Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Zaměstnanci Vodafonu posílají své benefity do Japonska

21. března 2011

Zaměstnanci Vodafonu mohou posílat své benefitní body na pomoc Japonsku, kde před týdnem zemětřesení o síle 9,0 Richterovy škály vyvolalo tsunami. Každý zaměstnanec Vodafonu má ročně k dispozici 13 500 bodů, což odpovídá 13 500 korunám. Zaměstnanci mohou na pomoc Japonsku posílat buď jen část nebo všechny své benefitní body. Ty se následně připíšou na účet některé z humanitárních organizací. „Vodafone jako společensky odpovědná firma je vždy připraven rychle a flexibilně zareagovat na mimořádné události.

Zaměstnanci Vodafonu mohou posílat své benefitní body na pomoc Japonsku, kde před týdnem zemětřesení o síle 9,0 Richterovy škály vyvolalo tsunami. Každý zaměstnanec Vodafonu má ročně k dispozici 13 500 bodů, což odpovídá 13 500 korunám. Zaměstnanci mohou na pomoc Japonsku posílat buď jen část nebo všechny své benefitní body. Ty se následně připíšou na účet některé z humanitárních organizací.

„Vodafone jako společensky odpovědná firma je vždy připraven rychle a flexibilně zareagovat na mimořádné události. Loni jsme ve velmi krátké době vytvořili sbírku na pomoc obětem zemětřesení na ostrově Haiti, nyní mohou zaměstnanci pro pomoc Japonsku využít své benefitní body,“ říká Přemysl Filip, senior manažer společenské odpovědnosti ve Vodafone.

Benefitní body posílají zaměstnanci na účty třech humanitárních organizací, Armády spásy, Červeného kříže a Adry. Tyto organizace buď v místě přímo působí, nebo mají vybudovanou infrastrukturu, která jim umožňuje pomoc efektivně distribuovat.

Vodafone a společenská odpovědnost

Vodafone provozuje První zelenou síť, čímž konkrétně naplňuje veřejný závazek snížit do roku 2020 emise CO2 na polovinu. Od roku 2009 věnuje veškerý prostor na svých dobíjecích kupónech pro propagaci projektů dárcovských SMS. Program dobrovolnictví zase umožňuje zaměstnancům pracovat v neziskovém sektoru na náklady Vodafonu. Vlajkovou lodí je Nadace Vodafone Česká republika, která pomocí grantových programů neziskovým organizacím rozdělila za posledních 5 let přes 60 milionů Kč a její program Rok Jinak, který si klade za cíl propojit neziskový a komerční sektor.

Více na www.vodafone.cz/odpovednost a www.nadacevodafone.cz