Vodafone

OSKAR OTEVÍRÁ PORTÁL OSKARENA

08. října 2002

Na www.oskarena.cz najdou zákazníci nejbohatší databázi tipů a triků, i bezplatné individuální poradenství od Oskarových Technoidů O posledím volném místě Technoida rozhodne Oskarova Řečice, první interaktivní hra typu Survivor na českém webu Na adrese www.oskarena.cz se 7.

 • Na www.oskarena.cz najdou zákazníci nejbohatší databázi tipů a triků, i bezplatné individuální poradenství od Oskarových Technoidů
 • O posledím volném místě Technoida rozhodne Oskarova Řečice, první interaktivní hra typu Survivor na českém webu

  Na adrese www.oskarena.cz se 7. října otevírá Oskarena, nový portál pro všechny fanoušky mobilních technologií a Oskarovy zákazníky, kteří chtějí dostat ze svého telefonu maximum. Každý tu může zdarma konzultovat Oskarovy Technoidy, pobavit se i získat zajímavé informace o nových službách, které si jinde nepřečtete.

  Stále svěží obsah, užitečné triky, tipy a finty dodává Oskareně tým Technoidů, zkušených hi-tech expertů a zároveň kreativních uživatelů s důvěrnou znalostí Oskarových služeb. Technoidi mezi sebou navzájem soutěží a jsou Oskarem dobře motivováni, aby zákazníkům poskytovali co nejlepší servis a odpovědi i na ty nejzapeklitější otázky.

  Dokonalá a bezplatná zákaznická podpora je ale jen jednou z vrstev Oskareny. Technoidi zároveň testují a ověřují Oskarovy služby a přicházejí s návrhy na jejich zlepšení. Oskar si tak zaručuje, že jeho služby mají v okamžiku spuštění punc kvality a uživatelský komfort, jaký jim může dodat jen dlouhodobé testování na skutečných uživatelích.

  „Oskarena je platforma pro vzájemnou komunikaci a výměnu nápadů mezi Oskarem, Technoidy a veřejností,“ prohlásila Sylvie Scott, viceprezidentka pro marketing a prodej. „Podobně jako GPRSforum, jehož koncept byl v České republice i v zahraničí napodobován, i Oskarena zakládá nový trend v marketingové interakci se zákazníky.“

  Polovinu z 30členného týmu tvoří zkušení Technoidi z předchozího projektu GPRSforum, kteří s Oskarem spolupracují již rok. Dalších 14 Technoidů vzešlo přísným výběrem z více než 4000 zájemců, kteří se přihlásili během zářijové webové kampaně. Neobsazeno zbývá jedno místo pro posledního Technoida, o jehož osobě rozhodne sama veřejnost v internetové soutěži Oskarova Řečice.

  Oskarova Řečice je první hrou na českém webu, jež je založena na principu Survivora známém z tzv. reality TV. Deset finalistů interaktivní soutěže se zde bude ucházet o přízeň veřejnosti v rámci volebního boje ve fiktivním městečku Oskarova Řečice. Každý kandidát na starostu bude od 7. 10. do 6. 11. odpovídat na 9 otázek a úkolů, a veřejnost bude jeho výkony hodnotit prostřednictvím SMS, jež se budou zasílat na číslo 777 011010. Po každé otázce vypadne jeden soutěžící s nejmenším počtem hlasů, a vítěz, který „přežije“ i deváté kolo, získá právo stát se Oskarovým Technoidem.

  Soutěž je ovšem zajímavá i pro všechny hlasující. V každé esemesce napíšete vedle kódu „svého“ soutěžícího i tip na celkový počet hlasů, které v daném kole přijdou. Ten, se nejvíce přiblíží správnému číslu, vyhraje v každém kole telefon Nokia 3410.

  Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. Do června 2002 si Oskara vybralo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.

  Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW). Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").