Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

Tisková zpráva

 

Vodafone má již potřetí titul nejlepší datová a hlasová síť v nezávislém porovnání společnosti P3 communications

30. května 2018

Měření prostřednictvím 4800 hovorů a 1900 datových testů ukázalo, že Vodafone v rámci testu dosáhl nejvyššího skóre pro datové přenosy a nejspolehlivější hlasové služby. Renomovaná společnost P3 communications udělila Vodafonu Czech Republic certifikát „nejlepší v testu“ (Best in Test, Best in Data, Best in Voice) díky zisku 942 bodů z tisíce možných. Konkurenční operátoři získali 930 a 906 bodů.

 „Dosáhli jsme nejlepšího výsledku v rámci nezávislého měření společnosti P3 communications v historii měření v České republice. Dosažené bodové skóre v  nezávislém testu řadí Vodafone ČR mezi Top 5 operátorů v Evropě. To je skutečně zásadní ocenění naší dosavadní práce a i nadále chceme přinášet zákazníkům další nové možnosti a čím dál vyšší kvalitu služeb,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel Vodafonu, a dodává: „Naše investice do výstavby sítí nové generace v posledních letech se odrazily i ve výsledcích testů a zákaznické zkušenosti. Péči o kvalitu naší sítě dokládá i to že se jedná o celkové třetí vítězství.“  

V období od 13. do 28. 4. 2018 probíhalo v České republice nezávislé měření kvality mobilních sítí společností P3 communications, globální renomovaná společnost pro nezávislé testování mobilních operátorů. Výsledky testů, které rovnoměrně pokryly oblasti různých českých i moravských měst a také cest mezi nimi, ukazují technologickou vyspělost sítě Vodafonu, která uspěla ve všech typech měření – kvality hlasových hovorů i datových služeb.

Měření probíhalo v reálných podmínkách v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a dalších 32 městech a při přesunech mezi nimi. K měření sloužil mobilní telefon Samsung Galaxy S8 pro hlasové služby i pro měření kvality datových služeb sítě.

Vodafone dosáhl nejvyššího procenta kvalifikovaných hovorů, tj. úspěšně navázaných a ukončených. Překonal konkurenci v kvalitě přenášeného hlasu pro každou z vyhodnocovaných geografických oblastí, tedy ve velkých městech, menších sídlech i na cestách mezi nimi. Celkem získal Vodafone v testu hlasových služeb 362 bodů ze 400 možných, Operátor 2 získal 359 bodů a Operátor 3 obdržel 344 bodů.

V případě datových služeb, které společnost P3 communications měřila s důrazem na 4G/LTE, získal Vodafone celkové nejlepší bodové hodnocení opět pro všechny tři hodnocené oblasti velkých a menších městech i na cestách. Síť společnosti Vodafone získala 580 bodů z 600 možných, Operátor 2 získal 571 bodů a Operátor 3 dosáhl na 562 bodů.

Testování sítě ukázalo přínosy nových možností pokročilé technologie 4G/LTE. V testované geografické oblasti společnost P3 communications naměřila v síti Vodafone při testu sedmisekundového stahování dat průměrnou hodnotu 83,8 Mbps. Operátor 2 dosáhl rychlosti 74,1 Mbps a v síti Operátora 3 se data stahovala průměrnou rychlostí 40,5 Mbps.

Při testování zákaznické zkušenosti sledování služby Youtube Vodafone dosáhl nejlepšího hodnocení, a to ve všech ukazatelích všech měřených oblastí.

Více informací, certifikát a mapu měření naleznete na stránkách společnosti P3 communications www.p3-group.com/en/czechrepublic