i potřeba jejich majitelů někde zaparkovat. Ať už v centru nebo na odstavných parkovištích. Majitelé a provozovatelé parkovišť proto potřebují mít přehled o volné kapacitě a vytížení. Majitelé aut naopak volají po tzv. „chytrých parkovištích“, které nabízejí např. online rezervaci přes web nebo mobilní aplikaci. 

Máme jednoduché řešení

Vodafone nabízí řešení, kterým je nová síť NB-IoT (NarrowBand - Internet of things), která skvěle podporuje i koncept „chytrého parkoviště“. Základem technického řešení je senzor zabudovaný na parkovacím místě, platforma pro sběr dat o obsazenosti a aplikace pro Android i IOS (případně webový portál). S jejich pomocí si snadno před příjezdem zarezervujete konkrétní místo, v konkrétním parkovacím domě, na konkrétní čas. Platba se pak jednoduše provede přímo v aplikaci na základě přesné doby parkování. Tento koncept byl úspěšně otestován a představen odborné veřejnosti na konferenci IDC IoT Fórum 2017. Na dalších chytrých parkovištích už pracujeme.