Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava
UK vlajka

Vše pro ukrajinské zákazníky: Огляд наших послуг та корисну інформацію ви знайдете тут.

zavři

Lotyšsko

Tak tady jste jako doma. Voláte, SMSkujete i datujete bez roamingových příplatků.

Lotyšsko, tak tady jste jako doma

Užívejte si svůj domácí tarif nebo předplacenou kartu bez roamingových příplatků. Snad jen kromě volných minut a SMS do sítě Vodafone, které fungují prostě jen u nás doma v ČR.

Zajímá vás cena přímo pro váš tarif? Přihlásit

Tady všude si budete užívat naše služby jako doma

Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán, Velká Británie

Jsou to země Evropského hospodářského prostoru - takže zjednodušeně celá EU a k tomu navrch Island, Lichtenštejnsko, Norsko a nově i Velká Británie. U nás je označujeme jako zónu 1.

Roamingové tarify pro EU

Ať už si vyberete Roaming na den nebo World Roaming, s oběma tarify budete v EU účtováni jako doma. Snadno si ho nastavíte nebo změníte v aplikaci Můj Vodafone. Aplikace navíc funguje zadarmo a bez čerpání dat i v zahraničí.


Nastavit v Můj Vodafone

Jak naše roamingové služby fungují

S tarifem v EU

Mám neomezený tarif do všech sítí

 • Neomezené SMS a minuty do všech sítí využíváte v EU stejně jako doma. I surfovat můžete naplno. Datový balíček máte celý k dispozici.
 • Jediné, co je pro to potřeba udělat, je mít aktivní roaming a nezapomenout si zapnout i datový roaming ve svém telefonu.

Mám tarif s volnými jednotkami

 • Volné jednotky do všech sítí (minuty, SMS) budete čerpat stejně jako doma. Po jejich vyčerpání zaplatíte za minutu volání nebo SMS stejně jako v ČR. Datový balíček máte celý k dispozici.
 • Jediné, co je pro to potřeba udělat, je mít aktivní roaming a nezapomenout si zapnout i datový roaming ve svém telefonu.

Mám tarif s volnými jednotkami do sítě Vodafonu

 • Volné jednotky jen do sítě Vodafone v zahraničí čerpat nepůjdou. V roamingu tedy zaplatíte cenu jako za minutu volání nebo SMS mimo naši síť. Datový balíček máte celý k dispozici.
 • Jediné, co je pro to potřeba udělat, je mít aktivní roaming a nezapomenout si zapnout i datový roaming ve svém telefonu.

S předplacenou kartou v EU

Mám předplacenou kartu

 • I s předplacenkou budete v EU volat, SMSkovat a datovat jako doma, za ceny mimo síť Vodafone.

Mám balíčky k předplacené kartě

 • Balíčky ke kartě s volnými jednotkami do všech sítí využijete v EU úplně stejně jako doma. Po vyčerpání volných minut, SMS nebo dat za ně zaplatíte jako v ČR.
 • Balíček s volnými jednotkami pouze do sítě Vodafonu nejde v zahraničí čerpat. V roamingu tedy zaplatíte cenu jako za minutu volání nebo SMS mimo naši síť.

Představte si, že jste v Paříži - zavoláte dětem domů, kontrola musí být, potom se chcete pochlubit svým britským kamarádům, že jste zdolali Eiffelovku rychleji než oni vloni a nakonec cinknete manželce, kdy asi tak skončí s prohlídkou Louvru. Voláte evropsky, ale platíte česky.

Zkrátka ať voláte nebo SMSkujete na jakékoli číslo v rámci zóny 1, platit budete jako doma.

A pokud voláte z domova (ČR) na české číslo, které je momentálně kdekoliv v zahraničí, nic se nemění, stále zaplatíte jen cenu za místní hovor.

Než vyrazíte na cesty

Roaming je potřeba

Aby v cizině všechno fungovalo jak má, potřebujete mít zapnutý roaming. A to jak v EU, tak ve světě. Nastavit si ho můžete jednoduše v Můj Vodafone.
Účet nonstop pod kontrolou

Spravujete své roamingové služby a vše ostatní i na cestách. S aplikací Můj Vodafone je to snadné, její použití je totiž zadarmo a bez čerpání dat i v zahraničí.

Nastavit v Můj Vodafone

Často kladené otázky

Chci volat někomu, kdo je v zahraničí. Používám při tom roaming?

Když jste na území ČR, roaming nepoužíváte. Cena volání bude záležet na tom, jaké číslo voláte. Pokud voláte z ČR na české číslo, které je momentálně kdekoliv v zahraničí, nic se nemění, stále zaplatíte jen cenu za místní hovor. Naopak kdykoliv voláte z ČR na zahraniční číslo, jedná se o Volání do zahraničí

Chystám se na cestu za hranice, co bych měl zkontrolovat před odjezdem?

