Vodafone nav-check nav-user nav-search nav-basket nav-arrow nav-close nav-hamburger loading cash-registry transport-car network-antenna sms-a-mms odcizeny-telefon document onenet group-business person vodafone-box dum volani-wifi globe-arrow adsl glte handshake fms internet-v-mobilu modem predplacene-karty prislusenstvi pro-mlade rodina tablet tarify telefon vf-zarizeni volani-ze-zahranici volani-do-zahranici aktualni-utrata-a-cerpani vyuctovani historie-vyuctovani-a-plateb dobijeni check-ok sluzby internet earphone world kolac block sim-karta-a-telefon ostatni special info agreement lock arrows messages chat smart-devices pass domecek pevny-internet convergence sixtyplus Odměny Dárek Neomezeně Poslat dokument Marketing Digitální fotoaparát Domácí zábava

Tisková zpráva

 

Vodafone se zavázal k plnění Cílů udržitelného rozvoje

02. června 2016

Vodafone se stal součástí globální iniciativy UN Global Compact a současně jedním z 27 členů Národní sítě Global Compact Česká republika. Tato síť přináší do lokálních podmínek globální know-how z oblasti udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti. Vodafone tak potvrdil, že mu není lhostejná společenská odpovědnost v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a korupce. Generální ředitel Vodafonu Balesh Sharma byl za osobní zapojení v prosazování a naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) nominovaný na ocenění Local SDG Pioneer. Výherce tohoto ocenění bude vyhlášen v červnu 2016 na UN Global Compact Leaders Summit v New Yorku.

Do naplňování Cílů udržitelného rozvoje by se podle 82 % Čechů měla zapojit vláda. Soukromému sektoru přiznalo tuto odpovědnost 76 % populace. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos, která jej realizovala pro Asociaci společenské odpovědnosti. „Vodafone si je vědom důležitosti společenské odpovědnosti, a proto se do Národní sítě Global Compact Česká republika zapojil. Členství společnosti v této globální iniciativě OSN znamená, že bude plnit deset principů, které se týkají základních hodnot v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a boje s korupcí. V jednotlivých oblastech pak budeme reportovat meziroční pokrok,“ uvedla ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti Vodafonu Adriana Dergam.

Hostitelskou organizací Národní sítě Global Compact Česká republika je Asociace společenské odpovědnosti. „Není potřeba vymýšlet nové a další věci týkající se udržitelnosti. Důležité je chopit se toho, co je a uvést to do denního života. A přesně to UN Global Compact nabízí. Je důležité, aby se k výzvě připojovaly významní hráči v oblasti udržitelného podnikání, mezi které bezesporu patří i Vodafone,“ uvedla Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti a představitelka UN Global Compact v ČR.

Vodafone se v souvislosti s novou rolí stal jedním z výrazných hlasů Summitu Global Compact 2030, který se konal 4. května v Praze. Summit uspořádala Národní síť Global Compact ČR teprve rok od svého založení. O celosvětové budoucnosti udržitelného podnikání zde diskutovalo na 300 klíčových světových hráčů. Generálním partnerem Summitu byla Nadace Vodafone Česká republika a Rady kvality ČR.

Nástroje Vodafonu

Vodafone chce zodpovědným podnikáním podpořit inovace v energiích a přispět tím k větší ochraně životního prostředí. V tom by mu měl pomoci i tzv. internet věcí, který má také vliv na zmenšení uhlíkové stopy, díky technologiím umožňujícím přímou komunikaci věcí mezi sebou.

V rámci udržitelného podnikání bude pro Vodafone dál jedním z hlavních cílů i podpora žen a jejich šancí v byznysu a společnosti, stejně jako zaměření na mladé lidi a jejich osobní a profesionální rozvoj. Nástrojem změny společnosti k lepšímu se mají stát mobilní technologie. Například v rámci celosvětové iniciativy HeForShe podporuje mobilní vzdělávání žen-uprchlic. V Česku se pak iniciativa žen z Vodafonu s názvem Women in Technology zaměřila v rámci expertního dobrovolnictví na zvyšování digitálních dovedností sólo matek sdružených v nevládní organizaci Aperio. Na technologie jako nástroj sociálních inovací už přes tři roky sází i Laboratoř Nadace Vodafone.

Nominace Local SDG Pioneer

Generální ředitel Vodafone Czech Republic Balesh Sharma byl v dubnu 2016 nominovaný jako Local SDG Pioneer. Local SDG Pioneer je člověk pracující na jakékoliv úrovni organizace, který se výrazně angažuje na lokální úrovni v prosazování globálních cílů (SDGs). Do této kampaně UN Global Compact bylo navrženo 660 osobností byznysu z celého světa. Z ČR byl jako jediný nominován Balesh Sharma.

UN Global Compact

Iniciativa UN Global Compact vznikla v roce 2000. V současné době má celosvětově přes 13 000 členů, z toho 8 300 z byznysu. Vyzývá firmy a organizace, aby sjednotily svá poslání i každodenní činnosti s obecně přijímanými principy společenské odpovědnosti v oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a korupce.