OSKAVALÍR ROZDĚLÍ ŠKOLÁM V ÚSTECKÉM KRAJI 1,142 MIL. Kč
Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Ústecký kraj bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi tři školy. ZŠ Křešice využije 700 000 Kč z nadačního programu Oskavalír na sanaci škod a nutné stavební úpravy.
- Finanční pomoc nadačního projektu Oskavalír určená pro Ústecký kraj bude rozdělena, na základě doporučení výběrové komise o.p.s. Člověk v tísni, mezi tři školy.
- ZŠ Křešice využije 700 000 Kč z nadačního programu Oskavalír na sanaci škod a nutné stavební úpravy.
- Zvláštní škola Štětí obdrží 221 000 Kč na vybavení dílen.
- Střední zdravotnická škola Děčín získá z programu Oskavalír 221 000 Kč na stavební práce.
Nadační projekt Oskavalír vznikl v září 2002 jako reakce na rozsáhlé škody způsobené povodněmi. Ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni směřuje Oskavalír svou podporu k rekonstrukci a obnově základních a středních škol v postižených regionech.
"Do projektu Oskavalír se v době uzávěrky sešlo celkem 24 žádostí o finanční pomoc z celé České republiky, z toho 4 z Ústeckého kraje. Tříčlenná výběrová komise při výběru kladla důraz jednak na potřebnost finančních prostředků při nápravě povodňových škod, dále na možnosti získání pomoci z jiných zdrojů a předpokládaný způsob využití finanční pomoci," uvedl Tomáš Pojar, ředitel společnosti Člověk v tísni.
Finanční pomoc ve výši 1,142 milionu Kč určená pro Ústecký kraj bude rozdělena mezi tři školy. Základní škole Křešice voda zcela zničila technické zázemí, školní kuchyň, jídelnu, šatny, tělocvičnu a jednu třídu. Finanční pomoc ve výši 700 tisíc Kč škola použije na sanaci škod a nutné stavební úpravy.
Zvláštní škole Štětí povodeň poničila dílny, družinu, cvičnou kuchyň a šatny. Škola využije prostředky ve výši 221 tisíc Kč na pořízení vybavení školní družiny a dílny.
Střední zdravotnické škole v Děčíně voda zatopila suterén až do výšky 2,40 m. Poškodila šatny žáků, klubovnu, sklad učebnic, sklad civilní obrany atd. Následkem povodní byla také poškozen hlavní vestibul školy. Škola využije z nadačního programu Oskavalír částku 221 tisíc Kč na stavební práce.
"Věříme, že finanční prostředky z programu Oskavalír pomohou školám rychle řešit akutní problémy, které jim povodně napáchaly," řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka.
Nadační program Oskavalír věnuje na opravu a rekonstrukci základních a středních škol v postižených regionech celkem 4,570 milionu korun.
Po získání licence na provozování duální mobilní sítě GSM 900/1800 v říjnu roku 1999 se Český Mobil a.s. stal prvním duálním mobilním operátorem v České republice. Komerční provoz nejmodernější GSM sítě v ČR zahájil 1. března 2000 pod značkou Oskar. V závěru června 2002 si Oskara za svého mobilního operátora zvolilo více než 1.070.000 zákazníků, což jej řadí mezi nejrychleji se rozvíjející operátory startující ze třetí pozice v Evropě. V současnosti je Oskar jediným operátorem v České republice s trvale rostoucím podílem na trhu.
Český Mobil patří prostřednictvím ClearWave N.V. do skupiny spadající pod telekomunikační společnost Telesystem International Wireless (TIW).