Vodafone
Vodafone

Vodafone World Roaming

Užijte si více na dovolené! Od 1. července jsme snížili ceny v téměř celé Evropě.

Nově s Vodafone World Roamingem zaplatíte v zemích zóny 1 jen: 6,30 Kč/min za odchozí hovor, 1,66 Kč/min za příchozí hovor a 1,99 Kč/SMS. Příchozí SMSky jsou zdarma. Každá MMSka a 1 MB datových služeb vás vyjde na 6,63 Kč. Ceny jsou včetně DPH.

Cena za odchozí volání mimo zónu 1 zůstává stejná, tj. 7,47 Kč/min včetně DPH. 

Seznam zemí zóny 1 najdete na stránce níže.

 • Nikdy jste si roaming nenastavovali? Pak máte automaticky aktivní Vodafone World Roaming.
 • Platíte pouze minutový poplatek podle toho, v jaké zemi se nacházíte.
 • Hodí se například pro kratší hovory ze zemí EU.
 • Dostupný je však ve více než 190 zemích světa.

Jeden příklad za všechny

 • Pan Tománek se vydal na zimní dovolenou do Rakouska.
 • Protože Rakousko se nachází v Zóně 1, bude jej každá minuta hovoru stát 6,30 Kč.
 • Za každou odeslanou SMS zaplatí 1,99 Kč.
 • Nebylo třeba, aby cokoli zařizoval, prostě jen vycestoval a může bez obav volat i psát.

Aktivujte v Můj Vodafone

Ceník


Odchozí hovorOdchozí hovor
mimo zónu
Příchozí hovorOdeslání SMSData
Odeslání MMS
Zóna 1 6,30 Kč
7,47 Kč
1,66 Kč 1,99 Kč 6,63 Kč / MB 6,63 Kč
Zóna 2 30,52 Kč
30,52 Kč
17,81 Kč 9,68 Kč 252,08 Kč/ MB 11,50 Kč
Zóna 3 61,01 Kč
61,01 Kč
35,59 Kč 14,52 Kč
302,50 Kč/ MB 11,50 Kč

Ceny jsou uvedené včetně DPH.

Odchozí hovory v Zóně 1 po první provolané půlminutě účtujeme po sekundách, v Zóně 2 a 3 po minutách. Příchozí hovory v Zóně 1 platíte po sekundách, v Zóně 2 a 3 opět po minutách.
Ve všech evropských zemích je volání na tísňovou linku 112 zdarma.
Pro využívaní roamingových služeb si Vodafone vyhrazuje právo aplikovat FAIR USER POLICY (FUP)

Rozdělení zemí podle zón 1, 2, 3

 • Ceny jsou stejné pro všechny země a operátory v dané zóně.
 • Zóny jsou jednotné pro služby Vodafone Passport, Vodafone World Roaming i pro datové služby.

1) Zóna 1

Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Martinik, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, ostrov Man, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Reunion, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie.

2) Zóna 2

Albánie, Americké Panenské ostrovy, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamy, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Curaçao, Černá Hora, Čína, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Libanon, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, ostrovy Turks a Caicos, Palestina, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa.

3) Zóna 3

Afghánistán, Alžír, Angola, Argentina, Arménie, Ázerbajdžánská republika, Bahrajn, Bangladéš, Benin, Bhútán, Bolívie, Brazílie, Brunej, Demokratická republika Kongo (Zaire), Ekvádor, Falklandy, Fidži, Filipíny, Francouzská Polynésie, Gabon, Gambie, Ghana, Gruzie, Guatemala, Guinea, Guyana, Honduras, Hongkong, Chile, Indonésie, Irák, Jemen, Jordánsko, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Katar, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Laos, Libye, Macao, Madagaskar, Malajsie, Malawi, Maledivy, Mali, Mauricius, Mongolsko, Mosambik, Namibie, Nepál, Niger, Nigérie, Nikaragua, Omán, Pákistán, Palestina, Panama, Papua Nová Guinea, Paraguay, Peru, Pobřeží slonoviny, Rusko, Rwanda, Salvador, Středoafrická republika, Saúdská Arábie, Senegal, Seychely, Sierra Leone, Singapur, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Súdán, Surinam, Sýrie, Tádžikistán, Tajwan, Tanzánie, Thajsko, Togo, Tonga, Turkmenistán, Uganda, Uruguay, Uzbekistán, Vanuatu, Venezuela, volání na lodích, volání v letadlech, Zambie.

