Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Zpřehledňujeme smluvní podmínky našich datových tarifů

S ohledem na Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2120, Pokynů BEREC a Vyjádření Českého telekomunikačního úřadu k vybraným otázkám přístupu k otevřenému Internetu a evropským pravidlům síťové neutrality upravujeme od 25. 8. 2017 naše smluvní datové podmínky. Změny se týkají všech zákazníků včetně klientů OneNet. 

Konkrétní změny, ke kterým dojde

 1. Doplníme informaci o tom, zda je pro využití dané služby potřebné nějaké speciální koncové zařízení (modem, set-top box atd.), případně upřesňujeme, jaké parametry musí takové zařízení mít, aby datová služba fungovala správně.
 2. Upřesňujeme informace ohledně technických parametrů služby, jako je například maximální či minimální rychlost pro stahování nebo odesílání dat. Taková informace vám pomůže ověřit, že služba funguje správně, případně vám také usnadní rozhodnutí při jejím výběru.
 3. Další novinkou bude informace o tom, k jakému využití je služba určená, nebo naopak k čemu vhodná není, abychom vám pomohli k lepšímu rozhodnutí při jejím výběru.
 4. Přidáváme také vysvětlení, jak ověřit, že máte nárok na reklamaci služby a rovněž detailní informace o tom, jak v takovém případě postupovat.
 5. Upřesňujeme podmínky a dáváme fungovaní datových služeb do souladu s Nařízením ČTÚ o síťové neutralitě a to tak, že odstraňujeme mechaniky řízení provozu, které způsobovaly nerovnost a diskriminaci při využití některých služeb (např. omezení přenosu velkých souborů a neomezování prohlížení web stránek). Nově je veškeré řízení provozu aplikováno na všechny služby stejně a bez rozdílu.

  Tato změna se od 25. 8. 2017 týká následujících tarifů:

  1. Mobilní připojení TURBO – do základního datového objemu 20 GB se budou počítat všechny služby na Internetu. Po vyčerpání základního datového objemu bude rychlost připojení 64 kbit/s.
  2. Připojení bez kabelu – do základního datového objemu 30 GB se budou počítat všechny služby na internetu. Po vyčerpání základního datového objemu bude rychlost připojení 256 kbit/s.
  3. Připojení bez kabelu+ – do základního datového objemu 30 GB se budou počítat všechny služby na Internetu. Po vyčerpání základního datového objemu bude rychlost připojení 256 kbit/s.

  Službu Připojení bez kabelu a Připojení bez kabelu+ jsme teď pro vás podstatně vylepšili. Až do 15. září 2017 jsme jako dárek navýšili datový objem na 60 GB. V létě si tak můžete užívat surfování skutečně naplno.

 6. Nově upřesníme i informaci o tom, jaké mechaniky řízení provozu datových služeb aplikujeme, abyste věděli jak a ve kterých situacích může být vaše připojení k internetu ovlivněno.
 7. Dozvíte se, jakým způsobem ovlivňují vaše internetové připojení další specializované datové služby (např. VoLTE, IPTV apod.) 

Znění aktualizovaných datových podmínek: