Vodafone

Prospěšné aplikace

Podpořili jsme vznik řady sociálně prospěšných aplikací, které si můžete stáhnout do vašeho chytrého telefonu nebo je využít online ve vašem domácím počítači.

Aplikace Eda Play

Aplikace pomáhá dětem se zrakovými vadami trénovat zrak a dětem s motorickými vadami trénovat jemnou motoriku. Je navržena tak, aby interaktivní hrou motivovala dítě ke sledování děje na displeji tabletu a k plnění úkolů. Vizuální i zvukové zpracování aplikace podporují koordinaci ruky a oka, pohybu. Kategorie úkolů lze nastavit dle zrakových dovedností dítěte a úrovně jeho jemné motoriky. Některé úkoly procvičují nejen koordinaci pohybu, ale i orientaci v barvách.

Stáhněte si aplikaci

Vodafone Safety Net

Bezplatná aplikace pro Android telefony, díky které zvolíte to nejlepší nastavení chytrého telefonu pro vaše děti tak, abyste měli jistotu, že jeho používání bude bezpečné a odpovědné v každém věku. Máte volnost v rozhodování, k jakým službám mají vaše děti přístup, včetně ivolby nternetového prohlížeče, Fotoaparátu, WiFi, aplikací a her a zároveň máte kontrolu nad tím, kdo může vašim dětem volat a psát zprávy. Naučte tak své děti používat chytrý telefon bezpečným a odpovědným způsobem.

Aplikace může pomoci obětem šikany či obtěžujících hovorů a zpráv.

Stáhněte si aplikaci

Paměť národa v mobilu – PostBellum

Seznamte se s českými dějinami 20. století! Dokumentaristé ze sdružení Post Bellum zaznamenávají svědectví lidových vypravěčů už 11 let. S podporou Nadace Vodafone vymysleli aplikaci „Paměť národa“ pro chytré telefony, která vám příběhy lidí i vesniček zpřístupní přímo na místě, kde se odehrály.

Díky ní vám začnou tato místa vyprávět příběhy prostřednictvím lidí, kteří je zažili na vlastní kůži. Navíc si můžete celý příběh přečíst v textové podobě, prohlédnout historické i současné fotografie nebo si třeba naplánovat po „místech paměti“ nedělní výlet.

Stáhněte si aplikaci

VozejkMap

VozejkMap je jednotná a snadno ovladatelná databáze bezbariérových míst v České republice. Místa jsou v seznamu vkládána a ověřována samotnými uživateli a do projektu jsou zapojeny také regionální instituce a portály. Aplikace je dostupná ke stažení jak pro chytré telefony, tak i pro využívání na PC.

Bezbariérovým místem se rozumí objekt, který je bez schodů nebo je doplněn jiným zařízením (výtah, nájezd, schodišťová plošina, zdviž).

Stáhněte si aplikaci

Museum Kampa

Běžte do Musea Kampa i s chytrým telefonem! Seznamte se s nejdůležitějšími díly i autory kdekoli chcete. Mobilní aplikace vám poskytne informace o výstavách, akcích, nasměruje vás k nejdůležitějším dílům v expozici, představí jednotlivé autory a poskytne další důležité informace o výstavách tuzemských i zahraničních umělců. Byla navíc propůjčena k dispozici i dalším muzeím a galeriím, tak si najděte vaši oblíbenou.

Darujme.cz

Aplikace nabízí neziskovkám snadný přístup k technologiím i znalostem potřebným pro úspěšný online fundraising. Prostřednictvím platební brány, vytvořené přesně podle potřeb neziskových organizací, vám pomůžeme prozkoumat moderní formy dárcovství. Naši experti vám poradí, jak efektivně a v souladu se zákonem spravovat data svých dárců, pravidelně s nimi komunikovat a zároveň analyzovat a využívat získané údaje. A navíc vás vybavíme nejnovějším softwarem.

Dětský profil

Jsme přesvědčení o tom, že děti jsou většinou pokročilejší uživatelé internetu a mobilních technologií než jejich rodiče (čest výjimkám). Umí „wapovat, chatovat, surfovat na internetu, sharovat fotky a videa nebo postovat statusy“ bez mrknutí oka. O tom, zda jsou schopni rozlišit, které informace smí sdělovat, si jistí nejsme.

Proto nabízíme možnost zdarma zapnout Dětský profil. Při nastavení tohoto profilu nejsou kromě klasické erotiky nebo pornostránek přístupny ani kategorie Hazardní hry a loterie, zbraně nebo drogy a alkohol. Služba blokuje přístup k nevhodnému obsahu v rámci:

Službu dětský profil můžete na telefonu vašeho dítěte aktivovat v Můj Vodafone v sekci Blokování a zabezpečení – vyberte možnost Blokování nelegálního a nevhodného obsahu.

Přečtěte si i o Digitálním rodičovství a jak nejlépe chránit vaše děti v digitálním světě v každém věku.

E-bezpečí

Celorepublikový projekt, který podporujeme od roku 2008. Je zaměřený na prevenci, vzdělávání, výzkum, intervenci a osvětu spojenou s rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. Projekt je realizován Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci s dalšími organizacemi.

Projekt se zaměřuje na nebezpečné internetové fenomény, které ohrožují jak děti, tak i dospělé uživatele internetu. Specializuje se zejména na:

a) kyberšikanu a sexting (různé formy vydírání, vyhrožování, poškozování obětí s pomocí informačních a komunikačních technologií),

b) kybergrooming (komunikace s neznámými uživateli internetu vedoucí k osobní schůzce),

c) kyberstalking a stalking (nebezpečné pronásledování s použitím ICT),

d) rizika sociálních sítí (zejména sítě Facebook),

e) hoax a spam,

f) zneužití osobních údajů v prostředí elektronických médií.

Více informací