Především si zkontrolujte, jestli máte zapnutý roaming. Bez něj vám telefon mimo ČR fungovat nebude. Doporučujeme také ověřit, jaké podmínky a ceny platí v zemi, do které se chystáte. Nejlépe to můžete zjistit v Roamingové kalkulačce, v aplikaci Můj Vodafone ji najdete v nabídce Jedu do zahraničí. V Centru péče jsme pro vás připravili i další dobré tipy, které se vám před cestou budou hodit.

Jak poznám, že mi telefon bude v zemi, kam se chystám, fungovat?

 • Zkontrolujte, že máte zapnutý roaming. Nastavení najdete ve webové samoobsluze Můj Vodafone v sekci Služby – Zahraničí nebo v aplikaci Můj Vodafone.
 • Ověřte si v návodu k telefonu, že podporuje frekvence, které používají místní operátoři. V Evropě by vše mělo fungovat úplně bez potíží, ve vzdálenějších zemích ale někteří operátoři používají jiné typy sítí a mohlo by se stát, že tam váš telefon spolupracovat nebude.
 • Také koukněte, zda máte povolený roaming v nastavení telefonu. To se týká zejména datového roamingu, který bývá v základu zakázaný.

Chystám se na plavbu lodí, jak funguje roaming na vodě nebo případně ve vzduchu?

Díky našim partnerům můžete volat i na některých trajektových spojích nebo na palubě letadla. Informace o těchto službách a ceny najdete na stránkách partnerů.

Pokud se chystáte na jachtu, bude signál samozřejmě závislý na vzdálenosti od břehu a kvalitě sítě daného místního operátora. U vzdálenějších plaveb je lepší počítat s určitou nedostupností nebo případně spoléhat na satelitní telefon, kterým bývají lodě často vybaveny.

Upozorňujeme, že při využití těchto sítí vám služby účtujeme vždy podle cen 3. roamingové zóny a nezáleží na tom, mezi jakými zeměmi cestujete.

Mohu své volné minuty pro volání do zahraničí využívat i mimo ČR - např. v zemích EU?

Když máte v tarifu volné minuty pro volání do zahraničí (např. Red LTE Super, Red LTE Premium, Red Naplno 10 a 20 GB), můžete je použít pouze pro volání z České republiky do vybraných zemí.

Potřebujete volat do zahraničí?

Hledáte způsob, jak co nejvýhodněji volat své rodině, přátelům či obchodním partnerům mimo Českou republiku? Pak pro vás máme službu Volání do zahraničí.

Lotyšsko předvolba (+371)

Lotyšsko – roamingové služby a partneři

Podívejte se na přehled dostupných partnerů a jejich služeb.

Lotyšsko - partneři na zemi

  Hlas Data Přímé volání 3G SMS MMS LTE 5G  
TELE2 Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ne
 • Mezinárodní prefix: +371
 • Zobrazení na displeji: BALTCOM,TELE2
 • Frekvence: 900/1800 LTE:1800/2600
 • Web: http://www.tele2.lv
Bite Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ne
 • Mezinárodní prefix: +371
 • Zobrazení na displeji: Bite LV,BITE
 • Frekvence: 900/1800/2100
 • Web: http://www.bite.lv

Tento roamingový partner podporuje služby Roaming na den a Roaming ke kartě na den.

Lotyšsko - partneři ve vzduchu

  Hlas Data Přímé volání 3G SMS MMS LTE 5G  
Aeromobile Ano Ano Ano Ne Ano Ano Ne Ne
 • Mezinárodní prefix: +371
 • Zobrazení na displeji: Aeromob, Aeromobile, 901 14
 • Frekvence: 900/1800
 • Web: http://www.aeromobile.net
Legenda Příchozí hovor Odchozí hovor Cena za SMS Cena za MMS Cena za data
Zóna 3 35,59 Kč / min 61,01 Kč / min 14,52 Kč 11,50 Kč 302,50 Kč / MB

Upozorňujeme, že při využití těchto sítí vám služby účtujeme vždy podle cen 3. roamingové zóny a nezáleží na tom, mezi jakými zeměmi cestujete.

Lotyšsko - partneři na vodě

  Hlas Data Přímé volání 3G SMS MMS LTE 5G  
Vodafone Malta - Maritime Services Ano Ano Ano Ne Ano Ano Ne Ne
Legenda Příchozí hovor Odchozí hovor Cena za SMS Cena za MMS Cena za data
Zóna 3 35,59 Kč / min 61,01 Kč / min 14,52 Kč 11,50 Kč 302,50 Kč / MB

Upozorňujeme, že při využití těchto sítí vám služby účtujeme vždy podle cen 3. roamingové zóny a nezáleží na tom, mezi jakými zeměmi cestujete.

Pomohly vám informace na této stránce?