Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

DĚLEJTE SCÉNY! OSKAR PODPOŘÍ VZNIK NOVÝCH ČESKÝCH FILMŮ

17. května 2004

Oskar dává talentovaným lidem možnost vyjádřit se. Tentokrát prostřednictvím filmového plátna! Každý, kdo udrží pero v ruce*, může poslat svůj námět na celovečerní film do soutěže „Dělejte scény!“, která začíná dnes a skončí 4. července**. Námět, který se bude nejvíce líbit odborné porotě složené z předních českých producentů a režisérů, převede na filmový pás některé ze slavných jmen současné české kinematografie. Ale protože hodnotit, která filmová povídka je nejlepší, bude zapeklitý oříšek, Oskarova filmová porota vybere i šest dalších námětů a ty se stanou předlohou pro krátké filmy.

Oskar dává talentovaným lidem možnost vyjádřit se. Tentokrát prostřednictvím filmového plátna! Každý, kdo udrží pero v ruce*, může poslat svůj námět na celovečerní film do soutěže „Dělejte scény!“, která začíná dnes a skončí 4. července**.

Námět, který se bude nejvíce líbit odborné porotě složené z předních českých producentů a režisérů, převede na filmový pás některé ze slavných jmen současné české kinematografie.

Ale protože hodnotit, která filmová povídka je nejlepší, bude zapeklitý oříšek, Oskarova filmová porota vybere i šest dalších námětů a ty se stanou předlohou pro krátké filmy.

Jediným omezením pro tvůrce je délka – námět by měl mít maximálně tři strany.

„Chceme dát příležitost všem lidem, kteří si myslí, že by se mohli prosadit ve světě filmu,“ říká Igor Přerovský, viceprezident pro značku a komunikaci. „Netýká se to přitom pouze lidí, kteří nám pošlou námět, ale také studentů filmových škol, kterým dáme možnost podílet se na přípravě krátkých filmů pod dohledem zkušeného producenta,“ dodává Igor.

Oskar samozřejmě vznik filmů podpoří i finančně. Vítěz celé soutěže dostane honorář 77 777 korun. Autoři dalších námětů dostanou digitální videokamery v hodnotě 20 tisíc korun. „Vedle toho, že jsme přišli s námětem soutěže, se budeme samozřejmě podílet i na nákladech na celovečerní film i na natočení krátkých filmů. Naším cílem je otvírat lidem možnosti, ke kterým by se jinak nedostali,“ vysvětluje Přerovský.

Více informací a přihlášky najdete na www.delejtesceny.cz.

*Dobře, tak jednoduché to zase nebude: Smůlu mají ti, na základě jejichž námětu nebo scénáře byl již zfilmován a uveden do distribuce jako celovečerní film nebo jehož uvedení do distribuce lze očekávat. Pro ně jsou dveře soutěže zavřené. Pochopitelně ostrouhají také zaměstnanci Oskara a firem, které soutěž spolu s ním připravují. A pro jejich rodinné příslušníky to platí rovněž. Námět by neměl propagovat závislost na toxických látkách či násilí. Do finále také nepostoupí horor ani sci-fi.

** Ano, na Den nezávislosti, ale nehledejte v tom skrytý náznak, Willa Smithe jsme si pro natáčení nerezervovali.