nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Vodafone

Co je roamingový datový limit, k čemu slouží a jak ho odblokuji?

Roamingový datový limit hlídá vaše výdaje za internet v zahraničí nad rámec vašeho roamingového tarifu.

 • Do limitu počítáme pouze částku nad rámec pravidelných (měsíčních i denních) poplatků za roamingové datové tarify. To znamená útratu za roamingové datové služby, které účtujeme sazbou za megabajt (MB).
 • Roamingový datový limit automaticky nastavujeme na 1 300 Kč. Můžete si ho upravit na hodnotu od 0 do 9 900 Kč po padesátikorunách. Když si ho nastavíte na 0 Kč a zároveň budete mít aktivní World Roaming a žádné jiné datové zvýhodnění pro zahraničí, mimo ČR a země EU + Norsko, Lichtenštejnsko a Island se k internetu nepřipojíte.
 • Při vyčerpání limitu vám další placené roamingové datové služby zablokujeme (týká se pouze dat účtovaných podle přeneseného množství).
V zemích EU a Norsku, Lichtenštejnsku a Islandu používáte svůj domácí tarif. Na ten se roamingový datový limit nevztahuje.
Jak změním nebo odblokuji roamingový datový limit?
Přihlaste se na muj.vodafone.cz a jděte do sekce Nastavení služeb - Nastavení Vyúčtování a limitů.
Ke vstupu do samoobsluhy potřebujete heslo.
V řádku Kontrola datových nákladů v roamingu upravte nastavení.
Můžete si změnit výši limitu nebo ho tu odblokovat, když to bude třeba.

Další možnosti:

 1. Aplikace Můj Vodafone - limit můžete upravit v sekci Služby - Další aktivní služby - Změna aktivních služeb - Kontrola datových nákladů v roamingu.
 2. Linka péče o zákazníky - změnu roamingového datového limitu zařídíte také s operátorem na čísle *77 nebo 800 77 00 77 při volání z jiné sítě. Při volání ze zahraničí využijte +420 776 970 219.

Změna se projeví do 24 hodin a pro další využití dat doporučujeme vypnout a zapnout telefon. Pokud limit neodblokujete ručně, dojde k jeho automatickému odblokování v den nového zúčtovacího období.

Jak roamingový datový limit funguje?
 • Při otevření prohlížeče v zahraničí se zdarma zobrazí uvítací stránka s informacemi o datovém tarifu, limitu a aktuální vyčerpané částce.
 • V případě dosažení 80 % a 100 % výše limitu vám pošleme informační SMS.
 • Při vyčerpání 100 % limitu dojde k přerušení aktuálního datového spojení. Pro další využití internetu je nutné limit odblokovat.
 • Roamingový datový limit se nevztahuje na volné jednotky v datových zvýhodněních (např. Roaming na den nebo volné jednotky v Připojení ze zahraničí).
 • Když si roamingový datový limit nastavíte na 0 Kč a zároveň budete mít aktivní World Roaming a Připojení v zahraničí (bez volných jednotek), mimo ČR a země EU + Norsko, Lichtenštejnsko a Island se k internetu nepřipojíte.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

 • Vždy něco navíc
 • Nastavení vždy po ruce
 • Výdaje pod kontrolou
 • Nejlepší aplikace