nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek Vodafone

Jak nastavit a používat modem Vodafone B3000

Vodafone B3000 je zařízení, které kromě modemu obsahuje celou domácí bránu, včetně přepínače, směrovače a firewallu. Podporuje všechny technologie a pásma, na kterých funguje Turbo Internet, připojíte se tedy ke 3G i LTE. Zařízení je přenosné, můžete jej zapojit do zásuvky doma, na chatě nebo třeba i v kanceláři. K modemu můžete připojit až 32 zařízení přes Wi-Fi v různých místnostech, další 4 kabelem a přes USB port navíc ještě tiskárnu nebo externí disk, díky kterému můžete sdílet soubory v rámci své domácí sítě.

Image Vodafone B3000

Technické specifikace:

  • Rozměr: 176 x 190 x 35 mm
  • Hmotnost: 390 g
  • Standardy Wi-Fi: 802.11 b/g/n
  • Maximální rychlosti: 3G až 43,2 Mbit/s, LTE až 100 Mbit/s
  • 2 SMA konektory pro externí antény
  • Obsah balení: modem, ethernetový kabel, napájecí adaptér, manuál k připojení (zvládnete sami bez pomoci technika)

Stáhněte si:

Modem Vodafone B3000 funguje s datovým tarifem Připojení bez kabelu/Připojení bez kabelu+. Můžete ho však použít s jakýmkoliv naším datovým tarifem.
Jak se dostanu do administrace modemu Huawei B3000?

Do prohlížeče zadejte adresu http://192.168.1.1. Pro přístup potřebujete uživatelské jméno a heslo, ve výchozím nastavení jsou obě hodnoty nastaveny na "admin" a najdete je na štítku nalepeném na modemu.

Jak nastavím režim sítě (3G/LTE)?

Když chcete připojení používat v místě, kde máme slabší signál některé z technologií, ale potřebujete se připojovat jen přes vybranou technologii, můžete si v nastavení routeru nastavit příslušný režim sítě.

Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://vodafonemobile.cpe (nebo http://192.168.1.1).
Jděte do menu Internet - Síťové připojení.
Zde si můžete zapnout např. režim "pouze LTE" nebo "pouze 3G" - modem se pak bude připojovat výhradně přes tuto síťovou technologii.
Jak mohu změnit název a heslo k Wi-Fi síti?
Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://vodafonemobile.cpe (nebo http://192.168.1.1).
Jděte do menu Wi-Fi - Nastavení Wi-Fi.
Název sítě zadáváte do pole SSID, jako zabezpečení doporučujeme vybrat WPA2-PSK, heslo pak musí mít nejméně 8 znaků. Kdybyste zvolili možnost žádné zabezpečení, nebude pro připojení k Wi-Fi vyžadováno žádné heslo. Zároveň se ale může k vašemu internetu připojit kdokoliv cizí, kdo bude v dosahu sítě. Nastavení potvrdíte tlačítkem odeslat.
Jak nastavím Připojení telemetrie se statickou veřejnou IP adresou?

Služba Připojení Telemetrie s veřejnou statickou IP adresou je určena pro firemní zákazníky a je zpoplatněna měsíčním tarifem, pro detaily kontaktujte Linku péče o zákazníky.

Po aktivaci služby v naší síti je nutné změnit Přístupový bod (APN) v modemu podle následujícího postupu:

Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://vodafonemobile.cpe (nebo http://192.168.1.1).
Image Tvorba profilu APN
Přejděte do sekce Internet - Správa APN - Správa profilů.
V nabídce vyberte vytvoření nového profilu (přidat). Do názvu vyplňte PUBLIC, jako APN zadejte GPRSA.PUBLIC a potvrďte tlačítkem odeslat. Pokud využíváte Připojení bez kabelu Naplno, zadejte VFCZ.FMS.STATIC.
Image Výběr výchozího profilu
Přejděte do sekce Internet - Síťové připojení.
Vyberte v roletce nově vytvořený profil a potvrďte ho tlačítkem odeslat.
Jak nastavím přesměrování portu se statickou veřejnou IP adresou?

Máte-li aktivní službu Připojení telemetrie s fixní IP adresou a chcete přistupovat z internetu na zařízení ve vaší lokální síti (např. web server), při nastavení přesměrování postupujte podle následujícího návodu:

Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://vodafonemobile.cpe (nebo http://192.168.1.1). Přihlašovací heslo najdete na zadní straně modemu.
Image Přesměrování portu
Přejděte do sekce Zabezpečení - Přesměrování portu.
Zde klikněte na volbu přidat položku.

Vyplňte požadované hodnoty a potvrďte tlačítkem odeslat.
V políčku Typ můžete zvolit jednu z předvyplněných služeb (např. web server) nebo nastavit vlastní nastavení. V políčku Protokol zvolte typ komunikačního protokolu podle informací výrobce zařízení. Přistupujete-li k zařízení z nějaké konkrétní IP adresy, nastavte ji v políčku Vzdálený hostitel a v políčku Vzdálený rozsah portů nastavte rozsah portů, ze kterých bude odcházet komunikace. Do políčka Místní hostitel zadejte IP adresu zařízení v lokální síti a do políčka Místní port zadejte port, na který se budete připojovat.
Jak nastavím modem s veřejnou statickou IP adresou, aby odpovídal na PING?
Přihlaste se do administrace modemu.
Připojte se k modemu přes Wi-Fi nebo síťovým kabelem a zadejte do prohlížeče adresu http://vodafonemobile.cpe (nebo http://192.168.1.1). Přihlašovací heslo najdete na zadní straně modemu.
Image Krok č. 1
Přejděte do sekce Zabezpečení - Řízení přístupu služby.
Zobrazí se vám tabulka služeb, které jsou v základním nastavení vypnuty.


Image Krok č. 2
Vyberte řádek s hodnotami ICMP a Internet a zvolte upravit.
Změňte stav na zapnuto a potvrďte tlačítkem odeslat.Image Krok č. 3
Po uložení nastavení bude stav třetí položky (ICMP Internet) Zapnuto.
Zařízení je nyní nastaveno k odpovídání na PING z veřejného Internetu.

Mějte svůj účet pod kontrolou

Stáhněte si aplikaci Můj Vodafone

Vše důležité vyřešíte přímo ve svém telefonu.

Přihlaste se do Můj Vodafone

Spravujte svůj účet odkudkoliv.

Přihlášení

  • Vždy něco navíc
  • Nastavení vždy po ruce
  • Výdaje pod kontrolou
  • Nejlepší aplikace