nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Jak na instalaci modemu a aplikace pro jeho ovládání?

Aplikaci i návod pro USB modem dodáváme jako součást balení nebo si je můžete stáhnout z této stránky. Pokud máte v počítači nainstalovanou starší verzi aplikace, nejdříve ji odinstalujte. Aktualizaci firmware pro USB i VDSL modemy najdete níže v části "Aktualizujte firmware svého modemu".


Hledáte návod pro použití modemu? Stáhněte si ho z této stránky.
Jak instalovat
 1. Sejměte zadní kryt z USB modemu a vložte SIM.
 2. Zasuňte USB modem do portu USB v počítači.
Postup pro Windows 7/Vista/XP
 1. Jestliže máte počítač se systémem Microsoft Windows 7/Vista/XP, začne se modem sám instalovat. Při prvním spuštění aplikace se USB modem rovnou sám nastaví.
 2. Pokud ne, klikněte na Tento počítač a vyberte Modem USB.
 3. Jakmile je aplikace připravena k připojení, aktivuje se tlačítko Připojit.
 4. Pokud něco nefunguje, zkuste nainstalovat aktuální verzi aplikace níže.
Postup pro Windows 10

S Windows 10 je kompatibilní modem Vodafone K5150 a novější Vodafone Connect USB Speed 6 (K5160). U starších modemů nemůžeme funkčnost garantovat.

 1. Ujistěte se, že na SIM kartě máte vypnutý PIN kód. Modem připojte do počítače, který je připojený k internetu. Tím dojde ke stažení správných ovladačů.
 2. Image Nastavení mobilní sítě
 3. V Nastavení Windows 10 v nabídce Síť musíte mít povolenou Mobilní síť. Potom stačí vybrat možnost připojit se. V případě, že by nebylo zadané APN, doplňte po výzvě systému hodnotu "internet".
Postup pro macOS
 1. Při prvním připojení modemu k macOS se na pracovní ploše objeví ikona aplikace Vodafone Mobile Broadband.
 2. Přetáhněte tuto ikonu do složky programů v počítači.
 3. Klikněte na ikonu aplikace Vodafone Mobile Broadband a spusťte ji.
 4. Po spuštění identifikuje aplikace vaše USB zařízení, vytvoří správná nastavení a vybere mobilní síť.
 5. Jakmile se vše povede, aktivuje se tlačítko Připojit.
 6. Pokud něco nefunguje, zkuste nainstalovat aktuální verzi aplikace níže.
Co když počítač hlásí chybu?

Pokud vám počítač při instalaci hlásí chybu, podle pokynů níže ověřte parametry počítače, popřípadě nainstalujte aktuální verzi aplikace níže. Další rady a tipy najdete na této stránce.

Pokud využíváte USB modem K5150 a stane se, že se modem nepřipojí automaticky do 4G, ale nadále přijímá signál 2G nebo 3G sítě, postupujte podle návodu.

Aplikace ke stažení
Pro novější zařízení a systémy
Pro starší zařízení nebo starší verze Windows
Verze pro jednotlivé modely (Windows i Linux)
Aktualizujte firmware svého modemu

Nový firmware obvykle opravuje nalezené chyby, případně rozšiřuje nebo optimalizuje funkce modemu. Návod pro provedení aktualizace najdete níže na této stránce. Pokud byste si s aktualizací nevěděli rady, obraťte se na Linku péče o zákazníky *77, kde vám rádi pomůžeme.

Nový firmware pro USB modemy

Soubor si uložte do svého počítače, spusťe ho a řiďte se pokyny na obrazovce.


Nový firmware pro ADSL/VDSL modemy

Nový firmware nahrajete přes administrační rozhraní modemu, kde je třeba nalézt volbu Management > Update software. Po nahrání nové verze firmware doporučujeme provést obnovu továrního nastavení. Přesný postup najdete v návodu.


Jaké parametry počítače potřebujete pro instalaci aplikace VMB?
 • Počítač se systémem Microsoft® Windows® 10, Windows® 8, Windows® 7 (doporučená aktualizace SP1), Windows Vista® (doporučená aktualizace SP2 ) nebo Windows® XP (doporučená aktualizace SP3) nebo Apple Mac se systémem macOS® 10.6 - 10.13 (Intel®, všechny s nejnovějšími aktualizacemi) nebo počítač se systémem Linux Ubuntu 11.10/10.10/10.04, openSUSE 11.4/11.3, Fedora 16/14, Debian 6.0/5.0, Mandriva 2010.2, Red Flag 7.0. U počítačů se systémem Linux se mohou vyskytnout určitá omezení.
 • Alespoň 100 MB volného prostoru na pevném disku a operační paměť 256 MB RAM.
 • USB port.
 • Oprávnění správce pro počítač.
K čemu slouží podpora oznamování statistických dat (UID) v aplikaci Vodafone Mobile Broadband (VMB) a jak ji vypnout?
 • Po nainstalování aplikace VMB se vytvoří náhodný anonymní specifický identifikátor (UID). Ten slouží pro správu a aktualizace aplikace VMB a pro nastavení vašeho modemu.
 • UID nedovoluje Vodafonu identifikovat uživatele podle jména, není ho možné použít pro monitorování navštívených internetových stránek ani ke zjištění, s jakými kontakty si píšete.
 • Nechcete-li používat UID, máte možnost si funkci zrušit. Musíme vás však dopředu upozornit, že Vodafone nebude schopný plně poskytovat podporu vašeho softwaru. Nebudeme totiž schopni identifikovat, jakou aktualizaci nebo softwarové propojení právě potřebujete.
Image Zrušení UID
Zrušení oznamování statistických dat (UID) provedete při instalaci aplikace volbou "Vypnuto".

Pokud už máte aplikaci nainstalovanou, je potřeba ji reinstalovat a provést volbu "Vypnuto" při její opětovné instalaci.

Návod pro aktualizaci USB modemu.
 • Stáhněte si a uložte na disk svého notebooku nebo PC aktualizační soubor, který najdete výše v části "Aktualizujte firmware svého modemu" - nutné je připojení k internetu.
 • Modem připojte (zasuňte) do USB portu notebooku nebo PC.
 • Počkejte, až se nainstalují ovladače k modemu.
 • Klikněte a spusťte stažený soubor, na obrazovce se vám otevře nové okno - viz obrázek 1 (uvidíte verzi firmware podle vámi používaného modemu).
 • Obrázek 1

 • Řiďte se pokyny na obrazovce, viz obrázek 2.
 • Obrázek 2

 • Jakmile se na obrazovce objeví výzva k potvrzení aktualizace, klikněte na tlačítko "Spustit", viz obrázek č.3.
 • Obrázek 3

 • Počkejte, až proběhne aktualizace.
 • Po ukončení aktualizace stiskněte tlačítko "Ukončit", viz obrázek č.4.
 • Obrázek 4

 • Modem odpojte (vysuňte) z USB portu notebooku nebo PC, po chvíli znovu připojte (zasuňte) modem do USB portu notebooku nebo PC, připojení k internetu je funkční.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

 • Vždy něco navíc
 • Nastavení vždy po ruce
 • Výdaje pod kontrolou
 • Nejlepší aplikace