Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

7. dubna 2021

Virtuální realita v praxi díky firmě Virtual Lab: 3D brýle pomáhají při výrobě i ve zdravotnictví

Odhadovaná doba čtení 22 min

Zajímá nás, jak se daří firmám v době ovlivněné covidem. I když se v současné době nemůžeme potkávat osobně, přinášíme vám rozhovor s panem Leošem Kubíčkem, ředitelem a spolumajitelem úspěšné společnosti Virtual Lab, kterého na dálku vyzpovídal Jan Květ, národní obchodní manažer Vodafone Business.

V rozhovoru najdete odpovědi na otázky:

  • Jak dnes skutečně vypadá a funguje virtuální realita v byznysu?
  • Co všechno potřebujeme k tomu, aby se tyto moderní technologie staly dostupnějšími?
  • Jak pandemie koronaviru ovlivnila jejich podnikání?
  • Jakým způsobem nejmodernější technologie přijímají nejstarší generace?
  • Jak a díky čemu se zvýší efektivita vzdělávání za pomoci virtuálních nástrojů?

… a další.

Virtual Lab se zabývá vývojem aplikací pro virtuální a rozšířenou realitu (VR a AR) a praktickým využitím těchto technologií. Sídlí v Českých Budějovicích v Jihočeském kraji. Za poslední rok se setkává s více poptávkami o využívání virtuální reality v praxi. Ať už jde o 3D modely produktů, které si zákazník za pomoci 3D brýlí detailně prozkoumá, jako kdyby je měl v ruce, nebo o uplatnění ve zdravotnictví, kde se personál virtuálně zaučí v ovládání drahých přístrojů. V době izolace také umožňují seniorům nahlédnout do přírody, k pyramidám nebo třeba na pláž, což je pro ně úžasný, až terapeutický zážitek. Virtuální realita však v budoucnosti najde mnoho dalších uplatnění a dokáže i zefektivnit vzdělávání.