Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus

Tisková zpráva

 

Vodafone startuje kampaň První zelená síť

06. ledna 2011

Vodafone zahajuje reklamní kampaň První zelená síť. Kampaň upozorňuje na fakt, že Vodafone jako první operátor v ČR využívá v maximální možné míře energii z obnovitelných zdrojů, jíž pokrývá 70 % spotřeby svých vysílačů, datacenter a ústředen. Vodafone díky První zelené síti ročně ušetří 19 tisíc tun CO2, což odpovídá ročnímu provozu 200 kamionů. Reklamní kampaň První zelená síť odstartovala v lednu a potrvá do konce února. Využívá zejména venkovní reklamu, megaboardy, lavičky, postery a televizní jingles.

Vodafone zahajuje reklamní kampaň První zelená síť. Kampaň upozorňuje na fakt, že Vodafone jako první operátor v ČR využívá v maximální možné míře energii z obnovitelných zdrojů, jíž pokrývá 70 % spotřeby svých vysílačů, datacenter a ústředen. Vodafone díky První zelené síti ročně ušetří 19 tisíc tun CO2, což odpovídá ročnímu provozu 200 kamionů.

Reklamní kampaň První zelená síť odstartovala v lednu a potrvá do konce února. Využívá zejména venkovní reklamu, megaboardy, lavičky, postery a televizní jingles.

Koncept a vizuální návrh kampaně pochází z dílny agentury Team Red, autorem loga a názvu První zelená síť je agentura Lemonade.

„Do zelené se převléknou jak fanouškovské stránky Vodafone na Facebooku a Twitteru, tak na Vodafone Youtube kanálu. Tam bude umístěno edukativní animované video vysvětlující, co znamená zelená síť a energie z obnovitelných zdrojů. Spot připraví agentura Boomerang,“ vysvětlil specialista interaktivního marketingu Vodafone Petr Houzar.

První zelená síť znamená, že Vodafone jako první velká firma v České republice využívá v maximální možné míře energii z obnovitelných zdrojů, jíž pokrývá 70 % spotřeby svých vysílačů, datacenter a ústředen. Zbylou třetinu energie, jejíž původ nemůže Vodafone ovlivnit, například proto, že má technologii umístěnou na vysílačích jiných majitelů, bude firma kompenzovat výsadbou dvaceti tisíc stromů.

„Jsme prvním operátorem v České republice, který přišel s konceptem zelené sítě, jenž je ojedinělý i ve světovém měřítku,“ řekl Přemysl Filip, manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Díky První zelené síti chrání Vodafone nejen přírodu a vzácné zdroje, ale také zdraví obyvatel regionů, kde se nachází velké průmyslové a elektrárenské provozy. Využíváním obnovitelných zdrojů energie se mobilní síť Vodafone nepodílí na místním znečištění vzduchu oxidy síry, dusíku nebo polétavým prachem, které trápí obyvatele Ostravska a severních Čech.