Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Nadace Vodafone vyhlásila pět vítězů programu Rok jinak 2008

30. října 2008

Blogger, obchodní ředitel, referentka na ministerstvu, manažer a ochranářka životního prostředí. To jsou první vítězové programu Nadace Vodafone Rok jinak, kteří dobrovolně na rok opustí svá místa v komerční a státní sféře, aby díky podpoře Nadace Vodafone realizovali vlastní dobročinné projekty ve spolupráci s vybranou neziskovou organizací. “První ročník programu Rok jinak jsme spustili v květnu a obdrželi jsme celkem 122 přihlášek z celé ČR. V září vybrala porota složená ze zástupců Nadace Vodafone a neziskových organizací pět odborníků s nejzajímavějšími projekty, kteří budou mít následující rok šanci využít své zkušenosti v neziskovém sektoru,” říká Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone. Nadace Vodafone uhradí všem pěti výhercům mzdu až do výše 45 000 hrubého měsíčně a další náklady spojené s efektivní činností v nové roli.

Blogger, obchodní ředitel, referentka na ministerstvu, manažer a ochranářka životního prostředí. To jsou první vítězové programu Nadace Vodafone Rok jinak, kteří dobrovolně na rok opustí svá místa v komerční a státní sféře, aby díky podpoře Nadace Vodafone realizovali vlastní dobročinné projekty ve spolupráci s vybranou neziskovou organizací.

“První ročník programu Rok jinak jsme spustili v květnu a obdrželi jsme celkem 122 přihlášek z celé ČR. V září vybrala porota složená ze zástupců Nadace Vodafone a neziskových organizací pět odborníků s nejzajímavějšími projekty, kteří budou mít následující rok šanci využít své zkušenosti v neziskovém sektoru,” říká Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone.

Nadace Vodafone uhradí všem pěti výhercům mzdu až do výše 45 000 hrubého měsíčně a další náklady spojené s efektivní činností v nové roli. Výherci začnou své projekty realizovat v prosinci letošního a lednu následujícího roku.

Program Rok jinak je českou variantou globálního programu “World of difference”, který je vlajkovou lodí v řadě Vodafone nadací po celém světě. Nadace Vodafone ČR se jím snaží úzce propojit neziskovou a komerční sféru.

Letošními výherci Roku jinak jsou:

Hana Hermová je bikerka a zároveň doktorka inženýrství životního prostředí. Bude se během následujícího roku snažit pro terénní cyklistiku objevit a zrestaurovat zaniklé lesní stezky. V tomto úsilí bude spolupracovat s Českou mountainbikovou asociací. Hana v tomto projektu zužitkuje své zkušenosti jak z doktorského studia, tak z práce v Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR.

Adam Javůrek je mladý blogger, žurnalista a lektor, který se rozhodl ve spolupráci s Centrem pro online média zvýšit internetovou gramotnost českých neziskovek. S pomocí portálu chce neziskovkám představit internet jako nástroj, který mohou využít ve vlastní prospěch a ukázat jim levné a jednoduché nástroje, jak začít web efektivně využívat.

Roman Nenadl využije své dlouholeté zkušenosti s projektovým řízením a tvorbou obchodních strategií z koncernů E.ON a Pilsner Urquell k tomu, aby stabilizoval hospodaření Diecézní charity České Budějovice a pomohl jí vytvořit jednotný plán rozvoje do roku 2011.

Blanka Rejlková je referentka vzdělávání a lidských zdrojů na Ministerstvu pro místní rozvoj a zároveň studentka filosofie. V organizaci Člověk v tísni, o.p.s. se rozhodla vytvořit nový program pro motivaci, vzdělávání a zaměstnání dlouhodobě nezaměstnaných ze sociálně slabého prostředí.

Jiří Šťastný se jako obchodní ředitel společnosti EVROFIN pokusí pozvednout region České Švýcarsko cestou šetrného rozvoje cestovního ruchu. Bude spolupracovat s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a pokusí se do tamního turismu vnést prvky marketingu, ekologie a přispět k zápisu tohoto regionu na Přírodní seznam světového dědictví UNESCO.