Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone vyvíjí první mobilní službu na prevenci rakoviny v Evropě

29. ledna 2007

V rámci probíhajícího Evropského týdne prevence rakoviny děložního čípku, podepsal Vodafone s Evropskou asociací pro prevenci rakoviny děložního čípku - European Cervical Cancer Association (ECCA) smlouvu o spolupráci na vývoji a provozu SMS informační služby, která by měla napomoci prevenci tohoto onemocnění v České republice. SMS informační služba by měla ženy automaticky informovat o blížícím se datu preventivní gynekologické prohlídky, poskytnout kontakt a ordinační hodiny na nejbližšího gynekologa a další informace. Služba bude zdarma dostupná pro uživatele všech mobilních operátorů, působících v České republice. K zahájení provozu dojde v průběhu roku 2007. „Jako společensky odpovědná firma navazuje Vodafone partnerství na konkrétních projektech prospěšných veřejnosti.

V rámci probíhajícího Evropského týdne prevence rakoviny děložního čípku, podepsal Vodafone s Evropskou asociací pro prevenci rakoviny děložního čípku - European Cervical Cancer Association (ECCA) smlouvu o spolupráci na vývoji a provozu SMS informační služby, která by měla napomoci prevenci tohoto onemocnění v České republice.

SMS informační služba by měla ženy automaticky informovat o blížícím se datu preventivní gynekologické prohlídky, poskytnout kontakt a ordinační hodiny na nejbližšího gynekologa a další informace. Služba bude zdarma dostupná pro uživatele všech mobilních operátorů, působících v České republice. K zahájení provozu dojde v průběhu roku 2007.

„Jako společensky odpovědná firma navazuje Vodafone partnerství na konkrétních projektech prospěšných veřejnosti. Naši spolupráci s ECCA odstartujeme spuštěním webové stránky, která bude obsahovat všechny základní informace o rakovině děložního čípku a v době zahájení provozu SMS informační služby, bude sloužit pro registraci uživatelek této služby. To následně umožní zasílání preventivních SMS těmto ženám,“ říká Přemysl Filip, manažer společenské odpovědnosti Vodafonu ČR.

V důsledku rakoviny děložního čípku umírá v Evropě každý rok zhruba 25 000 žen. Při včasném rozpoznání tohoto onemocnění jsou přitom šance na vyléčení velmi vysoké.

„Po rakovině prsu je rakovina děložního čípku celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí na nádorové onemocnění u žen,“ říká MUDr. Vladimír Dvořák, prezident České gynekologické a porodnické společnosti a představitel ECCA v ČR a dodává „Zároveň je to však jediný druh rakoviny, která by mohla být v Evropě prakticky eliminována kombinací včasné prevence a plošné vakcinace.“

„Včasná lékařská prohlídka je účinnou prevencí rakoviny děložního čípku. Podmínkou je také jednoduchý, spolehlivý a levný způsob, jak ženy kontaktovat. Mobilní telefon představuje v tomto smyslu skvělý nástroj pro kontakt žen, u kterých je preventivní prohlídka žádoucí,“ říká Dr. Ruth Tachezy, vedoucí Národní referenční laboratoře pro papillomaviry, Ústavu hematologie a krevní transfuze, který je členem a partnerem ECCA v ČR.

Vodafone vyvíjí SMS informační službu v ČR jako pilotní projekt Vodafone Group a ECCA. V případě úspěchu této služby, se počítá s jejím rozšířením do dalších evropských zemí.

Zapojování mobilních komunikačních technologií do pomoci potřebným je jednou z hlavních strategií působení Nadace Vodafone ČR, která v rámci svého grantového programu Vpohybu pdoporuje vývoj a implementaci prvního GSM/GPS navigačního systému pro nevidomé. www.nadacevodafone.cz