Vodafone

World Roaming

  • Potřebujete být k dispozici po téměř celém světě? Pak je tady World Roaming.
  • Platíte pouze minutový poplatek podle toho, v jaké zemi se nacházíte.
  • Dostupný je ve více než 190 zemích světa.

Nastavit v Můj Vodafone

 

Ceník

Všechny ceny jsou jak pro tarifní zákazníky, tak pro zákazníky s předplacenou kartou.  


Odchozí hovorOdchozí hovor
mimo zónu
Příchozí hovorOdeslání SMSData za MB
Odeslání MMS
Zóna 1 6,30 Kč
7,47 Kč
1,66 Kč 1,99 Kč 6,63 Kč 6,63 Kč
Zóna 2 30,52 Kč
30,52 Kč
17,81 Kč 9,68 Kč 252,08 Kč 11,50 Kč
Zóna 3 61,01 Kč
61,01 Kč
35,59 Kč 14,52 Kč
302,50 Kč 11,50 Kč

Ceny jsou uvedené včetně DPH.

Odchozí hovory v Zóně 1 účtujeme po první provolané půlminutě po sekundách, v Zóně 2 a 3 po minutách. Příchozí hovory v Zóně 1 platíte po sekundách, v Zóně 2 a 3 opět po minutách.
Ve všech evropských zemích je volání na tísňovou linku 112 zdarma.

 

Rozdělení zemí podle zón

  • Země v zónách jsou stejné pro všechny roamingové tarify, které nabízíme.
  • Ceny jsou stejné pro všechny země a operátory v dané zóně.

Zóna 1 (země Evropské unie)

Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Martinik, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, ostrov Man, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Reunion, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie.

Poznámka: Při cestě na Kypr (severní část) se může stát, že se váš telefon přihlásí do sítě, která nepatří do zóny EU a ceny za služby v roamingu se budou řídit zónou 2 Turecko.

Zóna 2 (Severní Amerika, východní Asie, ostrovní státy)

Albánie, Americké Panenské ostrovy, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamy, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Curaçao, Černá Hora, Čína, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, ostrovy Turks a Caicos, Palestina, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa.

Zóna 3 (Afrika, Jižní Amerika, západní Asie)

Afghánistán, Alžír, Angola, Argentina, Arménie, Ázerbajdžánská republika, Bahrajn, Bangladéš, Belize, Benin, Bhútán, Bolívie, Botswana, Brazílie, Brunej, Burkina Faso, Cookovy ostrovy, Demokratická republika Kongo (Zaire), Ekvádor, Falklandy, Fidži, Filipíny, Francouzská Polynésie, Gabon, Gambie, Ghana, Gruzie, Guatemala, Guinea, Guinea Bissau, Guyana, Honduras, Hongkong, Chile, Indonésie, Irák, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Katar, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Laos, Libanon, Liberie, Libye, Macao, Madagaskar, Malajsie, Malawi, Maledivy, Mali, Mauricius, Mongolsko, Mosambik, Namibie, Nepál, Niger, Nigérie, Nikaragua, Norfolk, Omán, Pákistán, Palestina, Panama, Papua Nová Guinea, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Rusko, Rwanda, Salvador, Středoafrická republika, Saúdská Arábie, Senegal, Seychely, Sierra Leone, Singapur, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Súdán, Surinam, Sýrie, Tádžikistán, Tajwan, Tanzánie, Thajsko, Togo, Tonga, Turkmenistán, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Vanuatu, Venezuela, volání na lodích, volání v letadlech, Zambie, Zimbabwe.

 

Jak roaming používat

Nebojte se za hranicemi používat svůj telefon, nic na tom není.

Jak volat

Nic na tom není, stačí vytáčet čísla v mezinárodním formátu. Takže když třeba voláte domů, přidáte předčíslí +420. Myslete na to i při vyzvedávání vzkazů z hlasové schránky.

TIP: Ukládejte si všechna čísla v mezinárodním formátu a nemusíte na předčíslí vůbec myslet.

Ještě malá vychytávka: Ze zahraničí nemusí vždycky fungovat volání na čísla jako *98 nebo *77, protože ne všichni naši roamingoví partneři je podporují. Proto doporučujeme zadat číslo v nezkrácené podobě (např. +420 608 98 98 98).

Jak posílat SMSky

Textovky posílejte tak, jak jste zvyklí. Pohlídejte si ale, že máte v telefonu číslo našeho SMS centra v mezinárodním formátu: +420 608 005 681.

Jak posílat MMSky

Kdo by nechtěl poslat domů obrázky z dovolené? MMSky můžete z některých cizích zemí posílat stejně snadno jako SMSky. Stačí je adresovat na číslo v mezinárodním formátu (+420 ...). Pro snadné nastavení svého telefonu pro MMSky mrkněte sem.

Seznam zemí, ze kterých už jde MMSky posílat, najdete v přehledu Roamingových partnerů.

Když chcete používat Datový roaming

S Vodafonem můžete se svou oblíbenou službou Datový roaming surfovat po internetu, i když jste v zahraničí. Seznam zemí, kde vám bude běhat Připojení s Vodafonem bez problémů, najdete v přehledu Roamingových partnerů.

Jak používat Hlasovou schránku ze zahraničí

Když vás na čaj pozve britská královna, bude asi slušné si telefon vypnout. Vzkazy z domova nebo z práce si vždycky můžete vyzvednout později.

  • Jestli si je budete vybírat ze svého mobilního čísla, zadejte číslo hlasové schránky v mezinárodním formátu: +420 608 98 98 98 (máte-li číslo uloženo v paměti SIM karty v mezinárodním formátu, stiskněte klávesu "1" a potvrďte).
  • Jestli budete volat z jiného telefonního čísla, zadejte číslo hlasového schránky ve tvaru: +420 608 98 98 99.

Za vyzvednutí vzkazů platíte jako za volání ze zahraničí do ČR, tedy podle toho, z jaké země domů voláte.

A ještě jedna rada: Při pobytu v zahraničí je pro vás cenově nejvýhodnější tzv. nepodmíněné přesměrování (přesměrování všech příchozích hovorů do hlasové schránky). V takovém případě totiž neplatíte za příchozí hovory do hlasové schránky.

Jak volat na *77 ze zahraničí

Potřebujete-li při svých cestách odpověď na jakoukoli otázku týkající se služeb Vodafonu, zavolejte na +420 776 977 100 (*77 vám totiž nemusí fungovat všude). Hovor stojí stejně jako běžné volání do ČR (i v případě, že se dovoláte na *77). Nejdříve se dovoláte do naší Hlasové samoobsluhy, pokud ale požadovanou informaci nenajdete, můžete se spojit s operátorem.

Bezplatná linka pro zjištění roamingových cen

Ze zahraničí můžete volat na číslo +420 776 970 219, které zdarma umožňuje zjištění roamingových cen. Informace o cenách platných v roamingu vám pošleme SMSkou.

 

Pomohly vám informace na této stránce?

Ano
Ne