Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám

Kontakt

10. září 2021

Zavedení SD-WAN je nyní ještě jednodušší

Odhadovaná doba čtení 2 minuty

Nespolehlivost technologií, které jsou zásadní pro chod firmy, vás může stát peníze a způsobuje zbytečná zdržení vašich projektů. Hledáte způsob, jak zajistit svým zaměstnancům produktivní prostředí, ať už jsou kdekoli? Odpověď najdete ve službě s názvem SD-WAN. Vodafone Business nyní navíc přichází s novinkou, díky které bude zavedení SD-WAN ve vaší firmě ještě jednodušší.

SD-WAN, síť 21. století

Zatímco dosud vás se světem spojovala klasická širokopásmová síť WAN, SD-WAN vznikla proto, aby firmám a podnikatelům poskytla větší míru bezpečnosti, spolehlivosti, kontroly a flexibility.

SD (neboli softwarově definovaná) WAN je chytrá firemní síť řízená softwarem. Centralizované monitorování i spravování přes zabezpečené webové rozhraní značně zjednodušuje správu sítě, kterou můžete řídit a konfigurovat z jediné chytré platformy. Jedním z nejzásadnějších benefitů SD-WAN je důraz na bezpečnost. SD-WAN obsahuje již integrované bezpečnostní služby, které vaši síť dokonale ochrání.

Výpadek konektivity může stát firmu značné náklady. Řada firem si proto pro tyto případy připravila záložní připojení, které při takových výpadcích aktivují. Přechod na ně ale stále trvá několik minut, během kterých mohou zaměstnanci přijít o rozpracovanou práci a především jsou v ohrožení důležitá a citlivá firemní data. SD-WAN umí pracovat s více aktivními linkami a při výpadku sítě provoz jednoduše přesměruje na jiný funkční kanál, takže nedochází ke ztrátě jediného paketu.

V běžném provozu si pak mezi aktivními linkami bude vybírat tu, která vám aktuálně poskytne to nejrychlejší připojení přes nejefektivnější síťovou cestu. Síť ale můžete nastavovat a řídit i manuálně. Oba případy vám pak umožňují prioritizovat aplikace a provoz v síti tak, jak potřebujete.

Novinka SD-WAN: Zero Touch Provisioning

Instalace SD-WAN je skutečně jednoduchá, proto se nemusíte bát náročného procesu. Vodafone Business se navíc nyní rozhodl vyjít vstříc zákazníkům, kteří si chtějí SD-WAN instalovat sami, a spustil službu Zero Touch Provisioning. Aby zákazníci mohli využít toto levnější řešení bez problémů, budou mít k dispozici detailní manuál a video s návodem pro samoinstalaci služby. Díky této novince firmu snadno propojíte se všemi dalšími pobočkami a SD-WAN můžete využívat i v dočasných kancelářích nebo vzdálených pracovištích.

Chcete si SD-WAN nejprve vyzkoušet? Kontaktujte naše obchodní zástupce, kteří vám rádi odpoví na veškeré vaše otázky a poskytnou vám zkušební verzi zdarma. Nebo si přečtěte více o SD-WAN.

Nahlédněte do Digitální budoucnosti

Jak daleko jsou české firmy v digitální transformaci, jaké technologie umožňují automatizaci výroby, a jak digitalizace přispívá k udržitelnému rozvoji firem?

Zjistit více