Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone nabídne během cyklojízd první ruční nabíječku v ČR

14. září 2010

Zákazníci Vodafonu mohou exkluzivně ve značkových obchodech operátora získat v době Evropského týdne mobility ruční nabíječku. Vodafone zároveň čtvrtým rokem po sobě zve své zákazníky na pražskou cyklojízdu, včetně související pouliční slavnosti Zažít město jinak. Tu organizuje iniciativa Auto*Mat v sobotu 25. září. Jen několik dnů předtím, ve středu 22.

Zákazníci Vodafonu mohou exkluzivně ve značkových obchodech operátora získat v době Evropského týdne mobility ruční nabíječku. Vodafone zároveň čtvrtým rokem po sobě zve své zákazníky na pražskou cyklojízdu, včetně související pouliční slavnosti Zažít město jinak. Tu organizuje iniciativa Auto*Mat v sobotu 25. září. Jen několik dnů předtím, ve středu 22. září, se uskuteční cyklojízda také na Pardubicku.

„Pro všechny naše zákazníky, kteří přijdou do našich obchodů v cyklistickém nebo předloží platnou MHD jízdenku a zároveň od nás využívají služby alespoň v hodnotě 350 korun měsíčně nebo se rozhodnou navýšit svou útratu na tuto hodnotu, máme připravenu v týdnu od 20 do 26. září dynamo nabíječku,“ uvedl Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

„Dnešní města trpí přemírou automobilové dopravy, která zabírá prostor a zatěžuje lidi hlukem a znečištěným ovzduším. Mobilita zaměstnanců firem přispívá k dopravním intenzitám značnou měrou. Je proto nezbytné, aby zejména velké společnosti před tímto problémem nezavíraly oči a pokoušely se hledat, jak mohou přispět k lepšímu životnímu prostředí měst,“ říká Michal Křivohlávek z iniciativy Auto*Mat.

Pražská pouliční slavnost bez aut Zažít město jinak proběhne v sobotu 25. září od 12 do 22 hodin v prostoru ulic Jugoslavská, Rumunská, Londýnská, Americká, Belgická, včetně části Náměstí Míru a Tylova náměstí. Sraz účastníků velké podzimní cyklojízdy je naplánován v 15:00 na náměstí Míru.

Mezi doprovodnými akcemi v Praze nebude chybět:

 • Přehlídka unikátních a netradičních kol Bike Parade
 • Ukázky využití kola handicapovanými
 • Pouliční divadlo, performance a výtvarné instalace
 • Stánky neziskových organizací
 • Zajímavé dětské atrakce a tvořivé dílny
 • Tržiště výrobků mladých českých návrhářů a designerů
 • Veřejná debata s kandidáty na nového primátora či primátorku Prahy

Organizátorem cyklojízdy v Pardubicích je nezisková organizace Město na kolech. Zahájení happeningu proběhne na Pernštýnském náměstí od 9:00, start Pardubické cyklojízdy v 18:00.

Mezi doprovodnými akcemi v Pardubicích nebude chybět:

 • Nový sport Kolo-polo
 • Prezentace alternativních dopravních návrhů
 • Koncerty (Buty, Ready Kirken, Terne Čhave a další)
 • Atrakce pro děti a programy pro školy

Vodafone se stejně jako loni stal spolu s Nadací Vodafone partnerem iniciativy Auto*mat, která organizuje cyklojízdu v Praze a podporuje také Město na kolech, organizátora pardubické cyklojízdy. Obě akce proběhnou za účasti desítek zaměstnanců Vodafonu, včetně zástupců nejvyššího vedení firmy.

V ČR se do Týdne mobility v roce 2009 zapojilo 90 měst, v celkovém počtu jsme tak na pátém místě v Evropě hned po Rakousku (téměř 400 měst), Španělsku nebo Francii. Celosvětově se kampaně účastnilo přes 1800 měst ve 39 zemích včetně například Kanady, Japonska nebo Brazílie.