Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Zabezpečení infrastruktury

Centrální internet je komplexní řešení, které ochrání vaši firemní síťovou infrastrukturu.

Získat nabídku

Jak funguje Centrální internet

Centrální internet přispívá k hladkému chodu klíčových aplikací a chrání je před případnými výpadky jednotlivých částí firemní infrastruktury. Tato jedinečná koncepce řešení centrální bezpečnosti s vyhrazeným firewallem vám uspoří náklady na datovou a internetovou komunikaci.

Službu zajišťuje několik modulů s různými funkcemi. K nejvýznamnějším patří například:

  • Firewall – bezpečné oddělení vaší lokální sítě od ostatních (např. internet, jiné lokální sítě).
  • VPN koncentrátor – zabezpečený přístup do vaší lokální sítě z veřejného prostředí.
  • Mailing server – zajištění bezpečné e-mailové komunikace.
  • Spam firewall a virus firewall – ochrana před nevyžádanou poštou a e-mailovými viry.
  • Spyware firewall a content filtr – ochrana před viry šířenými přes webové stránky a filtrování stránek podle obsahu.
  • DMZ (demilitarizovaná zóna) – ochranná zóna pro případ napadení serveru, která zabrání průniku útočníka do vaší sítě.

Chcete zabezpečit firemní wifi? Zavoláme vám s nabídkou na míru

Cenu této služby vždy stanovujeme individuálně podle vašich potřeb. Nechte nám na sebe číslo a náš firemní specialista vám zavolá.

Kliknutím na „Zavolejte mi“ souhlasíte s tím, že budete kontaktováni s obchodní nabídkou.
Více o ochraně soukromí

Hlavní výhody

Více informací

Objevte více o této službě - další výhody, požadavky služby, dokumenty ke stažení a mnohé další.

Další výhody Centrálního internetu

Stálý dohled nad chodem, rychlé obnovy nejdéle do 4 hodin.

Provozně výhodnější, než vlastní ochranný systém, správa přes webové rozhraní.

Snížení výdajů za údržbu, provoz, elektrickou energii, klimatizaci a podobně.

Jak Centrální internet funguje

Podnikání bez internetu je dnes už nemyslitelné. Toto propojení však vnitropodnikovým sítím není jen ku prospěchu, může je i ohrozit. Internet jsou vlastně dveře, kterými do firem vstupuje vnější svět. Včetně jedinců a jevů, které nikdo nevítá. Virů, konkurenčních slídilů, hackerů.

Proto je třeba tyto pomyslné dveře důkladně zabezpečit, aby jimi prošlo jen to, co má. Odrazit nejen případné reálné nebezpečí, ale i podezřelé soubory, maximálně dbát o prevenci. Mnohé firmy proto provozovaly a provozují ve svých centrálách firewally (ochranné „zdi”). Vlastní firemní firewally však často komplikují komunikaci, má-li podnik víc poboček na různých místech. I z mnoha dalších ohledů je proto lepší zvolit Centrální internet v datovém centru operátora, umístěném na páteřní síti. Bez problémů ochrání bezpečnost všech firemních připojení k internetu, ať jsou kdekoli na planetě.

Navíc zajistí chod internetu bez výpadků a nepřetržitý servis. Nemůže se tak stát, že by bylo kterékoli z firemních působišť bez připojení. Kromě toho je součástí služby Centrální internet průběžné inovování softwaru. Firmy nejsou zatíženy ani nákupem HW, automaticky užívají techniku provozovatele služby. Výsledkem je vyšší bezpečnost a zajištěná funkčnost při mnohem nižších nákladech, než kdyby se firma připojovala sama. Nemluvě o balíku starostí, které může s Centrálním internetem management hodit za hlavu. Hardware umožňující chod služby Centrální internet (tzv. Security box) může být umístěn buď přímo u vás, nebo ve specializovaných prostorech, které zabezpečujeme.