Jak roaming používat - Jak volat

Jak volat?

Nic na tom není, stačí vytáčet čísla v mezinárodním formátu. Takže když třeba voláte domů, přidáte předčíslí +420. Myslete na to i při vyzvedávání vzkazů z hlasové schránky.

TIP: Ukládejte si všechna čísla v mezinárodním formátu a nemusíte na předčíslí vůbec myslet.

Ještě malá vychytávka: Ze zahraničí nemusí vždycky fungovat volání na čísla jako *98 nebo *77, protože ne všichni naši roamingoví partneři je podporují. Proto doporučujeme zadat číslo v nezkrácené podobě (např. +420 608 98 98 98).

Jak posílat textovky?

Textovky posílejte tak, jak jste zvyklí. Pohlídejte si ale, že máte v telefonu číslo našeho SMS centra v mezinárodním formátu: +420 608 005 681.

Jak posílat MMSky?

Kdo by nechtěl poslat domů obrázky z dovolené (holandský větrný mlýn, bavorský tuplák, slovenskou Miss...). MMSky můžete z některých cizích zemí posílat stejně snadno jako SMSky. Stačí je adresovat na číslo v mezinárodním formátu (+420 ...). Pro snadné nastavení svého telefonu pro MMSky mrkněte sem.

Seznam zemí, ze kterých už jde MMSky posílat, najdete v přehledu Země a operátoři níže.

Ceník MMS služeb a kompletní ceník našich služeb je tady.

Když chcete používat Datový roaming

S Vodafonem můžete se svou oblíbenou službou Datový roaming surfovat po internetu, i když jste v zahraničí. Tady si snadno nastavíte telefon. Seznam zemí, kde vám bude běhat Připojení s Vodafonem bez problémů, najdete v přehledu Země a operátoři níže.

Jak používat Hlasovou schránku ze zahraničí?

Když vás na čaj pozve britská královna, bude asi slušné si telefon vypnout. Vzkazy z domova nebo z práce si vždycky můžete vyzvednout později...

 • Jestli si je budete vybírat ze svého mobilního čísla, zadejte číslo hlasové schránky v mezinárodním formátu: +420 608 98 98 98 (máte-li číslo uloženo v paměti SIM karty v mezinárodním formátu, stiskněte klávesu "1" a potvrďte).
 • Jestli budete volat z jiného telefonního čísla, zadejte číslo hlasového schránky ve tvaru: +420 608 98 98 99.

Za vyzvednutí vzkazů platíte jako za volání ze zahraničí do ČR.

A ještě jedna rada: Při pobytu v zahraničí je pro vás cenově nejvýhodnější tzv. nepodmíněné přesměrování (přesměrování všech příchozích hovorů do hlasové schránky). V takovém případě totiž neplatíte za příchozí hovory do hlasové schránky.

Jak volat na *77 ze zahraničí?

Potřebujete-li při svých cestách odpověď na jakoukoli otázku týkající se služeb Vodafonu, zavolejte na +420 776 977 100 (*77 vám totiž nemusí fungovat všude). Hovor stojí stejně jako běžné volání do ČR (i v případě, že se dovoláte na *77). Nejdříve se dovoláte do naší Hlasové samoobsluhy, pokud ale požadovanou informaci nenajdete, můžete se spojit s operátorem.

Bezplatná linka pro roaming

Chcete vědět víc o cenách svého roamingového tarifu, případně poradit ohledně našich roamingových služeb? Volejte bezplatnou linku na čísle +420776970219. Tato linka je zdarma i ze zahraničí.

