Vodafone

Vodafone M-peněženka

Nekomplikujte si život. Plaťte jednoduše za služby a zboží u vybraných obchodníků na internetu (klasickém i tom mobilním) přes svůj účet u Vodafonu. Více informací najdete na www.platmobilem.cz.

Plaťte služby a zboží u vybraných obchodníků přes internet – klasický i mobilní. A hradit tyto nákupy můžete přes svůj účet u Vodafonu. Najdete je pak ve svém Vyúčtování nebo vám je strhneme z vašeho kreditu. Podle toho, jestli máte tarif nebo předplacenou kartu.

Víc informací najdete na www.platmobilem.cz.

Nakupujte z Windows Phone Store přes M-peněženku

Hlavními výhodami, proč nakupovat aplikace z Windows Phone Store tímto způsobem, jsou:

 • Rychlost
 • Jednoduchost
 • Pohodlí
 • Bezpečí

Vyberete si aplikaci, o kterou máte zájem a koupíte si ji. Nemusíte zadávat žádné údaje z vaší platební karty.

Systém zkontroluje, jestli máte dostatek kreditu na předplacené kartě, nebo jestli nemáte blokovanou službu u tarifu. Po ověření se aplikace rovnou naistaluje do vašeho telefonu. Maximální limit pro platbu M-peněženkou je 1 500 Kč v rámci jedné transakce.

Služba je dostupná pro zákazníky se všemi verzemi operačního systému Windows Phone.

Jak si Vodafone M-peněženku pořídíte?

 • Abyste mohli naší M-peněženkou platit, nemusíte se nikde registrovat ani si nic aktivovat. Nakupovat můžete rovnou.

Jak nakupovat

1. Placení s Vodafone M-peněženkou je jednoduché a intuitivní. V internetovém obchodě vyberte zboží a přejděte k pokladně. Zvolte Vodafone M-peněženku. Zadejte své telefonní číslo, na které vám obratem přijde SMSkou jednorázové heslo pro potvrzení platby (tzv. autorizační kód).

 

2. Tento autorizační kód zadejte na další stránce do požadovaného pole a potvrďte transakci stiskem tlačítka „Autorizovat a dokončit platbu“.

3. V následujícím kroku uvidíte ještě rekapitulaci platby. A je to.

Nakupování přes mobilní internet, tedy přes mobil, je ještě jednodušší. Stačí si vybrat požadované zboží a zvolit platbu pomocí Vodafone M-peněženky. Pak už jen potvrdíte jedním kliknutím.

Tip: Akorát pozor, jestli budete nakupovat v chytrém telefonu přes internet a budete připojeni přes Wi-Fi, bude vás platební brána brát jako počítač a ne jako mobil. Pak budete potřebovat zase autorizační kód jako v prvním případě.

Má Vodafone M-peněženka nějaká omezení?

 • Vodafone M-peněženku můžete využívat pro platby nepřesahující 1 500 Kč za jeden nákup.
 • Když zkusíte zaplatit vyšší částku, prostě to nepůjde. Tak s tím jenom prosím počítejte.
 • Měsíční limit pro tyto nákupy pak dělá 5 000 Kč.

Tip: Jestli u Vodafonu máte tarif, pamatujte, že se vám platby přes Vodafone M-peněženku započítávají do Volací jistiny. Možná by nebylo od věci si ji proto zvýšit.

Jak vám platby vyúčtujeme?

 • Jakákoli platba přes Vodafone M-peněženku se objeví na vaší faktuře pod čarou v sekci Platby třetím stranám.
 • Vodafone neposkytuje zboží a služby nakoupené přes Vodafone M-peněženku. Jakékoli reklamace na kvalitu či dodávku zboží a služeb tedy směřujte na obchodníka, u kterého jste nakoupili.

Pro obchodníky Vodafone M-peněženka

Platební nástroj, díky kterému mohou naši zákazníci elegantně platit za vaše služby a zboží na vašich internetových stránkách a to i prostřednictvím mobilního internetu přes svůj účet u Vodafonu.

Jaké výhody pro vás má Vodafone M-peněženka?

 • Jednotná platební brána pro internetové a mobilní platby (více než 300 000 unikátních uživatelů za měsíc). Transakce v rozmezí od 1 Kč až 1.500 Kč na prováděnou platbu s okamžitým výsledkem platebního procesu. Jednoduchý a elegantní proces platby na straně zákazníka. Správa obchodnického účtu (reporty, přehled transakcí, refundace apod.).
 • Garantujeme výběr peněz od zákazníků. Jednoduché a příznivé obchodní podmínky a nadstandardní podporu.

Porovnání platebních metod Vodafone M-peněženka a Premium SMS


Vodafone M-peněženka
Premium SMS
Maximální výše jedné platby
1 500 Kč
600 Kč
Obchodnický účet (reporty, přehled transakcí, refundace apod.)
ANO
NE
Aktivační a provozní poplatky
NE
ANO
Poplatek za správu účtu
NE
NE
Přímé napojení na operátora ANO NE
Nutnost aktivovat cenové hladiny NE ANO
Zřízení služby cca 1-3 týdny cca 8 týdnů

Jestli máte zájem o Vodafone M-peněženku, pošlete nám prosím vyplněný Formulář obchodníka na e-mailovou adresu premium@vodafone.cz. Naši specialisté se vám ozvou, případně můžete kontaktovat našeho technického a administrativního partnera, který vám rád pomůže, poradí a ještě se postará o to, aby vaše napojení na platební bránu proběhlo hladce.

Jako technického a administrativního partnera pro Vodafone M-peněženku jsme vybrali společnost Etnetera a.s.

Přímý kontakt: Tomáš Kružík, +420 233 326 810 (9-17:30), +420 777 177 628, tomas.kruzik@etnetera.cz

Proces napojení na Vodafone M-peněženku

Jak dlouho nám bude trvat, než vaši Vodafone M-peněženku zprovozníme? To je hodně individuální a všechno závisí na vašem systému. Náš technický partner se snaží být co nejvíce součinný a poskytuje dokumentaci včetně ukázky implementačních kódů, čímž se proces napojení výrazně zjednodušuje.

Důležité odkazy a soubory pro stažení