Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading onenet vodafone-box

Přejít k nám Kontakt

10. června 2020

Úspěšní podnikatelé jsou online. Pomůžeme vám být mezi nimi

Odhadovaná doba čtení 2 minuty

Význam digitalizace v podnikání je velkým tématem již několik let. Firmy i podnikatelé jsou díky ní efektivnější a lépe se přizpůsobují novým potřebám, které rychle se měnící doba přináší. Využívání digitálních nástrojů je spojeno s množstvím benefitů, jakými jsou bezpečnější přístup k informacím, rychlejší a jednodušší komunikace a řízení firmy, zvýšení produktivity, snížení administrativy, možnost pracovat na dálku apod. Alespoň jednu moderní technologii používá ke své činnosti 75 % malých a středních firem a OSVČ.

V současné době si důležitost a výhody digitálních nástrojů uvědomuje více než 40 % českých podnikatelů, kteří si pořizují do firem rychlý stabilní internet, cloudová řešení nebo aplikace na ochranu proti kyberútokům. Vyplývá to z letošního výzkumu pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMSP ČR).

Rychlé připojení odkudkoli

Základem každé úspěšné digitalizace podnikání je rychlý stabilní internet. Distanční způsob fungování však plní svůj účel jen tehdy, když se bez problémů dostanete ke všem důležitým dokumentům, souborům nebo sdíleným aplikacím, aniž by vás to při práci zdržovalo. Důležitost rychlého stabilního internetu se naplno projevila během videohovorů v době koronavirové pandemie, kdy jejich počet vzrostl několikanásobně.

Flexibilita neomezených dat

Dnešní doba vyžaduje nejen podnikání online, ale také flexibilitu. Nemusíte být právě v kanceláři, a přesto chcete mít přehled o svých zakázkách. Při práci z domova nebo na cestách vám pomohou neomezená data. Svůj notebook připojíte na Wi-Fi síť vytvořenou vaším telefonem a pohodlně pracujete odkudkoli. Díky tomu se také vyhnete bezpečnostním rizikům spojeným s veřejnými Wi-Fi sítěmi, přes které se do vašich zařízeních mohou nabourat hackeři s cílem odcizit vaše přístupové údaje nebo kontakty.

Cloudové řešení

Rychlejší a lepší přístup k informacím a k firemním souborům požaduje 28 % podnikatelů a firem, jak uvádí zmíněný výzkum. Největší zájem je v této souvislosti o různá cloudová řešení. Ta jsou však náročná na objem přenášených dat. Výhodné jsou proto služby, které je možné získat ke všem tarifům a kde se přenesená data v cloudových aplikacích nepočítají do limitu datového tarifu. Takovou službou je například Vodafone Cloud Pass, který lze navíc zkombinovat se službou Microsoft Office 365 a díky tomu sdílet a zálohovat soubory kdykoliv, například i z mobilu, aniž by bylo nutné čekat na připojení přes Wi-Fi.

Nezapomeňte na ochranu před kyberútoky

Digitalizace a přesun podnikání do online světa přináší ale zvýšené nebezpečí nejrůznějších kybernetických útoků. Například pomocí phishingu se útočník snaží vymámit citlivá data (přístupové údaje do internetového bankovnictví nebo číslo platební karty). Počítač také mohou poškodit různé počítačové viry. Spyware monitoruje navštívené webové stránky a následně zobrazuje nevyžádané reklamy. Útoky jsou stále sofistikovanější a běžný antivirový program už nezaručí spolehlivou kybernetickou ochranu.

Za nezbytný standard považujeme aplikaci CyberWall, poskytovanou ke všem mobilním tarifům pro podnikatele a malé firmy. Dokáže zajistit bezpečí zákazníků v online prostředí a umožní jim čerpat všechny výhody online světa, aniž by se museli obávat o své citlivé údaje. Aplikaci CyberWall lze nainstalovat na telefon, tablet i notebook. Upozorní například na nebezpečnou Wi-Fi síť, škodlivé webové stránky, aplikace, zaměřené na citlivá data, a rozpozná i phishing.

Trvalé posilování ochrany proti kyberútokům by mělo být běžnou součástí firemní kultury, stejně jako průběžné budování bezpečnostního povědomí zaměstnanců.