Jak roaming používat - Dobíjení kreditu

Jak dobít Vodafone kartu ze zahraničí:

 • Báječný způsob je Internetové bankovnictví. Dobíjet můžete jakoukoli částkou od 200 do 9999 Kč, všechno pěkně v klidu a pohodlí. Jediné, co potřebujete, je počítač připojený k internetu.
 • Svůj kredit si můžete dobít v Můj Vodafone. Musíte mít při ruce dvanáctimístné dobíjecí číslo z kupónu (můžete si udělat zásobu kupónů na cestu, pokud jste zvyklí hodně volat).Budete taky potřebovat své osobní číselné heslo, které používáte pro přihlášení do Můj Vodafone.
 • Nebo zavolejte ze svého mobilního telefonu na linku Vodafone péče o zákazníky:
  • v síti podporující funkci přímého volání stačí zavolat zdarma na +420 776 970 200,
  • v síti, která podporuje pouze zpětné volání, zavolejte zadarmo na číslo *123*+420 776 970 200#,
  • případně z pevné linky na +420 776 970 200. Za tohle volání zaplatíte už podle svého tarifu. Buď si najdete příslušnou volbu v menu Hlasové samoobsluhy, anebo dobíjecí číslo sdělíte operátorovi. Hovor stojí stejně jako běžné volání do ČR podle cenové zóny země, ve které se právě nacházíte.
 • Kredit vám samozřejmě může navýšit obvyklým způsobem kdokoli z ČR (např. přes bankomat).

Za hranicemi platíte nejen za odchozí, ale i za příchozí hovory. Každou provolanou částku vám hned odečteme z účtu, můžete si ale kdykoli zkontrolovat zůstatek. Třeba takhle:

 • Zadáním *22# z mobilního telefonu za předpokladu, že roamingový partner tuto funkci podporuje,
 • po přihlášení do Můj Vodafone,
 • případně zavoláním na linku Vodafone péče o zákazníky:
  • když voláte ze svého mobilu v síti, která podporuje funkci přímého volání, stačí zdarma zavolat na +420 776 970 200,
  • pokud jste v síti operátora, který podporuje pouze zpětné volání, vytočte taky zdarma *123*+420 776 970 200#,
  • z pevné linky volejte na +420 776 970 200. Za tohle volání zaplatíte už podle svého tarifu. Hovor stojí stejně jako běžné volání do ČR podle cenové zóny země, ve které se právě nacházíte.

Když si chcete zavolat

V některých sítích našich roamingových partnerů můžete volat i s Vodafone kartou tak, jako byste byli v České Republice, jen musíte před každým číslem volit mezinárodní kód země, do které voláte. Když tedy budete volat na české telefonní číslo, pak je to +420.

Některé sítě ale zatím funkci přímého volání nepodporují, takže v nich můžete s Vodafone kartou volat pouze s využitím služby zpětné volání.

Jak to funguje:

 • Když chcete volat ze zahraničí např. číslo 608 011 552, zadejte ho ve tvaru *123*+420 608 011 552#.
 • Nejpozději do 30 sekund vám Vodafone zavolá zpátky a oznámí, že váš hovor bude spojen.

Od 1. července 2014 jsme z technických důvodů ukončili službu zpětného volání ze zahraničí. Všechny ostatní roamingové služby zůstávají beze změny.

Seznam zemí, ve kterých od 1.7. 2014 ukončíme službu zpětného volání ze zahraničí pro předplacené karty:
Alžírsko, Andorra, Argentina, Bahamy, Bhútán, Brazílie, Brunej, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Kolumbie, Kongo, Kuba, Demokratická republika Kongo, Falklandské ostrovy, Faerské ostrovy, Francouzská Polynésie, Franc.záp.oblasti (Francouzská Guyana, Martinik, Guadeloupe, Svatý Martin, Svatý Bartoloměj, Marie-Galante, Saints and Desirade), Gabon, Gibraltar, Grónsko, Guatemala, Honduras, Čína, Jordánsko, Libanon, Libérie, Mali, Mexiko, Mozambik, Namibie, Niger, Nigérie, Paraguay, Peru, Surinam, Trinidad a Tobago, Uruguay, Americké Panenské ostrovy, Venezuela, Jemen, Zambie, Zimbabwe.