Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně

Tisková zpráva

 

Nadace Vodafone vyhlásila pět vítězů programu Rok jinak 2008

30. října 2008

Blogger, obchodní ředitel, referentka na ministerstvu, manažer a ochranářka životního prostředí. To jsou první vítězové programu Nadace Vodafone Rok jinak, kteří dobrovolně na rok opustí svá místa v komerční a státní sféře, aby díky podpoře Nadace Vodafone realizovali vlastní dobročinné projekty ve spolupráci s vybranou neziskovou organizací. “První ročník programu Rok jinak jsme spustili v květnu a obdrželi jsme celkem 122 přihlášek z celé ČR. V září vybrala porota složená ze zástupců Nadace Vodafone a neziskových organizací pět odborníků s nejzajímavějšími projekty, kteří budou mít následující rok šanci využít své zkušenosti v neziskovém sektoru,” říká Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone. Nadace Vodafone uhradí všem pěti výhercům mzdu až do výše 45 000 hrubého měsíčně a další náklady spojené s efektivní činností v nové roli.

Blogger, obchodní ředitel, referentka na ministerstvu, manažer a ochranářka životního prostředí. To jsou první vítězové programu Nadace Vodafone Rok jinak, kteří dobrovolně na rok opustí svá místa v komerční a státní sféře, aby díky podpoře Nadace Vodafone realizovali vlastní dobročinné projekty ve spolupráci s vybranou neziskovou organizací.

“První ročník programu Rok jinak jsme spustili v květnu a obdrželi jsme celkem 122 přihlášek z celé ČR. V září vybrala porota složená ze zástupců Nadace Vodafone a neziskových organizací pět odborníků s nejzajímavějšími projekty, kteří budou mít následující rok šanci využít své zkušenosti v neziskovém sektoru,” říká Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone.

Nadace Vodafone uhradí všem pěti výhercům mzdu až do výše 45 000 hrubého měsíčně a další náklady spojené s efektivní činností v nové roli. Výherci začnou své projekty realizovat v prosinci letošního a lednu následujícího roku.

Program Rok jinak je českou variantou globálního programu “World of difference”, který je vlajkovou lodí v řadě Vodafone nadací po celém světě. Nadace Vodafone ČR se jím snaží úzce propojit neziskovou a komerční sféru.

Letošními výherci Roku jinak jsou:

Hana Hermová je bikerka a zároveň doktorka inženýrství životního prostředí. Bude se během následujícího roku snažit pro terénní cyklistiku objevit a zrestaurovat zaniklé lesní stezky. V tomto úsilí bude spolupracovat s Českou mountainbikovou asociací. Hana v tomto projektu zužitkuje své zkušenosti jak z doktorského studia, tak z práce v Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR.

Adam Javůrek je mladý blogger, žurnalista a lektor, který se rozhodl ve spolupráci s Centrem pro online média zvýšit internetovou gramotnost českých neziskovek. S pomocí portálu chce neziskovkám představit internet jako nástroj, který mohou využít ve vlastní prospěch a ukázat jim levné a jednoduché nástroje, jak začít web efektivně využívat.

Roman Nenadl využije své dlouholeté zkušenosti s projektovým řízením a tvorbou obchodních strategií z koncernů E.ON a Pilsner Urquell k tomu, aby stabilizoval hospodaření Diecézní charity České Budějovice a pomohl jí vytvořit jednotný plán rozvoje do roku 2011.

Blanka Rejlková je referentka vzdělávání a lidských zdrojů na Ministerstvu pro místní rozvoj a zároveň studentka filosofie. V organizaci Člověk v tísni, o.p.s. se rozhodla vytvořit nový program pro motivaci, vzdělávání a zaměstnání dlouhodobě nezaměstnaných ze sociálně slabého prostředí.

Jiří Šťastný se jako obchodní ředitel společnosti EVROFIN pokusí pozvednout region České Švýcarsko cestou šetrného rozvoje cestovního ruchu. Bude spolupracovat s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a pokusí se do tamního turismu vnést prvky marketingu, ekologie a přispět k zápisu tohoto regionu na Přírodní seznam světového dědictví UNESCO.