Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone přináší nejširší zabezpečení mobilního internetu

11. února 2008

Zákazníci Vodafonu mohou v rámci zabezpečení mobilních telefonů aktivovat svým dětem například „Dětský profil“, který zamezuje přístupu k erotickému obsahu na portálu Vodafone live!, blokovat volání na čísla řídící se speciálním ceníkem (předčíslí 900, 906 a 909) nebo využít jeden z nástrojů Výdajů pod kontrolou. Vodafone, jako první operátor v ČR přinese v dubnu nejširší zabezpečení mobilního internetu tím, že rozšíří „Dětský profil“ i na zbytek internetu přístupného z mobilu. Operátor tak pokračuje ve své strategii měnit pravidla ve prospěch zákazníka. „Vodafone už dnes rodičům umožňuje chránit děti před nevhodným obsahem na internetu a bude i nadále lídrem českého trhu v rozšiřování možností zabezpečení mobilních telefonů“, říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafonu. Zabezpečení mobilních telefonů u Vodafonu: 1) Dětský profil Každý uživatel portálu Vodafone live! si může v internetové samoobsluze nastavit Dětský profil, ve kterém je zablokován přístup k erotickému obsahu.

Zákazníci Vodafonu mohou v rámci zabezpečení mobilních telefonů aktivovat svým dětem například „Dětský profil“, který zamezuje přístupu k erotickému obsahu na portálu Vodafone live!, blokovat volání na čísla řídící se speciálním ceníkem (předčíslí 900, 906 a 909) nebo využít jeden z nástrojů Výdajů pod kontrolou. Vodafone, jako první operátor v ČR přinese v dubnu nejširší zabezpečení mobilního internetu tím, že rozšíří „Dětský profil“ i na zbytek internetu přístupného z mobilu. Operátor tak pokračuje ve své strategii měnit pravidla ve prospěch zákazníka.

„Vodafone už dnes rodičům umožňuje chránit děti před nevhodným obsahem na internetu a bude i nadále lídrem českého trhu v rozšiřování možností zabezpečení mobilních telefonů“, říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti Vodafonu.

Zabezpečení mobilních telefonů u Vodafonu:

1) Dětský profil

Každý uživatel portálu Vodafone live! si může v internetové samoobsluze nastavit Dětský profil, ve kterém je zablokován přístup k erotickému obsahu. Jako první mobilní operátor v ČR Vodafone umožní od dubna 2008 Dětský profil nastavit kromě portálu Vodafone live! i na zbytek internetu přístupný z mobilu. Pomocí klasifikace webových stránek respektované organizace Internet Watch Foundation budou blokovány podezřelé stránky.

2) Blokace Premium SMS

Pomocí blokace celé sekce Premium SMS zamezí zákazník volání na čísla s předčíslím 900, 906 a 909, tedy čísla řídící se speciálním ceníkem. Od června 2008 pak bude možno při nastavení Dětského profilu zablokovat i vybrané služby Premium SMS a Audiotex.

3) Další nástroje pro výdaje pod kontrolou
  • Chytrý přehled: zákazník může kdykoliv snadno a zdarma zjistit kolik zatím protelefonoval na telefonním čísle i celém zákaznickém účtu
  • FlexiLimit: zákazník je zdarma informován SMS zprávou, jestliže překročil částku, kterou si nastavil
  • FlexiStrop: jestliže zákazník dosáhne stanoveného volacího stropu, sim karta mu je automaticky zablokována a bude fungovat pouze pro přijímání hovorů a SMS zpráv

Důležitost zabezpečení internetu dokazují konkrétní čísla:

  • 98% dětí ve věku 12-17 let používá mobilní telefon a většina se považuje také za intenzivní internetové uživatele (zdroj Gemius)
  • každé dítě alespoň 1x sdělilo nebo dokonce pravidelně sděluje důvěrné informace o sobě, rodině, bydlišti, svém chování a zálibách přes internet nebo mobil (zdroj Policie ČR)
  • přes 50% dětí je ochotno jít na schůzku s neznámou osobou dohodnutou přes internet (zdroj Policie ČR)

Více informací na www.vodafone.cz/odpovednost