Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

12. května 2020

Síť jako služba: proč je SD-WAN pro firmy skvělou zprávou

Odhadovaná doba čtení 3 minuty

V dnešním digitálním světě je spolehlivý, bezpečný a optimalizovaný síťový výkon pro firmy naprostou nezbytností.

Díky softwarově definovaným inteligentním sítím mohou společnosti lépe propojit své zaměstnance a pobočky a získat tak potřebnou flexibilitu. To platí i v případě velkých firem, kde jsou požadavky na síťový provoz často složité.

Pro mnoho společností je nejvhodnější volbou cloudové řešení. Pomáhá jim udržet krok s konkurencí a zajišťuje podporu modelu Software jako služba (Software as a Service neboli SaaS).

Vzhledem k tomu, že dnes stále více firem přechází na cloudová řešení, zaměřujeme se na to, jakým problémům a výzvám tyto společnosti čelí s ohledem na jejich digitální kapacity a jak jim je můžeme pomoci snáze překonat.

Výzvy, kterým firmy čelí

Na trhu převažuje poptávka po intuitivním a uživatelsky přívětivém prostředí, tedy po něčem, co se od technologie obecně očekává. Vhodné řešení pro rok 2020 by tedy mělo být především jednoduché a snadno použitelné.

Abyste taková očekávání mohli naplnit, musíte se nejprve vypořádat s následujícími výzvami:

  • 1. Přehnaně komplexní konfigurace: Dnešní podniky očekávají, že si svou síť budou moci upravit bez zdlouhavých procesů. Tradiční WAN sítě neumožňují takovou flexibilitu a neodpovídají požadavkům firem, které se chtějí rychle přizpůsobit novým změnám.
  • 2. Vysoké kapitálové investice: Patrně největším lákadlem k zavedení Softwaru jako služby (SaaS) je, že ho společnosti mohou pokrýt v rámci provozních nákladů, a to bez nutnosti vysokých počátečních investic. Ať už zvolíte jakýkoli přístup, síť by měla zůstat stejná.
  • 3. Zranitelnost: Asi není žádným překvapením, že bezpečnost je u firem na prvním místě. Většina z nich se nyní poohlíží po spolupráci s důvěryhodným partnerem, který již od samého počátku zakomponuje do návrhu jejich technologie osvědčené postupy.

Všechny tyto aspekty jsme brali v úvahu, když jsme přemýšleli nad tím, jak Vodafone SD-WAN (softwarově-definovanou WAN síť) představit společnosti, ve které vzniká jasná potřeba digitální technologie fungující jako „plug and play“ zařízení, která bude kompatibilní s flexibilním používáním cloudu.

Uspokojení digitální poptávky

Vodafone jako první operátor v České republice spouští službu SD-WAN, která se dokáže přizpůsobit konkrétním potřebám rychlých a flexibilních trhů a přináší firmám výrazné úspory i zjednodušení správy sítě.

Dokonce i firmám s více pobočkami a složitou strukturou pomůže zůstat flexibilní díky bezpečnému sdílení a uchovávaní dat přes jedno cloudové centrum.

Díky Vodafone SD-WAN snadno připojíte jakéhokoli uživatele do jakékoliv aplikace, nemusíte zavádět složitá IT řešení a výrazně tak snížíte provozní náklady.

Služba Vodafone SD-WAN umožňuje firmám předvídat různé typy provozu a nasměrovat je přes nejvhodnější datové cesty, ať už se jedná o garantované konektivity, DSL, širokopásmová připojení, sítě 4G a další. Díky tomu se firmy mohou spolehnout na to, že jim síť zaručí nejhodnotnější výsledky a výkon.

SD-WAN je cloudová služba, proto na ni snadno přejdete během několika dní a stejně rychle se také přizpůsobí měnícím se potřebám vašeho podnikání.

Nová generace Vodafone SD-WAN používá uživatelsky přívětivý portál, řídí se jasným a komplexním bezpečnostním plánem a je kompatibilní s jinými cloudovými a komunikačními řešeními.

Díky tomu nemusíte provádět rozsáhlý průzkum kompatibilních technologií, které by firma mohla v budoucnu využívat. S flexibilní sítí naopak můžete postupně zavádět další řešení.

To jsou ale jen některé z výhod Vodafone SD-WAN sítí.

Vodafone SD-WAN je jedničkou v Čechách i Evropě

Vodafone spouští službu SD-WAN nejen jako první operátor v Čechách, ale Česká republika je vůbec prvním evropským trhem z celé skupiny Vodafone Group, který toto řešení nabízí na platformě VeloCloud od přední softwarové společnosti VMware.

Globální síť společnosti Vodafone pokrývá 182 států a tvoří ji zhruba 1 milion kilometrů optických vláken. Vodafone SD-WAN tak funguje prakticky po celém světě a přirozeně využívá i rozsáhlé pokrytí mobilní technologií 4G.

Vodafone firmám pomáhá vybrat řešení na míru a Vodafone SD-WAN tak firma může začít používat již během několika dnů. Jako průvodce a partner stojí po boku firem od analýzy přes konfiguraci řešení až po migraci, instalaci a následnou péči.

Zajímá vás, jaké další benefity vám Vodafone SD-WAN může přinést a jak může vypadat vaše konkrétní řešení? Neváhejte nás kontaktovat.

Luboš Pech, ředitel produktu a vývoje Vodafone Business
Luboš Pech vede tým produktových manažerů zodpovědných za vývoj a správu služeb pro Enterprise zákazníky, především se zaměřením na oblasti Fixních dat, FMC, ICT, IoT, Bulk SMS a OneNet nabídky, včetně rozvoje OneNet Samoobsluhy.

Luboš Pech

Luboš Pech
Ředitel produktu a vývoje Vodafone Business

Buďte u toho s námi

Nabízíme Vám novinky, aktuální trendy a případové studie ze světa podnikání a moderních technologií. Nechte si zasílat jejich přehled přímo do vašeho Inboxu.
Stačí vyplnit údaje níže.

Odesíláme vaše údaje...
Děkujeme za váš zájem. Informace najdete ve své e-mailové schránce.
Litujeme, nepodařilo se odeslat vaše údaje. Zkuste to prosím později.

Zaujala vás SD-WAN síť a chcete ji vyzkoušet?

Více o SD-WAN