Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Tři ženy a čtyři muži prožijí svůj Rok jinak 2013 díky Nadaci Vodafone

23. října 2012

Pátý ročník grantového programu Rok jinak Nadace Vodafone, který propojuje ziskovou a neziskovou sféru, zná své vítěze. Všech sedm vybraných odborníků z komerční sféry stráví období od ledna do prosince 2013 prací pro neziskový projekt dle své volby, přičemž Nadace Vodafone jim uhradí mzdu, na kterou jsou zvyklí z komerčního sektoru. Program dlouhodobě přenáší cenné znalosti a zkušenosti z komerční do neziskové sféry. Tisková mluvčí Tesco Stores ČR tak bude pomáhat zviditelnit nadační Fond Otakara Motejla, šéfredaktor časopisu o architektuře bude organizovat mezinárodní festival zaměřený na zlepšení života ve městě.

„Jsme hrdí, že můžeme představit další odvážné profesionály, kteří se rozhodli přenést svoje know-how z byznysu do neziskového sektoru, což je hlavní myšlenkou programu Rok jinak,“ říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone, a dodává: „Oceňuji, že se letos mezi přihlášenými i vítěznými projekty objevila řada sociálních podniků, které jsou důležitou odpovědí na otázku udržitelnosti neziskových projektů a pro které je přenos know-how z komerční sféry obzvlášť relevantní.“

Vítězové pátého ročníku Rok jinak a jejich projekty:

Eva Karasová – Nadace Open Society Fund (OSF)

Eva Karasová působila jako tisková mluvční Tesco Stores ČR. Pro svůj Rok jinak si vybrala nadaci OSF, v níž bude pracovat na komunikační a fundraisingové strategii Fondu Otakara Motejla, který přispívá k vytváření transparentního a nekorupčního prostředí a rozvoji právního státu v ČR.

Osamu Okamura – občanské sdružení reSITE

Osamu Okamura působil jako šéfredaktor architektonického časopisu a chce své zkušenosti zúročit při organizaci nového ročníku mezinárodního festivalu reSITE zaměřeného na zlepšení života ve městě. 

Pavla Stine – o.s. Náruč

Pavla Stine bude příští rok spolupracovat s občanským sdružením Náruč, které provozuje trénikovou kavárnu  Modrý domeček pro osoby s mentálním postižením.  Pavla by ráda v prostorách nad kavárnou rozjela výrobu čerstvých těstovin a restauraci. Využije své bohaté zkušenosti z působení v USA, kde pracovala jako kuchařka a manažerka péče o zákazníky v Chicagu. 

Markéta SirotkováAsistence o.s.

Markéta Sirotková se zabývala vedením PR a CSR projektů ve společnosti Santé Network. Příští rok stráví spoluprací s občanským sdružením Asistence, v němž se bude snažit  zvýšit počet klientů, kteří získají a udrží si kvalifikované pracovní místo. Ráda by také zlepšovala nabídky kvalifikovaných pracovních pozic pro osoby s těžkým kombinovaným zdravotním postižením.

David Kalika – Portus Praha, sociální podnik Dobroty s příběhem

David Kalika je grafik, animátor a kreativec, který chce společně s občanským sdružením Portus Praha umožnit lidem žít samostatný a plnohodnotný život. Cílem jeho projektu je zaměstnat postižené a znevýhodněné lidi v sociálním podniku vyrábějícícm výrobky zvané Dobroty s příběhem, které jsou pak distribuovány do pražských kaváren a restaurací a prodávány na farmářských trzích.

Michal Dolejš – nezisková organizace Green Doors

Michal Dolejš přichází do vegetariánské tréninkové restaurace Mlsná kavka z pozice marketingového specialisty Vodafonu. Jeho úkolem zde bude zajistit rozvoj restaurace tak, aby poskytovala kvalitní služby jak strávníkům, tak klientům s duševním onemocněním, kteří zde procházejí pracovní rehabilitací. 

Tomáš Kandel  - Junák

Tomáš Kandel přichází do Junáka z pozice metodika komunikačního centra České pojišťovny. Svými zkušenostmi by chtěl pomoci více zviditelnit  skautské ekologické školicí centrum Kaprálův mlýn. Programy ekologické výchovy pro školy z celé ČR by si měly pomoci zajistit centru ekonomickou samostatnost.

Jeden z vítězů, Tomáš Kandel, postoupil z finálové dvanáctky díky hlasování veřejnosti na Facebooku a na stránkách www.rokjinak.cz. O dalších vítězích rozhodla odborná porota, v níž vedle ředitele Nadace Vodafone, Ondřeje Zapletala, šéfa komunikace, Miroslava Čepického, ředitele oddělení společenské odpovědnosti Vodafonu, Přemysla Filipa, zasedal také novinář, ambasador letošního ročníku Roku jinak a bývalý grantista, Jan Rybář.

Programu Rok jinak se dosud zúčastnilo 53 profesionálů, kteří své zkušenosti uplatnili v neziskových organizacích zaměřujících se na všechna témata od ekologie až po sociální problematiku.

Nadace Vodafone nabízí šanci uplatnit své know-how v neziskovém sektoru a využít své zkušenosti při práci pro dobrou věc i těm, kteří z různých důvodů nemohou nebo nechtějí přerušit své profesní kariéry na celý rok. Přihlásit se mohou do grantového programu kRok jinak na kratší úvazky v délce od jednoho do tří měsíců. Více informací najdou na www.rokjinak.cz