Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

OSKAR NABÍZÍ PERSONALIZACI TELEFONU PROSTŘEDNICTVÍM SADY LOG, VYZVÁNĚCÍCH TÓNŮ A OBRAZOVÝCH SMS ZPRÁV

22. srpna 2001

U Oskara Vám může každý příchozí hovor na mobilu hrát třeba píseň Klára od skupiny Chinaski. Kdo chce být originální, může ozdobit svůj mobil logem nebo třeba poslat k svátku obrázek a potěšit tak toho, na kom mu záleží. Oskar od dnešního dne nabízí novou službu, díky níž si mohou Oskarovi zákazníci vytvořit z mobilního telefonu vlastní nezaměnitelný originál prostřednictvím zasílání obrázkových SMS, log a vyzváněcích tónů. Nová Oskarova služba potěší každého, kdo si chce vylepšit svůj telefon, a současně nabízí i zajímavou příležitost, jak potěšit kamarády a známé. Mobilní telefony se sobě podobají jako vejce vejci.

  • U Oskara Vám může každý příchozí hovor na mobilu hrát třeba píseň Klára od skupiny Chinaski.
  • Kdo chce být originální, může ozdobit svůj mobil logem nebo třeba poslat k svátku obrázek a potěšit tak toho, na kom mu záleží.

Oskar od dnešního dne nabízí novou službu, díky níž si mohou Oskarovi zákazníci vytvořit z mobilního telefonu vlastní nezaměnitelný originál prostřednictvím zasílání obrázkových SMS, log a vyzváněcích tónů. Nová Oskarova služba potěší každého, kdo si chce vylepšit svůj telefon, a současně nabízí i zajímavou příležitost, jak potěšit kamarády a známé.

Mobilní telefony se sobě podobají jako vejce vejci. Avšak dnešní zákazníci si chtějí mobilní telefon co nejvíce přizpůsobit vlastním představám, neboť mobil je nejen praktickým přístrojem, ale i módním doplňkem. Oskar vychází tomuto trendu vstříc, a má tak pro své zákazníky v tuto chvíli připraveno 223 log, 59 obrázkových SMS a 59 vyzváněcích tónů. Nabídka se bude podle přání zákazníků dále rozšiřovat. Službu je možné velmi vhodně doplnit např. s vyměnitelnými kryty, které umožňují mít mobilní telefon sladěný třeba s barvou oblečení nebo auta.

Používání nové Oskarovy služby je velmi jednoduché. Logo, melodii nebo obrázek je možné zaslat na svůj mobilní telefon posláním SMS zprávy na číslo 3355 za použití některého ze čtyř příkazů (LOGO, LOGOS, OBRA, MELO) a identifikačního čísla loga, obrázku nebo melodie. Např. pokud chci získat obrázek 0019 na svůj mobilní telefon, odešlu SMS na číslo 3355 ve tvaru: OBRA 0019. Chce-li zákazník zaslat Logo, Obrázek nebo Melodii svým známým, použije stejný postup, pouze navíc za identifikační číslo vloží číslo příjemce. Např. OBRA 0019 a číslo příjemce bez mezinárodní předvolby, např. OBRA 0019 0777007007.

Služba je plně přístupná pro majitele mobilních telefonů NOKIA, kteří mohou vybavit svůj mobilní telefon novým logem, přijímat a odesílat nové obrázky nebo získat další vyzváněcí melodii. Díky této nové Oskarově službě je také možné zasílat nové vyzváněcí tóny na většinu mobilních telefonů MOTOROLA a SAGEM. Pro mobilní telefony Motorola je třeba za identifikační číslo melodie vždy přidat písmeno M, v případě mobilních telefonů Sagem je třeba přidat za identifikační číslo melodie písmeno S.

Službu není třeba aktivovat, odeslání jednoho Loga, Melodie nebo Obrázku je účtováno jednotnou cenou 12 Kč plus cena za odeslanou SMS. Tato cena je vždy účtována k telefonnímu číslu, které službu objednává. Všechny příchozí SMS s požadovanými informacemi či potvrzením správně zadané služby jsou zdarma.

Další podrobnosti včetně přehledu parametrů pro jednotlivé služby najdete na www.oskarmobil.cz v sekci Produkty a služby, část Loga, Melodie a Obrázky.

Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v České republice zahájil 1. března 2000 s označením služeb Oskar. Do konce prvního pololetí 2001 Oskar získal více než 540.000 zákazníků, což jej staví na přední místo mezi operátory startujícími ze třetí pozice.

Český Mobil patří do skupiny telekomunikační společnosti Telesystem International Wireless (TIW). TIW je dynamicky se rozvíjející globální operátor mobilních telekomunikačních sítí s více než 4,8 miliony zákazníků po celém světě. Akcie TIW jsou kótovány na torontské burze ("TIW") a na burze Nasdaq ("TIWI").