Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone má nové tarify pro občany se speciálními potřebami

03. prosince 2018

Tarif s neomezeným voláním, SMSkami, s 10 GB dat a s 1000 minut volání do zahraničí. To je nová nabídka Vodafonu pro osoby se speciálními potřebami*, které si mohou vybrat také tarif pro datově méně náročné s 500 MB dat. Oba tarify lze kombinovat s vánoční nabídkou denních Vodafone Passů zdarma. Pro ty, kteří využívají internet především doma, je navíc v nabídce Wi-Fi síť s 60 GB dat na měsíc, o které se mohou podělit všichni členové domácnosti.

Pro zdravotně znevýhodněné občany dnes existuje celá řada praktických aplikací, které jim usnadňují každodenní fungování.  A je přirozené, že se proto zvyšuje i jejich zájem o tarify s větším množstvím dat,“ říká ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. Alena Jančíková a doplňuje: „Z naší zkušenosti víme, že například vozíčkáři řeší nejvíce mobilitu a bezbariérové přístupy.  Data používají na chytré aplikace jako například aplikace VozejkMap, kde si mohou vyhledat nízkopodlažní spoje a bezbariérová místa. Další využití se pak neliší od choďáků – sledování videí, poslech hudby, sociální sítě a podobně.

Vodafone společně s Nadací Vodafone spolupracuje s Českou asociací paraplegiků už několik let. K nejúspěšnějším projektům patří právě mobilní a webová aplikace VOZEJKMAP, která vozíčkářům poskytuje informace o bezbariérovosti vybraných objektů (ordinací, obchodů, kaváren, bank, hotelů nebo míst pro volnočasové aktivity atd.). Aplikace prošla v roce 2018 inovací s cílem rozšířit její funkce. Vozíčkářům a osobám s omezenou pohyblivostí vůbec tak například umožní vytvoření itineráře, případně vlastní mapy s oblíbenými místy nebo vyhledávání dle lokalit i obsahu. Provozovatelé bezbariérových lokalit mají v aplikaci nově prostor na to, aby si vytvořili svůj profil s bohatým obsahem o dané lokalitě. Nová verze aplikace bude pro stávající i nové uživatele spuštěna 4. prosince 2018.

Nadace Vodafone dlouhodobě podporuje i další projekty, které pomocí technologií a mobilních sítí zlepšují kvalitu života vybraným komunitám se speciálními potřebami. Podporu získaly v minulosti i nápady pro komunitu neslyšících či nevidomých. Z Laboratoře Nadace Vodafone vzešel projekt DEAF TRAVEL – první cestovatelský průvodce ve znakovém jazyce, nebo projekt SIGNSLATE, který poskytne on-line tlumočení do znakového jazyka. Občanům s postižením zraku pak usnadňuje komunikaci telefon BLINDSHELL a s orientací ve městě pomáhá speciální navigace NAVITERIER. Oba projekty také vzešly ze startupového programu Laboratoř. Nadace Vodafone je navíc již šest let generálním partnerem největší konference v Česku o technologiích pro osoby se specifickými potřebami INSPO.

Novou nabídku pro občany se speciálními potřebami naleznete na internetových stránkách. O nový tarif si lze požádat s příslušnými doklady** v prodejnách Vodafonu nebo pomocí zákaznické linky. Možnost objednání tarifů skrze internetovou samoobsluhu Vodafonu bude následovat v řádu několika týdnů. K tarifům je možné využít vánoční nabídku sedmi denních Vodafone Passů měsíčně zdarma, díky kterým zákazníkům vybrané aplikace neukrajují z měsíčního datového objemu. Zájemci mohou Passy čerpat každý měsíc až do listopadu 2019.

*Nabídka je určena pro držitele průkazu ZTP, ZTP/P či osobám závislým na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II., III. a IV.

** Je třeba si připravit kopii občanského průkazu nebo pasu a k tomu dokumenty dle své situace. Průkaz ZTP či ZTP/P nebo kartu sociálních systémů sloužící jako průkaz nebo průkaz mimořádných výhod vydaných na základě rozhodnutí Obecního úřadu. Osoba závislá na pomoci jiné fyzické osoby potřebuje Oznámení o přiznání příspěvku na péči nebo rozhodnutí o přiznání příspěvku na péči. Za nezletilé/nesvéprávné osoby žádá o Zvláštní cenový plán jejich zákonný zástupce.