nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Můj Vodafone

Switch to english →

Jak na připojení k internetu v zahraničí (datový roaming)?

K připojení v zahraničí vám stačí:

V zemích zóny 1 (EU a Norsku, Lichtenštejnsku, Velké Británii a Islandu) můžete využívat svůj domácí tarif bez dalších příplatků. Stačí mít aktivní World Roaming nebo Roaming na den. Podívejte se na podrobné informace pro zákazníky s paušálním tarifem a předplacenou kartou.
S jakými tarify se připojíte v zahraničí?
Tarif Kolik dat získáte Jak se účtuje
Roaming na den V zóně 1 používáte domácí tarif. Až 500 MB na 24 hodin ve vybraných zemích světa. V zóně 1 se Roaming na den neuplatní a neúčtuje. Ve vybraných zemích světa platíte 199 Kč za 24 hodin. Po vyčerpání limitu se připojení zastaví.
Připojení v zahraničí V zóně 1 používáte domácí tarif. V ostatních zemích účtujeme data podle staženého množství. V zemích mimo zónu 1 účtujeme data po 100 kB, například za 102 stažených kB účtujeme 200 kB .
Připojení ze zahraničí na den 50 MB na 24 hodin. Denní poplatek. Po vyčerpání účtujeme další data sazbou za megabajt. Tento tarif má přednost a v zóně 1 proto nepoužíváte svůj domácí tarif.
Připojení ze zahraničí na stálo 300 MB v zóně 1 nebo 150 MB po celém světě. Měsíční poplatek. Po vyčerpání účtujeme další data sazbou za megabajt. Tento tarif má přednost a v zóně 1 proto nepoužíváte svůj domácí tarif.
Informace o cenách a podrobných podmínkách tarifu získáte kliknutím na jeho název.
Jak zjistit nebo změnit tarif?
Přihlaste se na muj.vodafone.cz a jděte do sekce Služby - Zahraničí (Roaming).
Ke vstupu do samoobsluhy potřebujete heslo.
Vyberte si nový roamingový tarif.
Změnu provedeme nejpozději do 24 hodin a potvrdíme ji SMSkou.
TIP: Vybrané roamingové tarify si můžete zapnout bezplatnou SMSkou. S výběrem tarifu vám pomůže naše Roamingová kalkulačka.
Můžu nějak kontrolovat útratu za data v zahraničí?

Díky roamingovému datovému limitu, který hlídá vaši útratu za data v zahraničí nad rámec denních nebo měsíčních poplatků.

Kde můžu v zahraničí využít internet?

Internet můžete využít v sítích našich roamingových partnerů . Vyberte zemi, do které cestujete, a zobrazí se názvy operátorů, se kterými můžete internet využít. Myslete prosím na to, že zejména ve vzdálenějších zemích mohou operátoři používat odlišné frekvence a váš telefon je musí podporovat.

Zakázání datového roamingu

Pokud nechcete využívat připojení v zahraničí, můžete:

  1. Nastavit roamingový datový limit na 0 Kč - pokud budete mít zároveň nastaven World Roaming a Připojení v zahraničí (účtování po kB bez volných jednotek), v zemích mimo zónu 1 se nepřipojíte.
  2. Zablokovat připojení v roamingu přímo v nastavení vašeho telefonu a v nastavení sítí vypnout podporu 4G/LTE. Upozorňujeme, že nemůžeme ručit za situaci, kdy se telefon i přes zákaz k internetu připojí.
  3. Zablokovat připojení k internetu v samoobsluze muj.vodafone.cz v menu Služby - Internet. V řádku Internet klikněte na Změnit a vyberte Blokování připojení. Tím však zrušíte nejen zahraniční, ale i domácí datové připojení a tuto volbu nemůžete použít, pokud máte některý z tarifů, jehož nedílnou součástí je i datový tarif.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

https://www.vodafone.cz/muj-vodafone/

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

  • Vždy něco navíc
  • Nastavení vždy po ruce
  • Výdaje pod kontrolou
  • Nejlepší aplikace