Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

14. srpna 2020

GigaSítě mění budoucnost. Přináší absolutní pohodlí digitálního světa

Odhadovaná doba čtení 3 minuty

Ve Vodafonu věříme v propojenou digitální společnost, která všem lidem významně zkvalitní život. Společnost, ve které rychlý tok dat umožňuje propojení lidí, komunit a věcí na úrovni, o které jsme si zatím mohli nechat jen zdát. S našimi sítěmi nové generace získají lidé přístup k nekonečné škále služeb, které budou mít k dispozici okamžitě. Firmám pak poskytneme náskok a prostor k vývoji nových produktů a služeb pro budoucí generace.

COVID-19 ukázal sílu internetu

Připojení k internetu, komunikační služby a digitální řešení hrály a hrají naprosto zásadní roli během krize s onemocněním COVID-19. Pro celou globální společnost (občany, orgány veřejné moci, školy, úřady, záchranné složky) se staly často jediným, ale silným pojítkem. Internet umožnil pracovat a studovat z domova, sledovat důležité informace, nakupovat online a v neposlední řadě umožnil to nejdůležitější: komunikaci s blízkými. Využívání pevného připojení v některých zemích stouplo o více než 50 %. Okolo pětiny světového internetového provozu přitom zajištuje společnost Vodafone. I proto všechny naše aktivity probíhají v souladu s plánem podpory místních komunit a pomoci světovým vládám.

Naše gigabitová síť – GigaSíť je součástí technologického pokroku, který je motorem pro celosvětovou ekonomiku. Ale nechme mluvit čísla. Podle odhadů Komise pro širokopásmové připojení a udržitelný rozvoj OSN by rozšíření připojení v Africe o 10 % vedlo ke zvýšení HDP o 2,5 % v přepočtu na jednoho obyvatele. Dále se odhaduje, že 84 % aplikací v rámci internetu věcí (IoT) podporuje cíle udržitelného rozvoje OSN.

Abychom dosáhli našeho cíle – to je kvalitní a spolehlivé připojení k internetu kdykoli a kdekoli, výrazně investujeme do moderní infrastruktury a pokrytí. Snažíme se být neustále o krok napřed a věříme, že se vysokorychlostní připojení, které naše GigaSíť přináší, stane zásadním ekonomickým přínosem. Umožňuje nárůst produktivity díky rychlejšímu přenosu dat i možnost práce na cestách a z domova. Díky GigaSíti očekáváme rozsáhlé zavádění technologií internetu věcí ve všech odvětvích, které v konečném závěru sníží uhlíkové emise.

Proč budujeme GigaSíť, která v Česku nemá obdoby

Všechny své zákazníky podporujeme v tom, aby začali těžit z výhod GigaSítě. Naši infrastrukturu pevného internetu soustavně připravujeme na budoucnost.

Naše GigaSíť nové generace přináší obrovské zlepšení, ať už jde o maximální rychlost připojení nebo síťovou kapacitu. Jsme připraveni spolehlivě a rychle připojit miliony lidí. V současnosti jsme zdaleka největším evropským poskytovatelem pevné sítě nové generace s 25 miliony zákazníků a s pokrytím 136 milionů domácností.

Svou pozici si držíme i v České republice, kde s pomocí GigaSítě nově pokrýváme přes milion domácností a firem, které díky tomu mají přístup ke zhruba třicetkrát rychlejšímu internetu, než bylo dosud v průměru v Česku běžné. Tato výrazná změna je výsledkem spojení Vodafonu s bývalou firmou UPC a přelomovým krokem vpřed v digitalizaci České republiky.

„Žádná jiná firma v Česku nedokáže připojit k tak rychlému internetu tolik domácností a firem. Je to výsledek naší dlouhodobé práce a náš výrazný příspěvek k digitalizaci této země. Digitální dálnice jsou cestou k úspěšné a konkurenceschopné České republice. Samozřejmě zároveň přinášejí lidem i příjemnější, spolehlivější a zábavnější užívání internetu,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

GigaSíť navíc podporuje využití i vývoj řady různých aplikací, které pomáhají řešit společenské problémy a zlepšovat kvalitu života. Spolupracujeme s podniky všech velikostí, abychom společně proměnili sny o digitální společnosti ve skutečnost. Jen za letošní rok se k naší síti nové generace celosvětově připojilo 144 milionů zákazníků. Připojte se ke GigaSíti i vy. Dopřejte si rychlý stabilní internet s neomezeným objemem dat a budete nezastavitelní.

Kritická infrastruktura je důležitá nejen v době krize, ale i po ní

Uplynulé týdny přinesly řadu změn a mnoho firem a organizací se dosud potýká se zaváděním nových vnitřních opatření. Většina firem by měla mít připravený krizový plán s jasnými postupy, které jí pomohou nenadálou situaci překonat a snadněji se adaptovat. Jak je to ale s návratem k původním normám? Reaktivace organizačních jednotek, procesů a činností může být mnohem náročnější, než se zdá, je proto dobré se na ni dostatečně připravit.