Proč se mohou data odečítat ze základního datového balíčku, i když používám Vodafone Pass?

Službu Vodafone Pass už není možné aktivovat. Důvodem je rozhodnutí Evropského soudního dvora, které mění výklad Nařízení EU o síťové neutralitě. Toto rozhodnutí má vliv na služby všech mobilních operátorů v EU včetně Vodafonu. Jako alternativu využijte možnost navýšení objemu dat nebo si vyberte některý z našich neomezených tarifů.

Zrušení služby se týká také stávajících uživatelů, pokud Vodafone Pass používáte, budeme vás kontaktovat, abychom vám pomohli s výběrem jiné služby nebo tarifu předtím, než službu definitivně vypneme. Ke zrušení Vodafone Passů dojde u stávajících zákazníků na začátku jejich zúčtovacího období, které začíná po 15. lednu 2023. Více se dozvíte na vodafone.cz/vodafone-pass.

  • S balíčky Video Pass a Music Pass máte k dispozici obsah našich partnerů, který vám neodečítá data ze základního datového balíčku.
  • Jde například o přehrání seriálu, filmu, alba oblíbeného interpreta atp., podle toho, jakou aplikaci právě používáte.
  • Některé aplikace v těchto balíčkách nabízejí předplatné, jiné obsahují reklamy, díky kterým je pro vás obsah bezplatný a přehráním reklamy pak podporujete tvůrce obsahu.

Proč se může stát, že mi zobrazená či přehrávaná reklama čerpá data ze základního balíčku?

S ohledem na fungování reklamních sítí na internetu se často stává, že se různým lidem přehraje jiný typ reklamy, abyste viděli nebo slyšeli pokud možno takovou nabídku, která pro vás bude zajímavá. Tyto reklamy se načítají z různých zdrojů a nemusejí být uloženy přímo u poskytovatele obsahu, jehož aplikaci právě používáte. Pokud dojde k vložení reklamy od nějaké třetí strany, neumíme to rozlišit my a často ani naši partneři. A to je důvodem toho, že vám nemůžeme zaručit, že při přehrání reklamy nedojde k odečtení dat z vašeho základního datového balíčku.

V každém případě ale platí, že u naprosté většiny datového provozu v zahrnutých aplikacích nemusíte data počítat a neodečítají se z vašeho základního datového balíčku. Díky balíčkům Vodafone Pass ušetříte výrazné množství dat a svůj základní datový balíček můžete využít na jiné činnosti na internetu. Přehled funkcionalit, které v rámci jednotlivých aplikací patří do balíčků Vodafone Pass a neodečítají vám data ze základního datového balíčku, najdete na této stránce.