Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone získal ocenění v soutěži Firma roku: Rovné příležitosti

13. listopadu 2015

Vodafone získal zvláštní cenu v soutěži ,,Firma roku: Rovné příležitosti“ 2015, kterou organizovala obecně prospěšná společnost Gender Studies. Záštitu nad letošním ročníkem převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Porota udělila společnosti Vodafone Czech Republic zvláštní cenu za jedinečný příklad dobré praxe v oblasti firemních benefitů přispívajících ke sladění rodinného a pracovního života. Konkrétně se jedná o možnost návratu do zaměstnání z mateřské dovolené po šesti měsících, kdy mohou zaměstnankyně využít pracovní doby zkrácené na 30 hodin týdně a Vodafone jim vyrovná rozdíl ve mzdě. Ženám navíc také dorovná rozdíl mezi mzdou a finanční podporou od státu za prvních 16 týdnů mateřské dovolené.

Veronika Ivanović a Jana Vychroňová, Vodafone přebírají zvláštní cenu poroty 

„Ženy v roli matek tak mohou dál budovat svou kariéru bez obavy o ztenčení rodinného rozpočtu a společnost nepřichází o své zaměstnankyně na dlouhou dobu“, říká viceprezidentka pro lidské zdroje Vodafone Czech Republic Veronika Ivanović.

Rodičům i většině ostatních zaměstnanců, jimž to náplň jejich práce umožňuje, vychází Vodafone vstříc také prostřednictvím režimu Flexi Office, díky kterému mohou pracovat odkudkoli, nikoliv pouze z kanceláře.

Vodafone se také zapojil do celosvětové iniciativy Heforshe, jejímž cílem je posílení genderové rovnosti a ženských práv. Konkrétně Vodafone zvolil tři kroky pro implementaci této iniciativy: 

  • Mobilní vzdělávání žen–uprchlic v zemích, kde společnost působí,
  • Růst zastoupení žen ve vedoucích pozicích na 30 % do roku 2020,
  • Šíření přístupu k mobilitě jako nástroji k posílení ženského postavení.

Z dat Sociologického ústavu Akademie věd ČR* vyplývá, že ženy tvoří v České republice 51 % populace a 61 % absolventů vysokých škol. V představenstvu nebo dozorčích radách firem v ČR kotovaných na burze je jich ale jen 3,5 %. Ženy mají také o 22 % nižší mzdy než muži a o 18 % menší důchody a tím se ČR řadí k nejhorším v EU. Na zlepšení postavení žen a jejich kariérním růstu nejen v ČR, ale i ve všech státech působení operátora, se Vodafone intenzivně podílí a mnohá obdržená ocenění jsou toho důkazem.

*Zdroj: Sociologický ústav Akademie věd ČR v.v.i. Projekt „PODPORA ŽEN VE VEDENÍ FIREM A ORGANIZACÍ MOŽNOSTI A OPATŘENÍ NA PODPORU ŽEN V KARIÉRNÍM RŮSTU“. Publikováno 8. 10. 2015 na:

 http://www.soc.cas.cz/sites/default/files/soubory/gbpm_8_10_2015_cz.pdf